آموزش های Gtmetrixعمومی

حل ارور Enable Keep Alive در GTmetrix

حل ارور Enable Keep Alive در GTmetrix
حل ارور Enable Keep Alive در GTmetrix
حل ارور Enable Keep Alive در GTmetrix

با آموزش حل ارور Enable Keep Alive در GTmetrix از وبلاگ در خدمت شما هستیم و قصد داریم در ادامه آموزش های سئو سایت و کار با GTmetrix به خطا Enable Keep Alive بپردازیم.

در مطلب قبلی از آموزش های Gtmetrix ، آموزش حل ارور Defer parsing of JavaScript در GTmetrix را خدمت شما ارائه کردیم و در این مطلب همراه با حل ارور Enable Keep Alive در GTmetrix باشید.

در سایت GTmetrix نوع این خطا از دسته خاطا های سرور می باشد و دارای اولویت بالایی می باشد. همچنین میزان دشواری برای حل این ارور آسان می باشد و نمره میانگین آن نیز 96% می باشد.

در ابتدا بیایید تا با Keep Alive آشنا شویم و توضیح دهیم که اصلا کاربرد Keep Alive چیست؟

حل ارور Enable Keep Alive در GTmetrix

Keep Alive چیست

Keep Alive در حقیقت قابلیتی است که فعال بودن آن به مرورگر این اجازه را می دهد که چندین فایل را به طور همزمان با ارسال یک درخواست برای سرور ، دریافت کند.

هنگامی که شما با مرورگر خود به یک سایت یا یک صفحه وارد می شوید ، مرورگر شما درخواستی را برای دریافت اطلاعات سایت مورد نظر به سرور سایت ارسال می کند و سرور نیز اطلاعات مورد نیاز مرورگر شما را پس از جست و جو در میان اطلاعات برای مرورگر ارسال می کند تا مرورگر بتواند سایت را به شما نمایش دهد.

هر سایت نیز دارای فایل ها و اطلاعات مختلف مثل استایل ها و اسکریپت هایی است که در HTML قرار دارند.

اگر قابلیت Keep Alive فعال نباشد مرورگر مجبور است برای دریافت هر فایل ، به سرور یک درخواست ارسال کند تا سرور آن فایل را در اختیارش بگذارد که همین ارسال درخواست های متعدد و مدت زمانی که برای ارتباط بین مرورگر و سرور صرف می شود باعث افزایش مدت زمان بارگذاری سایت می شود.

این افزایش مدت زمان بارگذاری یعنی کاهش سرعت سایت و نهایتا نارضایتی کاربران ورودی به سایت.

اما اگر Keep Alive فعال باشد سرور این اجازه را به مرورگر می دهد که با ارسال یک درخواست هر تعداد فایلی که مورد نیاز است را با هم درخواست کند تا سرور آنها را در اختیار مرورگر بگذارد.

فعال کردن Keep Alive

اگر از سرویس های اشتراکی استفاده نمی کنید ، به طور پیش فرض باید Keep Alive برای شما فعال باشد اما در سرویس های اشتراکی ممکن است این قابلیت فعال نباشد که شما می توانید از طریق بررسی سایت خود با GTmetrix از این موضوع مطلع شوید.

در صورتی که Keep Alive فعال نبود در صورتی که دسترسی به سرور و فایل های پیکربندی وب سرور دارید می توانید از طریق وضعیت HTTP Header را به حالت connection: Keep-Alive تغییر دهید. ممکن است connection در حالت close باشد که تنها باید آن را Keep-Alive تغییر دهید.

اما اگر دسترسی سرور ندارید شما به راحتی می توانید با قرار دادن دستور زیر در فایل .htaccess اقدام به فعال کردن Keep Alive کنید.

Header set Connection keep-alive

روش دیگر نیز این است که در صورت داشتن دسترسی به فایل های پیکربندی وب سرور Apache قسمت های قابل اجرا در زیر آورده شده اند.

#
# KeepAlive: Whether or not to allow persistent connections (more than
# one request per connection). Set to "Off" to deactivate.
#
KeepAlive On
#
# MaxKeepAliveRequests: The maximum number of requests to allow
# during a persistent connection. Set to 0 to allow an unlimited amount.
# We recommend you leave this number high, for maximum performance.
#
MaxKeepAliveRequests 100
#
# KeepAliveTimeout: Number of seconds to wait for the next request from the
# same client on the same connection.
#
KeepAliveTimeout 100

در وب سرور های NGINX نیز در صورتی که keep-alive بر روی حالت disable قرار دارد پیشنهاد می شود با پشتیبانی سرویس خود علت را جویا شوید.

در Litespeed نیز قابلیت Keep Alive فعال است ولی Litespeed برای سایت های پربازید برای اینکه به طور همزمان کاربران بیشتری توانایی اتصال را داشته باشند قابلیت smart keep-alive را گذاشته و در صورت فعال بودن آن ممکن است Keep Alive غیر فعال نشان داده شود.

smart keep-alive ابتدا فایل های ابتدایی را به صورت connection close درخواست می کند و سپس برای فایل های بعدی با فعالسازی Keep Alive آنها را درخواست می کند.

در صورت صلاح دید خود و یا مشاوره با پشتیبانی سرویس خود می توانید smart keep-alive را غیر فعال کنید.

امیدواریم آموزش حل ارور Enable Keep Alive در GTmetrix مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.نحوه رفع خطای Enable Keep Alive و
نحوه رفع خطای Enable Keep Alive و افزایش سرعت سایت


رفع خطای Enable Keep Alive - آموزش
رفع خطای Enable Keep Alive - آموزش بهینه سازی سایت با GTmetrix


آموزش رفع خطای Enable Keep Alive در
آموزش رفع خطای Enable Keep Alive در سایت gtmetrix - شرکت تبلیغاتی


فعالسازی Keep Alive و رفع خطای Enable Keep Alive در10 ثانیه
قابلیت keep alive در اکثر موارد بهصورت پیشفرض فعال است اما گاهی شرکتهای ارائهدهنده میزبانی به دلایل متعددی آن را در حالت غیرفعال قرار میدهند. نگران نباشید برای حل مشکل enable keep alive خیلی راحت میتوان از فایل htaccess. اقدام و این قابلیت را فعال کرد.


رفع خطای Enable Keep Alive - سئوراز
18.11.2018 در این مقاله قصد داریم درباره مشکل Enable Keep-Alive در GTmetrix صحبت کنیم و ببینیم چطور میتونیم این مشکل را در سایت پیدا و رفع کنیم و چرا اصلا این موضوع برای افزایش سرعت سایت ما اهمیت دارد. خلاصهی از خطا Enable Keep-Alive نام Enable Keep-Alive


معرفی سایت GTmetrix و افزایش سرعت سایت
معرفی سایت GTmetrix و افزایش سرعت سایت مشاور تبلیغاتی ماکان


آموزش کامل gtmetrix آموزش جی تی متریکس و نحوه رفع خطاهای
رفع خطای Enable gzip compression در GTmetrix. Enable Keep-Alive این ارور وقتی در GTmetrix به وجود میاد که در تصاویر از اتریبیوتهای مثل width و height استفاده نکرده باشید. برای رفع این مشکل کافیه در تصاویر عرض و


بایگانیها رفع مشکل Keep Alive در gtmetrix - آموزش برنامه
برنامه نویسی طراحی وب هوش مصنوعی بانک اطلاعاتی ساختمان داده و الگوریتم پروژه دانشجویی


رفع خطای Enable Keep Alive افزایش سرعت سایت پیشرو آساک
در جلسه قبل درباره رفع ارور Enable gzip compression صحبت کردیم. در این جلسه قصد داریم درباره مشکل Enable Keep-Alive در GTmetrix صحبت کنیم و ببینیم چطور میتونیم این مشکل را در سایت پیدا و رفع کنیم و چرا اصلا این


آموزش رفع خطای Enable Keep Alive در سایت gtmetrix - شرکت
امروز در بخش رفع خطاهای pagespeed به آموزش رفع خطای Enable Keep Alive خواهیم پرداخت. آموزش نحوه رفع ارور Enable Keep Alive با فعال سازی keep alive در سی پنل را نیز بیان خواهیم کرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن