آموزش های سی پنلخانهعمومیمیزبانی وب

آموزش Cron Jobs در سی پنل

آموزش Cron Jobs در سی پنل
آموزش Cron Jobs در سی پنل
آموزش Cron Jobs در سی پنل

Cron Jobs به فارسی کران جابز یا کرون جابز، قابلیت ابزاری است که برای اجرای دستورات خاص در زمان مشخص استفاده میشود. اگر بخواهیم فرآیند یا عملکرد خاصی را در زمان مشخصی و یا با تکرار در هاست یا سرور مبتنی بر پایه لینوکس داشته باشیم باید از Cron Jobs استفاده کنیم. با توجه به اینکه آموزش جامع و کاملی در این زمینه در سطح وب فارسی وجود ندارد تصمیم گرفته این تا شما را با این قابلیت پرکاربرد در لینوکس آشنا کرده و نحوه کار را با آنرا به شما عزیزان آموزش دهیم.

آموزش Cron Jobs سی پنل

همانطور که گفته شد Cron Jobs قابلیت برخواسته از سیستم عامل های بر پایه لینوکس است. اما در میزبانی وب، این قابلیت بصورت یک ابزار در اختیار کاربران هاست قرار داده می شود. در این آموزش کرون جابز را با کنترل پنل سی پنل معرفی و آموزش خواهیم داد. برای دسترسی به ابزار Cron Jobs کافیست بصورت زیر اقدام کنید:

  • ورود به سی پنل
  • کلیک بر روی گزینه Cron Jobs واقع در بخش ADVANCED

قبل از شروع کار لازم به ذکر است توجه داشته باشید که در صفحه مخصوص Cron Jobs طبق تصویر زیر بخشی به نام Cron Email وجود دارد که می توانید ایمیل خود را در آن وارد کنید تا پیغام های اجرا یا خطای کران جابز برای شما ارسال شود.

آموزش Cron Jobsتوجه داشته باشید که اگر سیکل اجرای Cron Jobs بهم نزدیک است بهتر است از وارد کردن ایمیل خودداری نمایید. علت این است که اگر برای مثال سیکل اجرایی یک کران جابز هر 5 دقیقه یکبار باشد در طی 24 ساعت تعداد 288 ایمیل برای شما ارسال می شود و این موضوع ممکن است موجب بروز مشکل به لحاظ ارسال ایمیل انبوه از هاست شود.

آموزش ایجاد Cron Jobs در سی پنل

بیشترین کاربرد کران جابز در هاست برای فراخوانی دستورات اجرایی است. این دستورات می تواند به صدها حالت مختلف باشد و بر اساس نیاز در نظر گرفته شود. یکی از کاربردهای بسیار مهم Cron Jobs در وی میزبان ایرانیان در اتوماسیون WHMCS است. همانطور که می دانید چندین هزار کاربر در سیستم پرتال ناحیه کاربری وی میزبان ایرانیان عضو هستند و همه آنها دارای سرویسهای فعال هستند. مواری نظیر صدور صورتحساب، اطلاع رسانی برای تمدید، تعلیق، رفع انسداد و ده ها مورد دیگر به هیچ عنوان بصورت عادی و با عملکرد نیروی انسانی قابل مدیریت نیست! پس در اینجا Cron Jobs راه چاره است تا بصورت خودکار اجرا شده و موارد ذکر شده انجام شود.

ایجاد انواع Cron Job در سی پنل

همانطور که گفته انواع دستورات و عملکردهای مجاز را می توان در کران جابز تعریف کرد. در ادامه چند مثال آورده شده است:

مثال 1 : فرض کنید می خواهیم فایل task.php در مسیر home/user/public_html هر 30 دقیقه یکبار اجرا شود.

برای اینکار تنها کافیست مانند تصویر زیر از منوی کشویی Common Settings گزینه Twice Per Hour را انتخاب کنیم.

Cron Job در سی پنلبا اینکار سایر گزینه های زمانی Cron Jobs بصورت خودکار تکمیل می شوند. در ادامه و برای اجرای کران جابز تنها کافیست بر روی لینک Add New Cron Job کلیک کنید تا در لیست وظایف اجرایی قرار گیرد.

مثال 2 : فرض کنید می خواهیم فایل task.php در مسیر home/user/public_html روز دهم هر ماه، ساعت 14:30 اجرا شود!

به این منظور باید موارد را بصورت تصویر زیر تنظیم نمایید.

کران جابز

با مثال های فوق قاعدتا نحوه کار با کران جابز مشخص می شود اما اگر چنانچه باز هم ابهام یا سوالی دارید لطفا آنرا در بخش نظرات مطرح نمایید تا به آن پاسخ داده شود.



آموزش تنظیم cron jobs در سی پنلمرکز
آموزش تنظیم cron jobs در سی پنلمرکز آموزش میزبان فا


آموزش فعال کردن Cron Jobs در سی پنل
آموزش فعال کردن Cron Jobs در سی پنل - وبلاگ برتینا


آموزش کرون جابCron Jobs در سی پنل
آموزش کرون جابCron Jobs در سی پنل - وبلاگ سایت ساز


آموزش آپدیت لایسنس سی پنل Cpanel جهت آپدیت لایسنس سی پنل
آموزش آپدیت لایسنس سی پنل. Cpanel جهت اکتیو نمودن یا فعال کردن لایسنس سی پنل وارد SSH شده محیط دستور و دستور ذیل را بزنید آموزش آپدیت لایسنس سی پنل . درحال بار گذاری. صفحه اصلی هاست . شما به بهترین میزبانی وب نیاز دارید


آموزش تصویری Cron Jobs در سی پنل - وبلاگ
Cron Jobs چیست کاربرد کرون جابز در سی پنل چیست به فارسی کران جایز یا کرون جایز قابلیت ابزاری است که برای اجرا دستورات خاص در زمان مشخص استفاده می شود.


آموزش فعال کردن Cron Jobs در سی پنل - وبلاگ برتینا
آموزش تنظیم Cron Jobs در cPanel. چنانچه از هاست سی پنل استفاده می کنید و میخواهید در سایت خود دستورات و یا یک برنامه PHP خاصی را در یک بازه زمانی مشخص به عنوان مثال روزی یکبار یا هفته ای یکبار و


Cron Jobs سی پنل کرون جاب آموزش ایجاد
Cron Jobs سی پنل کرون جاب آموزش ایجاد Cron Jobs در سی پنل کرون جاب


آموزش فعالسازی Cron Jobs در سی پنل
آموزش فعالسازی Cron Jobs در سی پنل - آموزش کار با Cron Jobs در سی پنل


آموزش ایجاد کرون جاب در cPanel - ایران وب
آموزش ایجاد کرون جاب در cPanel - ایران وب


آموزش سی پنل - h2l.ir
عضویت در پرتال کاربران ورود به پرتال کاربران خرید هاست و دامنه. خرید هاست خرید دامنه پشتیبانی. پرسیدن سوال درخواست پشتیبانی سوالات متداول امورمالی کاربران. فاکتورهای من وبلاگ. مقالات آموزشی. آموزش سی پنل آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن