آموزش های وردپرسخانهسیستم مدیریت محتواعمومی

آموزش افزودن فرمت غیرمجاز برای آپلود در وردپرس

آموزش افزودن فرمت غیرمجاز برای آپلود در وردپرس
آموزش افزودن فرمت غیرمجاز برای آپلود در وردپرس
آموزش افزودن فرمت غیرمجاز برای آپلود در وردپرس

افزودن فرمت غیرمجاز برای آپلود در وردپرس یا به عبارتی همون امکان آپلود فایل‌هایی که اجازه آپلود اونها را در وردپرس نداریم همواره یکی از مشکلات کاربران بوده و هست. حتما برای شما هم پیش اومده تا بخواهید یک فایلی با فرمت خاص در وردپرس آپلود کنید اما همین که فایل را برای آپلود انتخاب کردید با پیغام این نوع پرونده به دلیل مسائل امنیتی مجاز نیست در وردپرس مواجه بشید. این پیغام به شما میگه که اجازه آپلود فایل با چنین فرمتی را در وردپرس ندارید.

آپلود فایل با فرمت دلخواه در وردپرس

در این آموزش از پایگاه دانش وی میزبان ایرانیان قصد دارم تا به معرفی روش‌هایی برای اینکه بتونیم فایل‌هایی با فرمت دلخواه را در وردپرس آپلود کنیم بپردازم که با استفاده از این راهکارها میتونید تا این مشکل را برطرف کنید و هر نوع فایل با فرمت دلخواه که امکان آپلود اون در وردپرس وجود نداره را در وردپرس آپلود کنید. پس اگر شما هم به دنبال اضافه کردن فایل با پسوند دلخواه برای آپلود در وردپرس هستید تا انتها با ما همراه باشید.

افزودن فرمت غیرمجاز برای آپلود در وردپرس

در این آموزش قصد دارم تا با استفاده از افزونه و کدنویسی در وردپرس امکان آپلود فایل‌هایی با فرمت دلخواه در وردپرس را به شما معرفی کنم که با استفاده از این دو راهکار قادر خواهید بود تا قابلیت آپلود فایل با فرمت دلخواه در وردپرس را فراهم کرده و دیگه با پیغام خطای عدم آپلود فایل در وردپرس به دلیل مسائل امنیتی مواجه نشوید.

راهکار اول: استفاده از افزونه

افزونه‌ای که برای اپلود فایل با فرمت دلخواه در وردپرس قصد معرفی اونو دارم با عنوان WP Extra File Types در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاحالا تونسته تا بیش از 5.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.8 را ازآن خودش بکنه که با استفاده از این افزونه میتونید انواع پسوند فایل که امکان آپلود اونها در وردپرس وج.د نداره را انتخاب کرده و اقدام به آپلود در رسانه وردپرس برای چنین فایل‌هایی را فراهم کنید.

اما قبل از اینکه به معرفی افزونه بپردازم لازمه تا یک قضیه را در اینجا روشن کنیم و اونم چیزی نیست جز اینکه:

آپلود نشدن فایل با انواع فرمت ها در وردپرس را نمیتوان به عنوان یک مشکل در وردپرس قلمداد کرد چرا که علت عدم امکان آپلود چنین فایل‌هایی که اجازه آپلود آنها را در وردپرس نداریم صرفا به دلیل مسائل امنیتی بوده و برای اینه که اگر احیانا فایل‌های مخربی در قالب این فرمت در سایت شما آپلود شد امنیت وردپرس خودتون را با این کار زیر سوال نبرید.

برای استفاده از این افزونه ابتدا با کلیک روی دکمه زیر اونو دانلود کرده و سپس با استفاده از آموزش آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی این افزونه در سایت وردپرسی خودتون بکنید تا با استفاده از این افزونه امکان افزودن فرمت غیرمجاز برای آپلود در وردپرس را فراهم کنید.

دانلود افزونه WP Extra File Types

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام Extra File Types در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه خواهد شد. روی این منو کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شده و سپس فرمت‌های دلخواهی که قصد استفاده از انها را در وردپرس دارید سفارشی سازی کنید.

آپلود فایل با فرمت دلخواه در وردپرس

خُب، حال همونطور که در تصویر میبینید قادر هستید تا فرمت دلخواه خودتون را از بین لیست موجود در این افزونه انتخاب کرده و بعد از اینکه تغییرات را با کلیک روی دکمه ذخیره تغییرات که در انتهای صفحه قرار داره ذخیره کردید، قادر به اپلود فایل با فرمت‌های انتخاب شده خواهید بود. با استفاده از این افزونه قادر هستید تا بیش از 100 نوع پسوند مختلف برای فایل‌های خودتون را که امکان آپلود اونها در وردپرس فراهم نیست انتخاب کرده و امکان آپلود آن‌ها در وردپرس را فراهم کنید.

از اونجایی که فرمت‌های مختلف فایل در این افزونه قرار داره و حجم زیادی از صفحه را به خودش اختصاص داده پیشنهاد می‌کنم تا با استفاده از کلیدهای ترکیبی CTRL F صفحه کلید و وارد کردن فرمت مدنظر خودتون اقدام به جستجو در صفحه کرده و پسوند دلخواه خودتون را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر قصد دارید تا امکان آپلود فایل با پسوند dll. در وردپرس را فراهم کنید، بعد از اینکه کلیدهای ترکیبی CTRL F را انتخاب کردید عبارت dll را در فیلد جستجوی مرورگر وارد کنید تا سریع‌تر این گزینه را پیدا کرده و تیک مقابل اون را برای آپلود در وردپرس فعال کرده و در نهایت روی دکمه ذخیره تغییرات در انتهای صفحه کلیک کنید.

تعریف پسوند جدید برای آپلود در وردپرس

شاید هنگام استفاده از این افزونه و جستجو در بین انبوهی از پسوندهای مختلف پسوند دلخواه خودتون را پیدا نکنید. بنابراین یکی از قابلیت‌هایی که این افزونه در اختیار شما قرار داده اینه که میتونید تا فرمت دلخواه و اختصاصی خودتون را هم در این افزونه تعریف کنید تا امکان آپلود اون در وردپرس براتون فراهم بشه. برای این منظور به انتهای صفحه اسکرول کرده و روی دکمه کلیک کنید تا پنجره‌ای مشابه تصویر زیر براتون باز بشه.

آپلود فایل با فرمت دلخواه در وردپرس

Description: در این فیلد توضیحات مربوط به فرمت فایل مورد نظرتون را وارد کنید. این توضیحات صرفا یک معرفی از پسوند فایلی که قراره آپلود کنید خواهد بود.

File Extension: در این فیلد نام فرمت و پسوند فایل خود را وارد کنید.

Mime Type: در این فیلد هم مجددا پسوند فایل خود را وارد کنید. این پسوند با نقطه آغاز شده و به نام فرمت فایل ختم می‌شود.

در نهایت بعد از اینکه تغییرات را ذخیره کنید این فرمت دلخواه هم در افزونه اضافه شده و می‌تونید اقدام به آپلود فرمت دلخواه خودتون در وردپرس کنید.


راهکار دوم: استفاده از کدنویسی

اما اگر قصد استفاده از افزونه را ندارید میتونید تا با استفاده از کدنویسی هم این کار را انجام بدین. برای این منظور وارد ویرایشگر قالب خودتون شده و کدهای زیر را در مکان مناسبی از فایل فانکشن(functions.php) قالب قرار دهید. و یا اینکه وارد هاست شده و پس از انتخاب گزینه File Manager به مسیر /public_html/wp-content/themes/ شده و پوشه قالبی که ازش استفاده می‌کنید را انتخاب کرده و بعد از اینکه وارد پوشه قالبتون شدید به دنبال فایلی با نام functions.php بگردید.


function my_myme_types($mime_types){
$mime_types[‘svg’] = ‘image/svg xml’; //Adding svg extension
$mime_types[‘psd’] = ‘image/vnd.adobe.photoshop’; //Adding photoshop files
return $mime_types;
}
add_filter(‘upload_mimes’, ‘my_myme_types’, 1, 1);

123456function my_myme_types($mime_types){$mime_types[‘svg’] = ‘image/svg xml’; //Adding svg extension$mime_types[‘psd’] = ‘image/vnd.adobe.photoshop’; //Adding photoshop filesreturn $mime_types;}add_filter(‘upload_mimes’, ‘my_myme_types’, 1, 1);

در این کد همونطوری که میبینید در خط دوم و سوم به ترتیب فایل با فرمت svg و psd به لیست فایل‌های مجاز اضافه شده تا امکان آپلود چنین فرمت فایلی در وردپرس را داشته باشیم. فقط توجه داشته باشید که برای هر فرمت باید مشابه نمونه بسته به فرمت انتخابیدر مقابل اون به شکل image/svg xml و image/vnd.adobe.photoshop و… هم استفاده بشه که برای اینکار میتونید تا با مراجعه کردن به این لینک برای هر فرمت بر اساس توضیحاتی که برای اون فرمت در جدول آورده شده استفاده کنید.


راهکار سوم: غیرفعال کردن سیستم امنیتی آپلود فایل در وردپرس

همونطور که در تصویر اول نوشته مشاهده کردید هنگامی که فایلی با یک فرمت خاص آپلود نمیشه خطایی به صورت متاسفانه این نوع پرونده به دلیل مسایل امنیتی مجاز نیست نمایش داده می‌شود. بنابراین وردپرس در هسته خود از یک سیستم امنیتی برای شناسایی نوع پرونده استفاده کرده و اجازه آپلود به برخی فرمت‌های خاص را نخواهد داد. پس میتونید با غیرفعال کردن این سیستم امنیتی از امکان آپلود هر نوع فایل در وردپرس استفاده کنید. برای این منظور وارد هاست خود شده و سپس به مسیر public_html مراجعه کنید. در همین مسیر باید فایل wp-config.php وردپرس را باز کرده و به دنبال خط زیر بگردید.


define(‘WP_DEBUG’, false);

1define(‘WP_DEBUG’, false);

در صورتی که این خط وجود نداشت اونو به بخشی که کدها با define آغاز می‌شوند اضافه کنید و سپس قطعه کد زیر را بعد از این خط قرار دهید.


define(‘ALLOW_UNFILTERED_UPLOADS’, true);

1define(‘ALLOW_UNFILTERED_UPLOADS’, true);

بعد از اضافه کردن کد بالا سیستم امنیتی مربوط به شناسایی فایل‌ها در وردپرس غیرفعال شده و میتونید از امکان آپلود فایل با فرمت خاص در وردپرس بهره‌مند شوید. اما دقت داشته باشید که با غیرفعال کردن این گزینه ممکنه سایتتون به دلیل آپلود هر نوع پرونده ویروسی بشه، پس هر زمان که به این قابلیت نیاز داشتید ازش استفاده کنید و مجددا برای فعال کردن سیستم امنیتی مقدار true را در کد بالا به false تغییر دهید.

امیدوارم این آموزش هم براتون کاربردی و مفید بوده باشه و با استفاده از اون تونسته باشید تا انواع فرمت‌های دلخواه برای آپلود در وردپرس را به سایت خودتون اضافه کنید. اگر در رابطه با این آموزش سوال و یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.رفع مشکل افزودن فرمت غیرمجاز برای آپلود
رفع مشکل افزودن فرمت غیرمجاز برای آپلود در وردپرس - مرکز آموزش


فایل با فرمت غیرمجاز
آموزش رفع خطای آپلود فایل با فرمت غیرمجاز در وردپرس - هاست نگار


آموزش افزودن فرمت غیرمجاز برای آپلود در
آموزش افزودن فرمت غیرمجاز برای آپلود در وردپرس مستر آموز


آموزش - افزودن فرمت مجاز برای آپلود در رسانه وردپرس
افزودن فرمت مجاز برای آپلود در رسانه وردپرس خود وردپرس چنین امکانی را در اختیار شما قرار داده که میتوانید با استفاده از آن فرمتهای دلخواه خودتان را برای آپلود اضافه کنید تا موقع آپلود این نوع فایلها با خطا مواجه


نحوه آپلود فایل با پسوندهای متفاوت در وردپرس - فناوری
وردپرس تنها اجازه آپلود رایجترین پسوند فایلها را میدهد. اما آپلود فایلهای غیرمجاز به چه گونه است نحوه آپلود فایل با پسوندهای متفاوت در وردپرس


اضافه کردن فرمت مجاز برای آپلود در قسمت رسانه وردپرس
25.02.2019 افزودن فرمت مجاز برای آپلود در رسانه وردپرس وردپرس به تنهایی چنین امکانی را در اختیار شما قرار داده که میتوانید با استفاده از آن فرمتهای دلخواه خودتان را برای آپلود اضافه کنید تا موقع آپلود این نوع فایلها با خطا


آموزش رفع خطای آپلود فایل با فرمت غیرمجاز در وردپرس - هاست
آموزش رفع خطای آپلود فایل با فرمت غیرمجاز در وردپرس - learn وقتی فرمت غیرمجازی برای آپلود انتخاب میکنیم با همچین خطایی روبرو میشویم متاسفانه آپلود این نوع پرونده به دلیل مسائل امنیتی مجاز نیست معمولا برای پسوند های ttf otf


رفع مشکل آپلود فایل با فرمت های غیر مجاز در وردپرس
آموزش رفع مشکل آپلود فایل با پسوند های غیر مجاز و مشاهده پیغام این نوع پرونده به دلایل امنیتی مجاز نیست. روش های اضافه کردن فرمت های مختلف به وردپرس


رفع مشکل افزودن فرمت غیرمجاز برای آپلود در وردپرس - مرکز
میهن وب هاست مرکز آموزش اسکریپتها وردپرس رفع مشکل افزودن فرمت غیرمجاز برای آپلود در وردپرس سبد خرید. رفع مشکل افزودن فرمت غیرمجاز برای آپلود در وردپرس. در وردپرس هر زمان که سعی کنید یک فایل را در یک فرمت متفاوت از فرمت


تغییر فرمت های مجاز برای آپلود در
تغییر فرمت های مجاز برای آپلود در وردپرس افزایش فرمت های مجاز

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن