خانهعمومیمیزبانی وبهاست دایرکت ادمین

آموزش نصب ssl دایرکت ادمین

آموزش نصب ssl دایرکت ادمین
آموزش نصب ssl دایرکت ادمین
آموزش نصب ssl دایرکت ادمین

نصب ssl دایرکت ادمین موضوعی است که همواره مورد توجه همگان قرار گرفته است. همانطور که می دانید برای داشتن یک اتصال ایمن نیاز است که گواهی نامه امنیتی ssl روی پروتکل یک وب سایت فعال شود. به همین دلیل صاحبان وب سایت ها نیاز دارند که اقدام به نصب گواهینامه ssl نمایند. یکی از کنترل پنل های محبوب و رایگان حاضر در جهان دایرکت ادمین است. در این مقاله از پایگاه دانش وی میزبان ایرانیان تصمیم داریم آموزش نصب گواهینامه امنیتی ssl در دایرکت ادمین را به شما آموزش دهیم.

تبدیل http به https در دایرکت ادمین

اگر شما نیز یکی از کسانی هستید که به دنبال نصب ssl روی دایرکت ادمین خود می باشید، توصیه می کنم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

فعالسازی ssl دایرکت ادمین

فعال سازی ssl دایرکت ادمین یکی از کارهایی است که باید به منظور ایجاد اتصال ایمن توسط صاحبان وب سایت هایی که از کنترل پنل دایرکت ادمین استفاده می کنند، صورت بگیرد. برای راه اندازی ssl دایرکت ادمین نیاز است که اقداماتی را از طریق کنترل پنل خود داشته باشید که در این مقاله آنها را به شما آموزش خواهیم داد. اما قبل از شروع آموزش گام به گام ساخت ssl در دایرکت ادمین، لازم است کمی با مفهوم گواهینامه امنیتی ssl آشنا شوید.

گواهینامه ssl چیست؟

گواهینامه ssl که مخفف Secure Sockets Layer است، در اصل فایل های اطلاعاتی کوچکی هستند که باعث می شوند تا کاربران بتوانند اطلاعات خود را در محیطی کدگذاری شده مبادله کنند. در واقع به صورت پیشفرض از پروتکل http استفاده می شود. اما با نصب ssl پروتکل سایت از http به https تغییر کرده و امکان داشتن یک اتصال ایمن از یک سرور وب به یک مرورگر فراهم می شود. «S» قرار گرفته در انتهای پروتکل https نشان دهنده فعال بودن گواهینامه ssl روی وب سایت مورد نظر است.

به طور معمول از ssl برای ایمن کردن ، استفاده می شود. همچنین فرآیند انتقال اطلاعات مهم و محرمانه افراد کاملا ایمن شده و ورود به پروفایل کاربری در وب سایت های مختلف استفاده می شود.

 • امنیت معاملاتی که از طریق کارت های اعتباری صورت می گیرند.
 • وب سایت هایی که اطلاعات محرمانه و مهم کاربران را دریافت می کنند.
 • وب سایت های فروشگاهی
 • و…

صاحبان سایت ها باید بتوانند از این اطلاعات در برابر هکرها و افراد سودجو محافظ کنند و هیچ چیزی به اندازه گواهینانه ssl نمی تواند این کار را انجام دهد. در واقع گواهی ssl یک لایه امنیتی به وب سایت شما اضافه می کند.

ضرورت تغییر dns های دامنه برای تنظیم ssl دایرکت ادمین

در نظر داشته باشید که پیش از اقدام برای نصب ssl رایگان روی دایرکت ادمین باید dns هاست خود را روی دامنه ست و نشر دهید. اگر هنوز برای تنظیم dns اقدام نکرده اید با توجه به نوع دامنه ای که استفاده می کنید، می توانید از دیگر مقالات پایگاه دانش که در این زمینه نوشته شده اند، استفاده نمایید:

 • در صورتی که شما قصد تنظیم dns دامنه ir. خود دارید، می توانید مقاله آموزش تغییر dns های دامنه در ایرنیک را مطالعه نمایید.
 • اگر هم یکی از کاربران وی میزبان ایرانیان هستید و این شرکت را به عنوان ارائه دهنده خدمات دامنه خود انتخاب کرده اید، می توانید مقاله آموزش تغییر dns دامنه در وی میزبان ایرانیان را مطالعه کنید.

نکته ای که باید به آن اشاره شود این است که در وی میزبان ایرانیان گواهینامه ssl روی سرورها به صورت پیش فرض نصب است. به همین دلیل دیگر نیازی به نصب ssl وی میزبان ایرانیان وجود ندارد و شما می توانید تنها اقدام به فعال کردن آن نمایید.

آموزش نصب ssl در دایرکت ادمین

با توجه به این نکته که دایرکت ادمین به تازگی نسخه جدید پنل مدیریتی خود را منتشر کرده است، برخی از شرکت های ارائه دهنده خدمات هاستینگ این نسخه را روی سرورهای خود کانفیگ کرده و از آن استفاده می کنند. برخی نیز همچنان از نسخه قدیم آن استفاده می کنند. در نتیجه ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به بررسی نحوه فعالسازی ssl در دایرکت ادمین جدید و قدیم بپردازیم. به منظور تنظیم ssl دایرکت ادمین قدیم باید به ترتیب گام های زیر را دنبال کنید:

در ابتدا باید وارد پنل کاربری خود در دایرکت ادمین شوید.
آموزش ورود به دایرکت ادمین

 1. وارد قسمت Advance Features شوید.
 2. سپس روی ssl Certificates کلیک کنید.
  فعال سازی ssl در دایرکت ادمین
 3. باکس آبی رنگ دوم را در حالت فعال قرار دهید. (روی چک باکس کنار آن کلیک کنید.)
 4. در ادامه روی گزینه Free & automatic certificate from Let’s Encrypt کلیک کنید.
 5. می توانید در لیست ارائه شده در Selected Entries موارد مورد نظر خود جهت فعال شدن پروتکل https انتخاب نمایید.
 6. در آخر نیز با کلیک روی گزینه Save تمام تنظیمات ssl دایرکت ادمین اعمال شده ذخیره خواهد شد.
  فعال سازی رایگان ssl دایرکت ادمین

اگر تمامی مراحل بالا را به درستی دنبال کرده باشید، با ذخیره تغییرات با پیغام زیر رو به رو خواهید شد. که نشان دهنده فعال شدن ssl روی دامنه سایت شما می باشد.
آموزش نصب گواهینامه ssl

فعال سازی ssl در نسخه جدید دایرکت ادمین

اما اگر از نسخه جدید دایرکت ادمین استفاده می کنید، اصلا نگران نباشید. چرا که به منظور فعالسازی ssl در دایرکت ادمین جدید باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در ابتدا باید همانند نسخه قدیم دایرکت ادمین، وارد پنل مدیریتی دایرکت ادمین شوید.
 2. سپس از طریق منو Account Manager زیر منو ssl Certificate را انتخاب نمایید.
  آموزش نصب ssl دایرکت ادمین
 3. در این مرحله با صفحه ای همانند تصویر زیر رو به رو می شوید. در این صفحه باید روی دکمه ENABLE ssl کلیک کنید.
  نحوه نصب ssl دایرکت ادمین
 4. در صفحه ای که به شما نمایش داده می شود، زبانه های مختلفی وجود دارد که باید مطابق نیاز خود یکی از آنها را انتخاب نمایید. اما به طور معمول زبانه اول مورد استفاده شما قرار خواهد گرفت. چرا که این زبانه مربوط به فعال سازی ssl رایگان Let’s Encrypt است. تنها کاری که باید در این مرحله انجام دهید بررسی اطلاعات قرار گرفته در فیلدها و کلیک کردن روی دکمه SAVE است.
  نصب ssl دایرکت ادمین

بدین ترتیب می توانید به راحتی و تنها با چند کلیک اقدام به فعال سازی ssl رایگان در دایرکت ادمین نمایید.

چطور متوجه شویم ssl فعال شده است؟

بعد از طی مراحل ذکر شده می بایست دامنه خود را بررسی نمایید تا متوجه شوید آیا تغییر پروتکل از http به https به درستی انجام شده یا خیر؟

برای این منظور دامنه خود را مرورگر وارد نمایید. وجود موارد زیر نشان دهده فعال شدن گواهی SSL روی دامنه می باشد:

 1. وجود قفل در کنار نام دامنه
 2. نمایش پیغام Connection is secure موقع کلیک روی آیکن قفل کنار دامنه.
 3. نمایش پروتکل https در کنار لینک های وب سایت.

تبدیل http به https در دایرکت ادمین

اگر برای راه اندازی وبسایت خود از وردپرس استفاده می کنید به منظور فعال یا غیر فعالسازی گواهی روی CMS خود از اموزش های زیر کمک بگیرید.

فعالسازی SSL روی وردپرس آموزش غیرفعال کردن SSL در وردپرس

نصب گواهینامه ssl در دایرکت ادمین یکی از مهم ترین کارهایی است که باید برای ارائه اتصالی ایمن و مطمئن به کاربران خود انجام دهید. در این مقاله تلاش ما بر این بوده است تا با ارائه آموزش ssl روی دایرکت ادمین به شما در زمینه نصب گواهینامه ssl در دایرکت ادمین کمک نماییم.

آموزش رایگان دایرکت ادمینآموزش نصب SSL رایگان دایرکت ادمین
آموزش نصب SSL رایگان دایرکت ادمین - فعال کردن SSL در دایرکت


آموزش نصب SSL روی دایرکت ادمین
آموزش نصب SSL روی دایرکت ادمین


آموزش ایجاد CSR و نصب SSL در
آموزش ایجاد CSR و نصب SSL در DirectAdmin بلاگ رسانگار


آموزش نحوه فعالسازی ssl رایگان در کنترل پنل دایرکت ادمین
20.07.2020 چگونه به آسانی در زمانی کوتاه از طریق کنترل پنل دایرکت ادمین ssl رایگان را برای سرویس خود راه اندازی نماییم.


آموزش نحوه فعالسازی ssl رایگان در کنترل پنل دایرکت ادمین
منبع کلیپ آموزش نحوه فعالسازی ssl رایگان در کنترل پنل دایرکت ادمین وبسایت آپارات - کانال - هاست وردپرس افرا دیتا تمامی کلیپ ها به صورت امبد در سایت نمایش داده میشوند یعنی هر پخش کلیپ به آمار پخش کلیپ در آپارت شما


آموزش نصب ssl در هاست دایرکت ادمین
آموزش نصب ssl در هاست دایرکت ادمین - طراحی و آموزش طراحی سایت در


نصب SSL در دایرکت ادمین وبلاگ شتابان هاست SSL
21.09.2019 شاید برخی از شما خواسته اید که ssl را بر روی دایرکت ادمین نصب کنید ولی مراحل نصب ssl در دایرکت ادمین را نمی دانید. ما در این مطلب به شما همراهان عزیز شتابان هاست مراحل نصب SSL در دایرکت ادمین را آموزش می دهیم .


آموزش ایجاد CSR و نصب گواهی SSL در
آموزش ایجاد CSR و نصب گواهی SSL در کنترل پنل دایرکت ادمین - پایگاه


آموزش تصویری نصب ssl در دایرکت ادمین
آموزش تصویری نصب ssl در دایرکت ادمین XVPS


آموزش تصویری نصب گواهی SSL در هاست
آموزش تصویری نصب گواهی SSL در هاست دایرکت ادمین - پیشگام وب

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + بیست =

دکمه بازگشت به بالا
بستن