آموزش های عمومیعمومی

حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی

حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی
حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی
حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی

در مطلب آموزشی امروز ( حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی ) قرار است به مبحثی متفاوت اما بسیار مهم در زمینه بپردازیم. این مطلب مربوط حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی می باشد که از دست مطالب آموزش های عمومی وبلاگ آموزشی می باشد.

قرن 21 را باید قرن انفجار اطلاعات دانست زیرا در این قرن و به ویژه در دهه دوم آن استفاده از اینترنت در کنار استفاده از وسایل ارتباطی مثل تلفن های همراه رشدی فزاینده داشته است. این رشد فزاینده استفاده از اینترنت و وسایلی مانند موبایل ها و کامپیوتر ها باعث شده تا دیگر اکثر کار ها و فرآیند های روزانه مثل کار های بانکی ، ارتباط با دوستان و آشنایان و … با استفاده از این ابزار ها صورت پذیرد.

مسلما این موارد زندگی روز مره انسان را بسیار ساده کرده و نقش مفیدی در زندگی ما داشته است. امام در کنار تمام این خوبی ها برخی افراد سودجو که همزمان با گسترده شدن اینترنت در دنیا ، رشد کرده اند اقدام به در خطر قرار دادن افراد در فضای اینترنت می کنند. در این مرحله است که حفاظت از حریم و اطلاعات شخصی افراد اهمیت پیدا می کند و مانع از در خطر قرار گرفتن افراد می شود.

در ادامه این مطلب به بیان نکاتی ساده اما کاربردی برای حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی می پردازیم.

حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی

در زیر تعدادی از باید ها و نباید های فضای مجازی را برای حفظ امنیت خود بیان می کنیم.

نباید از اینترنت های همگانی و رایگان استفاده کنیم

همزمان با رشد استفاده مردم از اینترنت بسیاری از شرکت های سرویس دهنده ، شهرداری ها و موسسات برای تبلیغات ، جلب رضایت عمومی و افزایش رفاه اقدام به ارائه سرویس های وافای رایگان در مراکز مهم و شلوغ کردند.

این اقدام مسلما باعث اتصال طیف گسترده ای از مردم در یک مکان به اینترنت می شود که همین موضوع به عقیده بسیاری از کارشناسان می تواند راه نفوذی برای هکرها و مجرمان سایبری باشد تا به اطلاعات شخصی افراد که در دستگاه های آنها ذخیره شده دسترسی پیدا کنند.

مطمئن ترین کار این است که فقط به اینترنت های وافایی متصل شوید که نسبت به امنیت آنها اطمینان دارید.

باید از رمز عبور مطمئن استفاده کنید

انتخاب یک رمز عبور مطمئن و امن می تواند اطلاعات و داده های شما را از خطرات فضای مجازی مصون دارد.

برای یک رمز عبور مطمئن از موارد قابل حدس مثل نام ، نام خانوادگی ، تاریخ تولد ، کد ملی ، شماره تلفن و … به هیچ عنوان استفاده نکنید و سعی کنید از ترکیبی از حروف ، اعداد و نماد های غیر یکنواخت استفاده کنید.

باید از تایید دو مرحله ای استفاده کنید

تایید دو مرحله ای یا Two-step Verification مدتی است در اکثر پیام رسان ها و نرم افزار ها همه گیر شده است که مسلما از روش های قابل اطمینان برای حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی می باشد.

باید از درگاه های بانکی مطمئن استفاده کنیم

برای خرید ، پرداخت قبوض و … حتما از درگاه های مطمئن و امن بانکی استفاده کنید. در هنگام پرداخت حتما به صحیح بودن و نحوه نوشتار حروف آدرس اینترنتی درگاه بانکی دقت فراوان داشته باشید.

باید به امن بودن سایت ها دقت کنید

امروزه اکثر سایت های امن و معتبر از پروتکل HTTPS استفاده می کنند که یک پروتکل برای تبادل اطلاعات به صورت امن و رمز نگاری شده بین سایت و کاربران می باشد.

