آموزش های سی پنلخانهعمومیمیزبانی وب

آموزش تولید CSR در سی پنل

آموزش تولید CSR در سی پنل
آموزش تولید CSR در سی پنل
آموزش تولید CSR در سی پنل

تامین امنیت وبسایت یکی از مهم ترین مواردی است که وبمستران باید به آن دقت داشته باشند. چرا که اگر یک وب سایت نتواند امنیت لازم را تامین کند، خیلی راحت هدف حمله هکرها قرار گرفته و امنیت آنها را به خطر می اندازد. به همین منظور خیلی از وب سایت ها اقدام به فعالسازی SSL روی وب سایت خود می کنند. اما پیش نیاز نصب SSL تولید CSR در سی پنل یا هر پنل کاربری دیگر است. اما CSR چیست؟ نحوه تولید CSR چگونه است؟ چرا باید از این گواهی برای نصب SSL استفاده کرد؟ اینها سوالاتی است که ممکن است برای شما مطرح شده باشد. در این مقاله از پایگاه دانش وی میزبان ایرانیان تصمیم داریم آموزش تولید CSR در سی پنل و آموزش ساخت certificate را اختیار شما قرار دهیم.

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

 • منظور از تولید CSR در سی پنل چیست؟
 • نحوه تولید CSR در cPanel به چه شکل است؟

منظور از تولید CSR در سی پنل چیست؟

در ابتدا و قبل از بررسی دلیل نیاز به تولید CSR در سی پنل باید به یک سوال بسیار مهم پاسخ داده شود. CSR چیست؟ CSR مخفف عبارت Certificate Signing Request به معنای یک بلوک متنی رمزنگاری شده است که هنگام درخواست برای فعالسازی SSL باید به شرکت ارائه دهنده این گواهینامه داده شود. CSR روی سروری که قرار است گواهینامه SSL روی آن نصب شود، تولید می شود و حاوی اطلاعاتی نظیر نام شرکت، نام دامنه و مکان شرکت است.

همچنین در کنار CSR تولید شده یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی که جفت یکدیگر هستند نیز ایجاد می شود.

 • کلید اول در Certificate نمایش داده درج می شود و کلید خصوصی که معمولا در هنگام تولید csr در سی پنل ایجاد می شود به عنوان کلید جفت استفاده می شود.
 • در نظر داشته باشید که شرکت ارائه دهنده خدمات فعالسازی ssl برای ایجاد این گواهینامه به فایل متنی رمزگذاری شده شما نیاز دارد. اما نیازی به ارسال کلید خصوصی تولید شده ندارد.
 • بعد از تولید CSR و کلید Private، این کلید را نزد خود در جایی مطمئن نگه دارید.
 • کد CSR تولید شده تنها با کلید خصوصی ایجاد شده کار خواهد کرد. بنابراین اگر این کلید را به هر دلیلی گم کنید، گواهی شما دیگر کار نخواهد کرد. چرا که بعد از تولید CSR در سی پنل اطلاعاتی که وارد وب سایت شما شده یا از آن خارج می شود، به صورت رمزنگاری شده خواهند بود که این کار را ssl فعال شده انجام می دهد.
 • کار رمزگشایی داده ها نیز برعهد کلید خصوصی است. به همین دلیل نیاز است که آن را در جایی مطمئن ذخیره کنید.

نحوه تولید CSR در cPanel به چه شکل است؟

 1. در گام اول باید وارد پنل کاربری خود در سی پنل شوید.
  آموزش نحوه ورود به کنترل پنل هاست سی پنل
  آموزش نصب و فعال سازی ssl رایگان در سی پنل
 2. سپس از زیر منو «Security» زیر منو «ssl/TLS» را انتخاب نمایید.
  آموزش ساخت certificate
 3. در صفحه ای که باز می شود گزینه «Certificate Signing Requests» را انتخاب نمایید.
  تنظیمات ssl در cpanel
 4. در صفحه بعد باید فیلدهای خالی را یک به یک پر نمایید.
  نحوه تولید csr در سی پنل
  این فیلدها عبارتند از:

  • Key: در این قسمت باید استااندارد 2048 را انتخاب نمایید. به صورت پیش فرض همین گزینه انتخاب شده است.
  • Domain: در این قسمت باید نام دامنه ای که می خواهید SSL را برای آن فعال کنید را به صورت دقیق وارد نمایید. اگر می خواهید کد CSR را برای چند دامنه متفاوت فعال کنید، هر دامنه را در یک خط جدید وارد کنید.
  • City: نام شهر یا محل کار خود را به صورت کامل وارد کنید و به هیچ عنوان از حالت اختصاری استفاده نکنید.
  • State: در این بخش باید نام کامل ایالت یا منطقه خود را وارد کنید.
  • Country: این قسمت از تولید تولید CSR در سی پنل با وارد کردن نام کشورتان صورت می گیرد. نام کشور خود را از لیست کشویی پیش فرض انتخاب کنید.
   أر نظر داشت باشید که وارد کردن اطلاعات بخش های ستاره دار الزامی است. این اطلاعات باید همان مواردی باشد که در قسمت Whois دامنه خود وارد کرده اید.
  • Company: در این بخش نام برند خود که به صورت رسمی ثبت شده است را وارد نمایید.
  • Company Division: نام بخش یا دپارتمانی که در شرکت نامبرده در بخش بالا که درخواست تولید CSR در سی پنل را دارند در این بخش وارد نمایید. این بخش را می توانید خالی رها کنید.
  • E-mail: آدرس ایمیل خود را در این قسمت قرار دهید. ایمیلی که برای تولید CSR مورد استفاده قرار می گیرد برای اعتبارسنجی کنترل دامنه یا دریافت گواهی صادر شده استفاده نمی شود. این بخش را می توانید خالی رها کنید.
  • Passphrase: از این قسمت ب عنوان یک پارامتر اعتبارسنجی دیگر برای تایید ویت درخواست کننده تولید CSR استفاده می شود. این بخش نیز می تواند خالی رها شود.
  • Description: کلمات کلیدی مورد نظر خود را در این بخش وارد کنید تا لیست CSR مربوطه به راحتی در لیست مشخص شود.
 5. در این گام باید روی دکمه «Generate» کنید.
 6. در صفحه بعد می توانید کد CSR تولید شده در سی پنل را نمایش داده می شود. در این مرحله ابتدا باید CSR تولید شده قرار گرفته در بخش Encoded Certificate Signing Request و همچنین فایل متنی موجود در بخش Encoded Key را در جایی ذخیره و داشته باشید. سپس CSR تولید شده را کپی کرده و برای شرکت ارائه دهند ssl خود ارسال نمایید.
  تولید csr در سی پنل

تولید CSR در سی پنل یکی از اولین اقداماتی است که برای فعالسازی SSL در cPanel باید داشته باشید. چرا که شرکت ارائه دهنده خدمات SSL با توجه به کد CSR می توانند این گواهینامه را برای شما نصب و فعال نمایند. در این مقاله تلاش بر این بوده است تا نحوه تولید CSR در سی پنل را به شما آموزش دهیم.

چگونه از سی پنل استفاده کنیم؟آموزش تولید CSR در Cpanel - هاست نگار
آموزش تولید CSR در Cpanel - هاست نگار


آموزش تولید CSR در سی پنل چگونه
آموزش تولید CSR در سی پنل چگونه میتوانیم کد CSR در سی پنل تولید


آموزش تولید CSR در Cpanel آموزش سی
آموزش تولید CSR در Cpanel آموزش سی پنل هاستینو هاست ارزان


آموزش تولید CSR در سی پنل
آموزش تولید CSR در سی پنل


آموزش ساخت CSR در cPanel - مرکز آموزش
آموزش ساخت CSR در cPanel - مرکز آموزش - مرکز صدور انواع گواهینامه


آموزش تولید CSR در سی پنل چگونه میتوانیم کد CSR در سی
آموزش تولید CSR در سی پنل. رحیمی 1397-08-14. 0 خواندن این مطلب در 2 دقیقه. با سلام و وقت بخیر خدمت همراهان همیشگی ایرانی طرح. هنگامی که بخواهید گواهینامه SSL بخرید از پارامتر هایی که شرکت صادر کننده گواهینامه SSL از شما میخواهد


آموزش تصویری نصب جوملا در سی پنل
آموزش تصویری نصب جوملا در سی پنلcpanel ابراهیم طبرستانی زیر مجموعه آموزش آموزش جوملا 24 مهر 1392 آخرین به روز رسانی در 24 مهر 1392


آموزش تولید CSR در سی پنل
هنگامی که بخواهید گواهینامه SSL بخرید از پارامتر هایی که شرکت صادر کننده گواهینامه SSL از شما می خواهد Certificate Signing Request یا به صورت مختصر CSR می باشد.


آموزش تولید CSR در Cpanel - مرکز آموزش
آموزش تولید CSR در Cpanel - مرکز آموزش - ایران سرور


آموزش تولید CSR در سی پنل - سئوراز
نحوه تولید CSR در cPanel به چه شکل است در گام اول باید وارد پنل کاربری خود در سی پنل شوید. آموزش نحوه ورود به کنترل پنل هاست سی پنل آموزش نصب و فعال سازی ssl رایگان در سی پنل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − ده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن