خانهسئو و بهینه سازیعمومی

معرفی کامل تمام قسمت های گوگل آنالیتکس Google Analytics

معرفی کامل تمام قسمت های گوگل آنالیتکس Google Analytics
معرفی کامل تمام قسمت های گوگل آنالیتکس Google Analytics
معرفی کامل تمام قسمت های گوگل آنالیتکس Google Analytics

آموزش کار با گوگل آنالیتیکس (معرفی)

در آموزش قبلی با نحوه ی فعال سازی گوگل آنالیتیک بر روی سایت آشنا شدید و با داده های ارائه شده در قسمت Reporting نیز آشنایی مختصری یافتید . هم اکنون قصد داریم در این آموزش با ابزار های گوگل آنالیتیک آشنا شویم و بدانیم چه امکاناتی در اختیار خواهیم داشت. در قسمت سمت چپ داشبورد، ابزار های بسیار کاربردی به شرح ذیل داریم که در ادامه تمامی این ابزار ها و کاربرد آن ها را به تفصیل توضیح خواهیم داد:

google-analytics-moarefi-1

  1. Dashboard: می توانید یک داشبورد جدید ایجاد کنید. به فضای کاری که در قسمت Overview مشاهده می کنید یک داشبورد می گویند. با کلیک بر روی New Dashboard یک داشبورد جدید ایجاد کنید.
  2. Shortcuts: در بعضی مواقع برای رسیدن به یک بخش خاص لازم است مسیر طولانی را طی کنیم، بهتر است یک کد کوتاه جهت دسترسی به آن بخش ایجاد کنیم تا به راحتی به بخش مورد نظر بتوانیم دسترسی یابیم. برای ساخت یک Shortcut به مسیر مورد نظر رفته و از منوی بالایی بر روی دکمه ی Shortcut کلیک کنید. در پنجره ی Add Shortcut یک نام وارد نموده و بر روی ok کلیک کنید.
  3. Intelligence Events: در این قسمت می توانید اطلاعاتی در مورد وضعیت روزانه وب سایت خود داشته باشید. برای مثال یک روز بازدید سایت شما افزایش چشمگیری دارد یا نرخ Bounce rate کاهش داشته است ، بعبارتی تغییرات ناگهانی که در سایت ایجاد می شود را می توانید در این قسمت مشاهده نمایید.
  4. Real-Time: در این قسمت می توانید آمار زنده ی سایت خود را مشاهده نمایید. گوگل آنالیتیک برای ثبت آمار به صورت روزانه و زمانبندی شده عمل می کند و گاهی تا 1 روز هم بطول می انجامد تا داده های جدید ثبت گردد. بنابر این برای موارد خاص می توانید از Real Time استفاده نموده و آمار لحظه ای سایت را مشاهده نمایید.
  5. Audience: در این قسمت می توانید برای مشخص نمودن اینکه مخاطبان شما چه کسانی هستند استفاده نمایید، می توانید سن و جنسیت کاربران، منطقه ی جغرافیایی ، رفتار مشتریان ، تکنولوژی مورد استفاده جهت دسترسی به سایت و … را تحلیل و بررسی نمایید.
  6. Acquisition: در این بخش می توانید مشاهده کنید که چه چیزی کاربران را به سایت شما هدایت کرده است؟ تبلیغات ، خبرنامه ، ایمیل های ارسالی یا ….
  7. Behavior: در این بخش می توانید رفتار کاربران را مشاهده نمایید، یعنی وقتی یک کاربر وارد سایت شما شده است چه کاری کرده است و چه مسیر هایی را طی نموده است و آیا کاری که مورد انتظار ما بوده است را انجام داده یا نه.
  8. Conversions: در این بخش می توانید نرخ تبدیل سایت را مشاهده کنید. نرخ تبدیل با تقسیم تعداد بازدید بر تعداد Goal های ثبت شده بدست می آید و معیاری جهت تشخیص عملکرد کسب و کار شما می باشد که به شما نشان می دهد کسب و کارتان چقدر خوب کار می کند.

در قسمت های بعدی آموزش کار با گوگل آنالیتیک با هر کدام از این بخش ها و گزارشاتی که به ما می دهند آشنا خواهیم شد.آموزش حرفه ای Google Analytics به صورت
آموزش حرفه ای Google Analytics به صورت ویدئویی


نصب گوگل آنالیتیکس به همه روش ها
نصب گوگل آنالیتیکس به همه روش ها آموزش تصویری - آکادمی دیجیتال


معرفی گوگل آنالیتکس Google Analytics
معرفی گوگل آنالیتکس Google Analytics آکادمی آموزشی اولین دیتا


معرفی تمام قسمت های گوگل آنالیتکس Google Analytics - بیست
آموزش کار با گوگل آنالیتیکس معرفی هم اکنون قصد داریم در این آموزش با ابزار های گوگل آنالیتیک آشنا شویم و بدانیم چه امکاناتی در اختیار خواهیم داشت. در قسمت سمت چپ داشبورد ابزار های بسیار کاربردی به شرح ذیل داریم که در


کامل ترین دوره گوگل آنالیتیکس فارسی
کامل ترین دوره گوگل آنالیتیکس فارسی رایگان [40 جلسه فیلم]


Google Analytics
گوگل آنالیتیکس چیست آموزش جامع استفاده از Google Analytics پلازامگ


آموزش گوگل آنالیتیکس Google Analytics برای تحلیل آمار وب
Google Analytics یکی از سرویسهای ارائه شده توسط شرکت گوگل میباشد که در دو نسخه رایگان و پولی در اختیار کاربران قرار گرفته است و به مدیران سایتها این امکان را میدهد که اطلاعات کاربران و وب سایت خود را بررسی کنند و ببینند


آموزش گوگل آنالیتیکس و کار با تمام قسمتهای این ابزار
شما به آموزشهای گوگل آنالیتیکس Google Analytics نیاز دارید چون ابزار آنالیزگر گوگل حرفهایترین ابزار رایگان موجود در دنیاست که تمام سایت شما را برایتان ارزیابی میکند و رفتار کاربران را در آن نشان میدهد.


فیلم آموزش کامل گوگل آنالیتیکسgoogle analytics لیندا با
دوره آموزش کامل گوگل آنالیتیکسgoogle analytics توسط شرکت لیندا تهیه و جی ادز زیرنویس فارسی آن را تهیه کرده است که در این صفحه شما به رایگان می توانید آن را دانلود و از آن استفاده کنید.


آموزش کامل گوگل آنالیتیکس آنالیز سایت
آموزش کامل گوگل آنالیتیکس آنالیز سایت در گوگل رونق آکادمی

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 10 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن