آموزش های عمومیعمومی

آموزش بهینه سازی دیتابیس

آموزش بهینه سازی دیتابیس
آموزش بهینه سازی دیتابیس
آموزش بهینه سازی دیتابیس

با آموزش بهینه سازی دیتابیس از وبلاگ آموزشی در خدمت شما هستیم و قصد داریم این مطلب که از دسته آموزش های عمومی می باشد را ارائه کنیم.

در ابتدا نیاز است که توضیح دهیم دیتابیس به عنوان هسته مرکزی و از قسمت های مهم یک سایت می باشد که تمام اطلاعات و داده هایی که مربوط به آن سایت می شود در دیتابیس ذخیره سازی می شود.

حال اگر ما یک سایت با به روز رسانی های مداوم داشته باشیم ، حجم داده های این سایت با گذشت زمان که در قسمت دیتابیس ذخیره سازی می شود همینطور بیشتر و بیشتر می شود.

این افزایش حجم علاوه بر اینکه شما را به یک فضای بیشتر نیازمند می کند ، باعث می شود تا سرعت سایت و لود شدن آن برای کاربران ورودی به سایت شما نیز افزایش پیدا کند.

اگر با مباحث سئو و الگوریتم های گوگل آشنا باشید حتما اطلاع دارید که سرعت یک سایت نه تنها برای مخاطبین سایت شما ، بلکه برای موتور های جست و جو نیز مهم است و این کاهش سرعت سایت خوب نیست.

علاوه بر این موارد که بیان شد ، زیاد بودن حجم دیتابیس در هنگام بک آپ گیری از اطلاعات نیز می تواند مشکل ساز شود.

حال با این مشکلات که گاها نیز می توانند اساسی و دردسر ساز باشند باید چه کار کرد؟

در آموزش بهینه سازی دیتابیس ما قصد داریم تا به شما بگوییم چطور می توانید اطلاعات و داده های اضافی موجود بر روی دیتابیس حذف کنید.

این اطلاعات عموما هیچ کاربردی ندارند و در حقیقت وجود یا عدم وجود آنها هیچ سود یا ضرری برای شما نخواهد داشت. ( چیزی شبیه کش یا همان حافظه پنهان در گوشی های موبایل )

در ادامه با همراه باشید.

آموزش بهینه سازی دیتابیس

پیش از شروع کار برای بهینه سازی و سبک کردن دیتابیس ، به دلیل اهمیت این بخش به شما پیشنهاد می کنیم از دیتابیس خود بک آپ گیری کنید.

حذف داده های اضافی

اولین قدم برای سبک کردن دیتابیس پاک کردن و حذف اطلاعات و داده هایی است که کاربرد و فایده ای ندارند و فقط حجم دیتابیس را اشغال کرده اند.

این دست از اطلاعات موارد مختلفی را شامل می شود مثل رونوشت هایی که از مطالب شما به عنوان پشتیبان ذخیره می شود ، نظراتی که به صورت اسپم ارسال می شود و …

حذف موارد بیان شده که تعدادشان می تواند بسیار زیاد هم باشد ، تاثیر زیادی در کاهش حجم دیتابیس خواهد داشت.

حذف پلاگین ها ، افزونه ها و پوسته های بلااستفاده

برخی از افزون ها هستند که توسط ما یا به طور پیش فرض و از قبل بر روی سایت ما فعال و نصب باشند که هیچ کاربرد و استفاده ای نیز نداشته باشند.

یا ممکن است برای سایت خود چند پوسته نصب کرده باشند و فقط یکی از این پوسته ها فعال باشد ، پس وجود چند پوسته منطقی نیست.

حذف افزونه ها و پوسته هایی از این دست می تواند در کاهش حجم دیتابیس موثر باشد.

استفاده از افزونه ها و کد های دستوری بهینه سازی دیتابیس

مورد دیگری که می تواند برای کاهش حجم دیتابیس موثر باشد استفاده از پلاگین ها و افزونه های مخصوص است که برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس ، بهترین و شناخته شده ترین آنها WP Optimize می باشد.

این افزونه های می تواند در دوره های مشخص دیتابیس یا پایگاه داده را بهینه سازی کند.آموزش بهینه سازی دیتابیس وردپرس همراه
آموزش بهینه سازی دیتابیس وردپرس همراه با معرفی افزونه - مرکز آموزش


آموزش بهینه سازی دیتابیس وردپرس با
آموزش بهینه سازی دیتابیس وردپرس با رونوشت ها دکتر وردپرس


بهینه سازی دیتابیس وردپرس با افزونه
بهینه سازی دیتابیس وردپرس با افزونه بهینه سازی دیتابیس وردپرس


افزونه بهینه سازی دیتابیس وردپرس WP
افزونه بهینه سازی دیتابیس وردپرس WP Optimize


آموزش نحوه ساخت دیتابیس در سی پنل فیلم آموزشی
26.01.2017 نحوه ساخت دیتابیس در سی پنل. داخل این ویدیو آموزشی تصمیم داریم نحوه ساخت دیتابیس در سی پنل رو به شما آموزش بدیم تا پس از اون قادر باشین به راحت ترین شکل ممکن یه دیتابیس داخل هاست سی پنل وب سایتتون ایجاد کنین و توسط اون وب


آموزش بهینه سازی دیتابیس وردپرس - وبلاگ برتینا
آموزش بهینه سازی دیتابیس وردپرس . آیا تا کنون دیتابیس وردپرس خود را بهینه کرده اید بهینه سازی دیتابیس وردپرس و حذف داده های ناخواسته منجر به کاهش حجم دیتابیس و بهبود عملکرد آن می گردد. در این مقاله نحوه بهینه سازی سریع


آموزش روش های اتصال به دیتابیس MySql با PHP
آموزش بهینه سازی و نکات امنیتی در MySqli 001100 رایگانــ خوش آمدید به جلسه دوازدهم از آموزش پروژه محور روش های اتصال به دیتابیس با PHP. در این جلسه یاد میگیریم که چگونه منابع سرور را کاهش دهیم و باعث شویم که فشار روی سرور


آموزش بهینه سازی دیتابیس وردپرس مستر آموز
بهینه سازی دیتابیس وردپرس و تعمیر دیتابیس وردپرس یکی از مسائلی است که همواره باید به بهینه سازی دیتابیس در وردپرس اقدام کنیم تا داده هایی که دیگر با آن ها کاری نداریم را از دیتابیس پاک کنیم در این صورت سرعت سایت افزایش


آموزش بهینه سازی دیتابیس وردپرس با مدیریت رونوشتها
شاید برای شما هم شوال باشد که بهینه سازی دیتابیس وردپرس با مدیریت رونوشتها چگونه استیا اصلا رونوشت یعنی چهما در این مقاله قصد داریم رونوشت را به شما معرفی کنیم و همیطور به شما آموزش دهیم که با مدیریت رونوشت ها دیتابیس خود را بهینه سازی کنید.پس تا آخر مقاله همراه ما باشید.


بهینه سازی دیتابیس وردپرس مکتوب -مجله علمی آموزشی مکتبخونه
بهینه سازی دیتابیس وردپرس با افزایش حجم پایگاه داده باید به دنبال راهکاری بود که بتوان سرعت و بازده ای دیتابیس را مانند روز اول نگاه داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هجده =

دکمه بازگشت به بالا