سعی کنید هیچ لینک و تبلیغات نامعتبر و ناشناسی را باز نکنید زیرا بسیاری از هکر ها با قرار دادن بدافزار ها در اینگونه لینک ها اقدام به آلوده کردن دستگاه شخص می کنند تا به اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

همچنین مرورگر هایی مثل Chrome در صورت امن نبودن یک آدرس اینترنتی به کاربران هشدار می دهند.

باید به طور منظم حساب های خود را بررسی کنیم

برای حفاظت از حساب های خود سعی کنید به طور مدام و روزانه آنها را بررسی کنید تا در صورت بروز مشکل احتمالی بتوانید در سریع ترین زمان ممکن جلوی بروز حادثه را بگیرید.

امروزه اکثر بانک ها راه های مختلف مثل همراه بانک ها را در دسترس مشتریان خود قرار داده اند که امکانات زیادی از جمله امکان بررسی حساب ها را به مشتریان می دهد.

نباید اطلاعات خود را به افراد غریبه بدهیم

دادن اطلاعاتی مثل رمز های عبور ، اطلاعات کارت های بانکی و … به افراد ناشناس بسیار خطرناک و نادرست است.

بنا بر اعلام پلیس جهانی این روز یکی از راه رایج برای کلاهبرداری در فضای مجازی می باشد.

نباید نرم افزار های ناشناس را نصب و دانلود کنیم

نرم افزار های زیادی حتی در پلی استور و اپ استور وجود دارند که دارای بدافزار هستند و با دانلود و نصب آنها به دستگاه نقوذ کرده و دسترسی هکر ها به اطلاعات شخصی ما را فراهم می کنند.حفاظت از حریم شخصی در 5 قدم
حفاظت از حریم شخصی در 5 قدم


حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی برای
حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی برای کاربران اروپایی تبلیغات


رعایت چند نکته ضروری در حفاظت از حریم
رعایت چند نکته ضروری در حفاظت از حریم خصوصی پلیس فضای تولید و


حریم خصوصی در کارزار فضای مجازی - عطنا
حریم خصوصی در کارزار فضای مجازی - عطنا


10 نکته برای محافظت از حریم خصوصی در
10 نکته برای محافظت از حریم خصوصی در فضای مجازی


راه های حفاظت از حریم خصوصی در فضای مجازی
این روزها که همه اطلاعات در دنیای مجازی در هم تنیده شده و باید برای انجام کارهای ضروری و غیرضروری خود اعم از کارهای بانکی ارسال پیام و غیره از اینترنت اپلیکیشن و حسابهای کاربری متعدد خود در فضای مجازی استفاده کنیم


حریم خصوصی در فضای مجازی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات
ما در این کتابچه آموزشی ابتدا به ریشه شکلگیری مفهوم حریم خصوصی و فضای مجازی پرداخته ایم حریم خصوصی از زمانی اهمیت پیدا میکند که فرد اهمیت دارد و بدون فرد حریم او هم وجود نخواهد داشت. از این روست که حریم خصوصی یک


راهکارهای حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی - سپهرنت ایرانیان
فورا روی دکمههای موافقم و ثبت کلیک نکنید. اگر نگران تبادل اطلاعات شخصی خود در فضای مجازی هستید حتما شرایط و ضوابط و خط مشیهای محرمانگی وبسایت را با دقت بخوانید. حتی در صورت داشتن سوالات دیگر درباره نحوه استفاده و ذخیره اطلاعات شخصی خود با وب سایت تماس بگیرید.


داده نما نقض حریم خصوصی در فضای
داده نما نقض حریم خصوصی در فضای مجازی پلیس فضای تولید و تبادل


حفاظت از حریم خصوصی در فضای مجازی
این روزها فعالیت های روزمره ما در فضای مجازی جزء زندگی ما شده و ردپایی که در اثر فعالیتهای ما در فضای مجازی به جا می ماند در بسیاری از مواقع می تواند اطلاعاتی را افشا کند که جزء اطلاعات شخصی و خصوصی محسوب می شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن