آموزش های سرور ویندوزعمومی

آموزش اضافه کردن IP جدید در سرور ویندوز

آموزش اضافه کردن IP جدید در سرور ویندوز
آموزش اضافه کردن IP جدید در سرور ویندوز
آموزش اضافه کردن IP جدید در سرور ویندوز

با آموزش اضافه کردن IP جدید در سرور ویندوز از وبلاگ آموزشی در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا در این مطلب که از دسته آموزش های سرور ویندوز می باشد به آموزش اضافه کردن IP جدید در سرور ویندوز بپردازیم.

در مطلب قبلی از دسته آموزش های سرور به نحوه حذف IP ایمیل از بلک لیست با mxtoolbox پرداختیم که درصورت نیاز می توانید از این آموزش نیز استفاده کنید.

افزودن IP جدید در ویندوز سرور آنجایی کاربرد دارد که ممکن است شما بخواهید از طریق دو شبکه مجزا از یک دیگر با سرور ویندوز خود در ارتباط باشید که نیاز است یک IP دومی نیز برای سرور مشخص و اضافه کنید.

یا ممکن است شما یک یا چند IP اضافه داشته باشید و نیاز دارید که این IP های اضافی را به ویندوز سرور اضافه کنید.

در هر حالت برای افزودن آی پی جدید با آموزش اضافه کردن IP جدید در سرور ویندوز همراه باشید.

آموزش اضافه کردن IP جدید در سرور ویندوز

ابتدا نیاز است که وادر کنترل پنل شوید و در حالتی که نحوه نمایش یا View بر روی Category است بر روی گزینه Network and Internet کلیک کنید.

پس از انتقال به صفحه Network and Internet گزینه Network and Sharing Center را انتخاب کنید و در این صفحه نیز از طریق کادر سمت چپ بر روی گزینه Change adapter settings کلیک کنید.

در صفحه Change adapter settings شما باید بر روی کانکشن یا کارت شبکه ای که قصد اضافه کردن IP دارید کلیک راست کرده و بر روی گزینه Properties کلیک کنید.

یک پنجره جدید برای شما باز می شود که باید از طریق کادر وسط صفحه و از میان گزینه ها ، گزینه Internet Protocol Version 4 را پیدا کرده و 2 بار روی آن کلیک کنید تا پنجره ای جدید باز شود.

در پنحره مربوط به Internet Protocol Version 4 شما باید بر روی گزینه Advanced کلیک کنید تا پنجره Advanced TCP/IP برای شما باز شود

( توجه داشته باشید که پیش از اضافه کردن IP دوم ، باید IP اصلی سرور را به طور دستی وارد کرده باشید که در پنجره Internet Protocol Version 4 و فعال کردن حالت Use the following IP address اقدام به وارد کردن IP ، Subnet mask و Getaway کنید. )

در پنجره Advanced TCP/IP شما باید در تب IP Settings و قسمت IP addresses گزینه Add را انتخاب کنید.

یک پنجره جدید TCP/IP Address برای شما باز می شود که در کادر های IP address و Subnet mask را وارد کنید و گزینه Add را انتخاب کنید و سایر پنجره ها را OK بزنید.

برای اطمینان از اضافه شدن IP ، می توانید از IP اضافه شده PING بگیرید.

امیدواریم آموزش اضافه کردن IP جدید در سرور ویندوز مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.اضافه کردن IP دوم در ویندوز سرور 2016
اضافه کردن IP دوم در ویندوز سرور 2016


آموزش اضافه کردن چند ip به ویندوز
آموزش اضافه کردن چند ip به ویندوز


آموزش کامل ساخت یوزر جدید ادمین و اکانت مهمان در ویندوز 10
آموزش کامل ساخت یوزر جدید ادمین و اکانت مهمان در ویندوز 10. ممکن است بخواهید برای عضو دیگری از خانواده روی سیستم خود یک اکانت یوزر جدید درست کنید و یا یوزری برای مهمان ها بسازید تا در صورتی که از رایانه شما استفاده می


چگونگی اضافه کردن یک آدرس IP در ویندوز - مرکز آموزش
چگونگی اضافه کردن یک آدرس IP در ویندوز. پرینت این مقاله. اضافه کردن IP به کنترل پنل desktop بسیار ساده است. روی گزینه Start کلیک کنید و به کنترل پنل بروید. پس از باز کردن کنترل پنل روی Network Connections دوبار کلیک کنید روی Local Area Connection


آموزش کانفیگ ویندوز سرور 2016 تحت شبکه
در Windows Server 2016 قابلیت جدید تحت عنوان Soft Restart نیز اضافه شده است که باعث میشود با چشم پوشی کردن از پردازش سخت افزاری فقط نرم افزارها را Restart کرده و سرعت Boot ویندوز را تا حد قابل توجهی افزایش دهد.


پارتیشن بندی هارد در ویندوز 10 آموزش حذف و اضافه کردن درایو
در ادامه میخواهم روش اضافه حذف کم یا زیاد کردن حجم یک درایو در ویندوز 10 را توضیح بدهم .دقت داشته باشید زمانیکه شما می خواهید پارتیشن بندی هارد را انجام دهید اگر درایوهای ساخته شده شما Primary باشد باید حتما مجموع پارتیشن


آموزش اضافه کردن یوزر در ویندوز سرور 2012
در این مقاله در ابتدا به نحوه اضافه کردن یوزر در ویندوز سرور 2012 پرداخته شده و پس از آن گروه های پر کاربرد را به صورت مختصر توضیح دادهایم.


آموزش مدیریت دیسک در ویندوز ایجاد و اضافه کردن هارد دیسک
در مقاله مدیریت دیسکها در ویندوز 7در مورد مفاهیم تئوری دیسکها در ویندوز صحبت کردیم.دراین مقاله قصد دارم در مورد ایجاد و اضافه کردن هارد دیسک به صورت فنی و عملی صحبت کنم. همچنین ممکن است بخواهید به هاردهای موجود بر روی


تنظیم IP در ویندوز سرور - وبلاگ و مرکز
تنظیم IP در ویندوز سرور - وبلاگ و مرکز آموزش شرکت مسیرهاست


آموزش اضافه کردن Scope در DHCP ویندوز سرور 2016
نحوه اضافه کردن Scope در DHCP ویندوز سرور 2016 Scope محدوده ای از آدرس های IP است که DHCP server در صورت دریافت درخواست از کلاینت ها به آن ها تخصیص میدهد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن