آموزش های سرور ویندوزعمومی

پیدا کردن و حذف فایل های سنگین در سرور

پیدا کردن و حذف فایل های سنگین در سرور
پیدا کردن و حذف فایل های سنگین در سرور
پیدا کردن و حذف فایل های سنگین در سرور

با مطلب پیدا کردن و حذف فایل های سنگین در سرور در سرور از وبلاگ آموزشی در خدمت شما کاربران گرامی هستیم و قصد داریم تا در این مطلب که از دسته آموزش های سرور لینوکس می باشد ، شما را راهنمایی کنیم چگونه فایل های ناکارآمد پیدا کرده و آنها را از روی سرور لینوکس خود حذف کنید.

توجه داشته باشید که استفاده از این آموزش و دستور های بیان شده باعث می شود تا فایل انتخابی و مورد نظر شما به طوردائم حذف شود و دیگر قابل بازگردانی نیست.

به همین منظور در انتخاب و حذف فایل های سرور خود دقت زیادی داشته باشید زیرا با حذف یک فایل یا پوشه دیگر راهی برای بازگردانی آن نیست و در صورتی که شک دارید می توانید با پشتیبانی سرور خود در ارتباط باشید.

ممکن است برای شما پیش آمده باشد که سرعت عملکرد سرورتان تا حد زیادی پایین آمده باشد و یا اینکه فضای اشغال شده در سرور به حد زیادی افزایش یافته باشد و شما اطلاع ندارید که کدام فایل یا پوشه ها باعث اشغال این فضا شده اند.

به همین منظور در این مطلب ( پیدا کردن و حذف فایل های سنگین در سرور ) ما به شما کمک می کنیم تا با اتصال به سرور از طریق SSH یا سایر روش ها و استفاده از کد های دستوری ، فضای هارد خود را آزاد تر کنید.

پیدا کردن و حذف فایل های سنگین در سرور

توجه داشته باشید که استفاده از این آموزش و دستور های بیان شده باعث می شود تا فایل انتخابی و مورد نظر شما به طوردائم حذف شود و دیگر قابل بازگردانی نیست.

پس از اتصال به سرور شما ابتدا نیاز است که از کد دستوری df -h استفاده کنید و وضعیت هارد سرور و درصد فضای اشغال شده از هارد را مورد بررسی قرار دهید.

نتیجه این دستور به صورت درصد اشغال شده از فضای سرور نمایش داده می شود و در صورت نیاز به آزاد سازی بیشتر فضای اشغال شده ابتدا دستور cd / را وارد کنید.

سپس دستور du -hsx * | sort -rh | head -10 را وارد کنید تا سیستم فایل ها و پوشه هایی که به ترتیب بیشترین فضا را اشغال کرده اند به شما نمایش دهد.

head -10 به معنای نمایش 10 مورد از موارد بررسی شده است که می توانید با تغییر عدد آن موارد نمایش داده را کم یا زیاد کنید و با هر بار تکرار دستور می توانید فایل های بیشتری را مشاهده کنید.

در صورت پیدا کردن یک فایل که نیاز به حذف آن است می توانید از کد دستوری rm -f file_name استفاده کنید و اگر نیاز به حذف یک پوشه به طور کامل است می توانید از کد دستوری rm -rf dir_name استفاده کنید که باید در قسمت name نام فایل یا پوشه را وارد کنید.

در هر مرحله پیشنهاد می کنیم که از دستور df -h استفاده کنید و وضعیت هارد سرور را بررسی کنید.

ممکن است در موارد نمایش داده شده مواردی مثل log ها و tmp ها فضای زیادی از هارد را گرفته باشند اما ممکن است این فایل ها و پوشه ها حاوی اطلاعات مهمی مثل log ارور ها باشد که حذف آنها باعث بروز مشکل شود.

به همین دلیل پیشنهاد می شود که از دستور find /tmp -type f -mtime 7 | xargs rm -f برای این نوع از فایل ها و پوشه ها استفاده کنید.

شما با استفاده از این کد دستوری شما مشخص می کنید که فایل های tmp که قدیمی تر 7 روز یا بیشتر هستند ( mtime 7 ) را سیستم پیدا کند و حذف کند ( rm -f ).

شما می توانید بازه زمانی مورد بررسی و حذف را بیشتر کنید مثلا بجای 7 روز یا بیشتر از 10 روز یا بیشتر استفاده کنید ( mtime 10 ).

امیدواریم آموزش پیدا کردن و حذف فایل های سنگین در سرور در سرور مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.پیدا کردن فایل ها و پوشه های حجیم در
پیدا کردن فایل ها و پوشه های حجیم در لینوکس وبلاگ گروه وب پویان


پیدا کردن فایل ها و پوشه های حجیم در
پیدا کردن فایل ها و پوشه های حجیم در سرور لینوکسی - پارس ایرانیک


مصرف زیاد منابع سرور در وردپرس علت
مصرف زیاد منابع سرور در وردپرس علت بالا رفتن RAM و CPU


آموزش مونت کردن فایل ISO در ویندوز 10
آموزش مونت کردن فایل ISO در ویندوز 10 چگونه میتوان به محتوای


حذف بکاپ های ذخیره شده در سرور های
حذف بکاپ های ذخیره شده در سرور های میزبانی - حذف بکاپ های روی سرور


چگونگی حذف فایلهایی که هنگام حذف با پیغام خطا مواجه می شوند
حذف کردن یک فایل معمولا بسیار ساده است. برنامه ای که در حال کار با آن هستید ممکن است پیش از پاک کردن یک فایل یک پیام هشدار به شما بدهد و از شما بخواهد که پیش از اجرای این عمل تایید کنید که واقعا خواهان حذف آن فایل هستید. پس از تایید شما آن فایل وارد زباله دانی می شود.


نرم افزار حذف فایل های تکراری دانلود رایگان
Auslogics Duplicate File Finder به شما در پیدا کردن و حذف فایل های چند نسخه ای و بلااستفاده که در کامپیوتر شما ذخیره شده اند کمک می کند. با استفاده از ابزار قدرتمند این نرم افزار می توانید فضای هارد دیسک خود را تا 50 افزایش دهید.


جستجو و حذف فایل های تکراری در کامپیوتر با نرم افزار
- پیدا کردن عکس ها اسناد و دیگر فایل های مشابه. - مقایسه فایل ها نه تنها براساس اسم بلکه براساس محتوای آنها. - افزایش فضای خالی هارد دیسک شما به صورت محسوس.


چگونه فایلهای تکراری را روی ویندوز پیدا کرده و حذف کنیم
ما در ادامه چند اپلیکیشن مفید را برای پیدا کردن فایلهای تکراری به شما معرفی خواهیم کرد که شامل سادهترین معروفترین و پیشرفتهترین آنها از لحاظ تعداد فیلتر جستجو میشود.


فایل های حجیم ویندوز
WinDirStat ابزاری برای پیدا کردن فایل های حجیم ویندوز

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن