آموزش های وردپرسخانهسیستم مدیریت محتواعمومی

آموزش ساخت rss وردپرس و نحوه تعمیر فید در وردپرس

آموزش ساخت rss وردپرس و نحوه تعمیر فید در وردپرس
آموزش ساخت rss وردپرس و نحوه تعمیر فید در وردپرس
آموزش ساخت rss وردپرس و نحوه تعمیر فید در وردپرس

rss وردپرس و یا همان فید وردپرس یک تابع نرم افزاری است که با استفاده از آن اجازه دسترسی سایت به feedreaders ها یا همان فیدخوان‌ها صادر شده و قادر خواهند بود تا مطالب و آپدیت‌هایی که در بخش‌های دیگر سایت که از rss وردپرس پشتیبانی می‌شود را به صورت خودکار دنبال کنند و علاوه بر این کاربران نیز با استفاده از فید وردپرس قادر خواهند بود تا مطالب جدید وبسایت را دنبال کرده و به آنها دسترسی داشته باشند.

چندین نوع مختلف از فید وجود دارد که فیدخوان‌ها می‌توانند آنها را دنبال کرده و یک سایت را بخوانند که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

وردپرس نیز به عنوان یک سیستم مدیریت محتوای سایت از این فیدها پشتیبانی می‌کنید و امکان ساخت و استفاده از rss در آن وجود دارد که وجود همین فید توانسته تا قدرت سئو وردپرس را در کنار موارد دیگری که دارد دوچندان کند. برای استفاده از فید وردپرس کافی است تا از آنها در کنار تابع ()bloginfo در فایل‌های قالب وردپرس استفاده کرده و امکان دسترسی به فید سایت را برای کاربران و فیدخوان‌ها فراهم کنید که برای استفاده از آنها کافی است تا به صورت زیر بسته به نوع فید مورد نظر که میخواهید از آن استفاده کنید در هر یک از مکان قالب که قصد دارید از کدهای ارائه شده در زیر استفاده کنید.

آدرس فید ATOM


1

آدرس فید RDF/RSS 1.0


1

آدرس فید RSS 0.92


1

آدرس فید RSS 2.0


1

آدرس فید نظرات در RSS 2.0


1

بنابراین همونطور که مشاهده می‌کنید برای استفاده از فید وردپرس می‌تونید از 4 نوع فید برای نمایش و به‌روزرسانی هایی که در سایت ایجاد میشه برای فیدخوان‌ها ازش استفاده کنید که از این بین فیدهای RSS جزو پرکاربردترین فید هستند و بیشتر شناخته شده هستند.

آموزش ساخت rss وردپرس

همونطوری که اشاره کردم وردپرس امکان استفاده از فید را برای سایت فراهم کرده و به صورت پیشفرض بر روی سایت فعال است و تنها کافیه تا برای استفاده از اون در سایت ابتدا مکان مورد نظر از قالب را که قصد دارید تا فید سایت نمایش داده بشه را انتخاب کنید و سپس اونو با استفاده از کدهایی که در ادامه معرفی می‌کنم در اون مکان مورد نظر نمایش دهید. این مکان میتونه در سایدبار، هدر سایت، فوتر سایت و یا در هر بخشی که دوست دارید تا فید وردپرس را نمایش دهید قرار بگیرد. اما قبل از اینکه به نحوه نمایش فید در وردپرس بپردازم ابتدا به معرفی تمام بخش‌هایی که وردپرس در اونها امکان استفاده از فید را فراهم کرده می‌پردازم.

پیدا کردن آدرس فید وردپرس

قبل از هرکاری لازمه تا آدرس فید اصلی سایتتون را در وردپرس پیدا کنید. اگر از پیوند یکتای پیشفرض استفاده می‌کنید آدرس فید شما در 4 نوع فیدی که وردپرس امکان استفاده از آنها را فراهم کرده به شکل زیر خواهد بود که برای مراجعه به آدرس فید سایت خودتون کافیه تا به جای نمونه‌های زیر آدرس دامنه خودتون را وارد کنید.

HomePage – Classic Layout

HomePage – Classic Layout

HomePage – Classic Layout

HomePage – Classic Layout

1234http://vmizban.ir/?feed=rsshttp://vmizban.ir/?feed=rss2http://vmizban.ir/?feed=rdfhttp://vmizban.ir/?feed=atom

اما اگر از پیوند یکتای سفارشی و دلخواه در وردپرس استفاده می‌کنید امکان دسترسی به فید از طریق آدرس‌های بالا ممکنه تا براتون فراهم نباشه که برای یافتن ادرس فید سایت در حالتی که از پیوند یکتای سفارشی استفاده می‌کنید باید مشابه نمونه‌های زیر باشد. در این مورد هم کافیه تا به جای دامنه ذکر شده در این نمونه‌ها آدرس خودتون را جایگزین کنید.


http://vmizban.ir/feed/
http://vmizban.ir/feed/rss/
http://vmizban.ir/feed/rss2/
http://vmizban.irm/feed/rdf/
http://vmizban.ir/feed/atom/

12345http://vmizban.ir/feed/http://vmizban.ir/feed/rss/http://vmizban.ir/feed/rss2/http://vmizban.irm/feed/rdf/http://vmizban.ir/feed/atom/

آدرس فید وردپرس برای بخش دیدگاه‌ها

وردپرس برای دیدگاه‌های ارسالی که در نوشته‌های سایت ارسال میشه هم یک فید مجزا در نظر گرفته که با استفاده از این نوع فید می‌تونید تا به دیدگاه‌های هر نوشته دسترسی داشته باشید. در صورتی که از پیوند یکتای پیشفرض وردپرس استفاده می‌کنید فید نظرات وردپرس به صورت زیر خواهد بود.

HomePage – Classic Layout

1http://vmizban.ir/?feed=comments-rss2

اما اگر از پیوند یکتای سفارشی استفاده می‌کنید کافیه تا برای دسترسی به فید نظرات در وردپرس به آدرس زیر مراجعه کنید.


http://vmizban.ir/comments/feed/

1http://vmizban.ir/comments/feed/

آدرس فید وردپرس برای بخش دسته‌بندی و برچسب

علاوه بر دیدگاه‌ها در صفحه دسته‌بندی و برچسب نیز قادر خواهید بود تا از فید وردپرس استفاده کنید تا کاربران مطالبی را که در یک دسته‌بندی و برچسب خاص قرار دارند را بر اساس فید وردپرس دنبال کنند. اگر از پیوند یکتای پیشفرض استفاده می‌کنید برای نمایش فید وردپرس در یک دسته بندی خاص کافیست تا مشابه نمونه زیر به آن دسترسی پیدا کنید. در نمونه زیر فید دسته‌بندی که با آی‌دی 4 می‌باشد نمایش داده شده و همچنین در نمونه دوم فید برچسب با عنوان tagname قابل دسترسی خواهد بود.

HomePage – Classic Layout

HomePage – Classic Layout

12http://vmizban.ir/?feed=rss2&cat=4http://vmizban.ir/?feed=rss2&tag=tagname

اما در صورتی که از پیوند یکتای دلخواه استفاده می‌کنید کافی است تا برای دسترسی به فید دسته بندی و برچسب وردپرس مشابه نمونه‌های زیر عمل کرده و به جای categoryname نامک دسته‌بندی و به جای tagname نیز نامک برچسب مورد نظر خود را وارد کنید.


http://vmizban.ir/category/categoryname/feed
http://vmizban.ir/tag/tagname/feed

12http://vmizban.ir/category/categoryname/feedhttp://vmizban.ir/tag/tagname/feed

آدرس فید وردپرس برای نویسندگان

هر نویسنده و کاربری که در وردپرس ثبت نام می‌کند نیز دارای یک فید RSS وردپرس خواهد بود که از طریق آن کاربران و فیدخوان‌های می توانند به مطالب و داده‌هایی که هر کاربر آنها را منتشر کرده است را از طریق فید وردپرس دنبال کرده و مشاهده کنند. برای دسترسی به فید نویسنده کافی است تا مشابه نمونه زیر عمل کرده و به جای authorname نام کاربری کاربر مورد نظر را وارد کنید تا به فید مطالب وی دسترسی پیدا کنید.


http://vmizban.ir/author/authorname/feed/

1http://vmizban.ir/author/authorname/feed/

آدرس فید جستجوی وردپرس

جستجو در وردپرس نیز از امکان استفاده از فید و RSS وردپرس مستثنی نیست و میتوانید تا در فرم جستجوی وردپرس هم از طریق فید اقدام کرده و به مطالب موجود دسترسی داشته باشید. در صورتی که فید یک جستجو را دنبال کنید مطالبی که در این عنوان جستجو قرار داشته باشند از طریق فید وردپرس در دسترس خواهند بود که کافی است تا مشابه نمونه زیر به جای searchterm عبارت مورد نظر برای جستجوی سایت را وارد کنید.

HomePage – Classic Layout

1http://vmizban.ir/?s=searchterm&feed=rss2

استفاده از فید وردپرس در سایت

حالا که با انواع فید وردپرس آشنا شدید برای استفاده از هر نوع از فیدهایی که وردپرس از آنها پشتیبانی میکنه کافیه تا در هر مکان که قصد دارید تا فید وردپرس مورد نظرتون را نمایش دهید از یکی از نمونه کدهای زیر در فایل‌های هدر، سایدبار، فوتر و یا هر بخش از قالب سایت که میخواهید تا فید وردپرس نمایش داده شود استفاده کنید.
آموزش افزونه WP RSS Aggregator و ادغام
آموزش افزونه WP RSS Aggregator و ادغام فید RSS در وردپرس - مدیر وردپرس


آموزش RSS و معرفی بهترین افزونه های فید
آموزش RSS و معرفی بهترین افزونه های فید RSS در وردپرس - مدیر وردپرس


حل مشکل عدم نمایش rss در وردپرس خوراک
حل مشکل عدم نمایش rss در وردپرس خوراک سایت آموزش ویدئویی


آموزش ساخت فید rss در وردپرس وردپرس نارنجی
یافتن آدرس feed وردپرس. آدرس فید rss وردپرس و یا آدرس وبسایت را برای معرفی سایت به افراد موتورهای جستجو و دایرکتوری ها نیاز داریم. به طور کلی 4نمونه آدرس احتمالی برای هر یک از فیدها وجود دارد که هر یک از آنها وظیفه ای دارند.


آموزش ساخت rss برای وبلاگ وردپرس به دو روش ساده - مینویسم
RSS Links. 2 ویجت وردپرس RSS Links را از فهرست ویجت ها پیدا کنید. RSS Links. 3 روی جعبه نوار ابزار در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید و جعبه RSS Links را بکشید. عنوان خوراک RSS. 4 عنوان فید RSS شما می باشد. نظرات


نحوه رفع خطای RSS Feed در وردپرس
نحوه رفع خطای RSS Feed در وردپرس وبلاگ شتابان هاست Fix an RSS


RSS چیست چگونه از RSS در وردپرس
RSS چیست چگونه از RSS در وردپرس استفاده کنیم استفاده از ار اس اس


آموزش افزونه Feedzy RSS Feeds و ادغام
آموزش افزونه Feedzy RSS Feeds و ادغام فید RSS در وردپرس - مدیر وردپرس


چگونگی ساخت و تعمیر feed وردپرس - بیگ تم
چگونگی ساخت و تعمیر feed وردپرس - بیگ تم


آموزش رفع خطای RSS Feed حل مشکل فید
آموزش رفع خطای RSS Feed حل مشکل فید در وردپرس تم فارس

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن