آموزش های وردپرسخانهسیستم مدیریت محتواعمومی

تفاوت نوشته و برگه در وردپرس چیست

تفاوت نوشته و برگه در وردپرس چیست
تفاوت نوشته و برگه در وردپرس چیست
تفاوت نوشته و برگه در وردپرس چیست

بعد از اینکه اقدام به نصب وردپرس در هاست خودتون میکنید و قصد افزودن صفحات و تولید محتوا در سایت وردپرسی خودتون دارید معمولا یکی از سوالات رایجی که برای کاربران آماتور و تازه کار پیش میاد اینه که برای ایجاد نوشته و ساخت صفحات از نوشته استفاده کنند و یا اینکه از برگه؟ یا اینکه تفاوت نوشته و برگه در وردپرس چیست؟ همونطور که می‌دونید دو نوع پست تایپ یا همون افزودن محتوا در وردپرس وجود داره که شامل نوشته‌ها(posts) و برگه‌ها(pages) میشه که هر یکی از این دو نوع ساختار محتوایی در وردپرس تفاوت‌هایی با هم دارند. وقتی که به صفحه افزودن نوشته در وردپرس و افزودن برگه در وردپرس مراجعه می‌کنید در حالت کلی محتوای این دو صفحه جز در چند مورد تفاوت چندانی با هم ندارند.

در این آموزش از پایگاه دانش وی میزبان ایرانیان قصد دارم به تفاوت نوشته و برگه در وردپرس بپردازم تا با هم ببینیم یک نوشته و برگه در وردپرس چه فرقی با هم دارد و در برگه و نوشته وردپرس نسبت به همدیگر چه امکاناتی کمتر و بیشتر شده است.

تفاوت نوشته و برگه در وردپرس چیست؟

همونطور که میدونید وقتی اقدام به افزودن نوشته در وردپرس میکنید بعد از انتشار دادن اون نوشته با مراجعه به صفحه اصلی سایت خواهید دید که نوشته مورد نظر در صفحه نمایش داده شده و میتونید اونو مشاهده کنید. حالا به همین ترتیب وقتی نوشته‌های بیشتری در وردپرس اضافه کنید لیستی از کلیه نوشته‌های منتشر شده در سایت به ترتیب زمانی نمایش داده خواهند شد که می‌توانید آنها را ببینید. اما وقتی اقدام به افزودن برگه در وردپرس می‌کنید بعد از منتشر کردن اثری از برگه در صفحه اصلی سایت وجود نخواهد داشت، حالا به هر تعداد برگه که در سایت منتشر کنید در هیچ کدوم از صفحات نمایش داده نخواهند شد و برای اینکه کاربران قادر به مشاهده برگه در وردپرس باشند لازمه تا لینک برگه را در بخشی از وبسایت مثل فهرست وردپرس قرار بدین تا با مشاهده روی لینک به صفحه برگه هدایت شوند.

پس تا اینجای کار یکی از تفاوت‌های اصلی نوشته و برگه در این است که نوشته‌ها در وردپرس حالت پویا دارند ولی برگه‌ها در وردپرس یک حالت ایستا و ثابتی دارند. بنابراین اگر ما بخواهیم تا صفحات خودمون را ایجاد کنیم باید دقت داشته باشیم که اگر محتوای ما نیاز به به‌روزرسانی نداره و محتوای اون چنان مهم نیست که در بخش نوشته قرار بگیره باید به عنوان برگه اونو ایجاد کنیم، این صفحات معمولا شامل صفحاتی مثل تماس با ما، درباره ما و… هستند که یک محتوای ثابت در طول مدت زمان زیادی دارند و به ندرت پیش میاد تا اونها را ویرایش کنیم. اما برای صفحاتی که نیاز به آپدیت دارند باید از نوشته استفاده کنیم تا بشه از امکاناتی مثل دسته‌بندی و برچسب گذاری هم استفاده کرد.

دسته بندی و برچسب گذاری در نوشته و برگه وردپرس

همونطور که اشاره شد یکی دیگه از تفاوت‌های برگه و نوشته در وردپرس اینه که امکان استفاده از دسته‌بندی و برچسب در نوشته وجود داره اما در برگه‌ها امکان دسته‌بندی و برچسب گذاری وجود نداره و اگر قصد داشته باشید تا از دسته‌بندی و برچسب گذاری در برگه وردپرس استفاده کنید لازمه تا خودتون با افزودن کد و یا نصب افزونه این امکان را در وردپرس فراهم کنید. با افزودن دسته و برچسب به برگه هم میتونید تا مثل نوشته‌ها از این امکان استفاده کرده و از دسته و برچسب در برگه وردپرس استفاده کنید.

اما در مقابل یک قابلیت در برگه‌ها وجود داره که میتونید به صورت سلسله مراتبی اونها را تهیه کنید. یعنی اینکه میتونید یک برگه مادر ایجاد کنید و سپس با ساخت چند برگه و انتخاب این برگه مادر به عنوان برگه اصلی برگه‌های دیگه را به صورت سلسله مراتبی قرار بدین. در این صورت آدرس برگه‌ها به صورت سلسله‌ای خواهند بود. یکی دیگه از مزیت‌های برگه هم امکان انتخاب قالب جدا برای برگه‌ها در وردپرس است. به این صورت که با افزودن برگه شما میتونید چند قالب و استایل برای برگه‌ها در نظر بگیرید و سپس از بخش انتخاب قالب در صفحه ویرایش برگه هر قالب جدا که برای برگه طراحی کردید را نمایش دهید.

فرق برگه و نوشته در وردپرس به همینجا ختم نشده و در RSS وردپرس هم با هم تفاوت دارند به این صورت که در فید سایت اثری از برگه‌ها به چشم نمیخوره اما نوشته‌ها در خوراک سایت قرار دارند و میتونید اونها را در فید وردپرس مشاهده کنید. البته این گزینه به صورت پیشفرض بوده و اگر بخواهید تا برگه در فید وردپرس نمایش داده بشه میتونید خودتون با کدنویسی و یا افزونه این قابلیت رو هم به برگه وردپرس اضافه کنید تا برگه‌ها هم در فید سایت نمایش داده شوند.

فرق برگه و نوشته در وردپرس

نوشته:

 • مناسب برای صفحات و محتوای زمان‌دار
 • مناسب برای محتوایی که نیاز به آرشیو شدن دارد
 • دارای تاریخ انتشار است
 • امکان دسته‌بندی، برچسب گذاری و نویسنده دارد
 • بر اساس تاریخی در سایت به صورت لیست پشت سر هم نمایش داده می‌شود
 • امکان استفاده از پیوند یکتا بر اساس تاریخ در آن وجود دارد

برگه:

 • مناسب برای صفحات و محتوایی که نیاز به تغییر ندارد
 • این نوع صفحات به صورت جداگانه ثبت می‌شوند و در ساین نمایش داده نمی‌شوند
 • امکان دسته‌بندی، برچسب‌گذاری و نمایش نویسنده به صورت پیشفرض در آنها وجود ندارد
 • امکان استفاده از قالب‌های گوناگون در آنها وجود دارد
 • امکان نمایش به صورت سلسله مراتبی را دارند(حالت والد به فرزند یا همان زیرمجموعه)
 • مناسب برای لینک دادن از منو وردپرس

امیدوارم این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از اون تفاوت برگه و نوشته در وردپرس را به خوبی درک کرده باشید و تصمیم خودتون را برای قرار دادن محتوای دلخواه خودتون در برگه و یا نوشته وردپرس به درستی گرفته باشید. اگر در رابطه با فرق برگه و نوشته در وردپرس سوالی داشتید از بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.تفاوت نوشته و برگه در وردپرس چیست
تفاوت نوشته و برگه در وردپرس چیست - آریا وردپرس


تفاوت پست و برگه در وردپرس چیست - اس
تفاوت پست و برگه در وردپرس چیست - اس ام او استودیو


تفاوت نوشته ها و برگه ها در وردپرس چیست
تفاوت نوشته ها و برگه ها در وردپرس چیست کالج آموزش آنلاین


تفاوت نوشته و برگه در وردپرس چیست از
تفاوت نوشته و برگه در وردپرس چیست از برگه استفاده کنیم یا نوشته


بررسی تفاوت های نوشته post و برگه
بررسی تفاوت های نوشته post و برگه page در وب سایت وردپرسی


تفاوت برگه و نوشته در وردپرس چیست
تفاوت برگه و نوشته در وردپرس چیست - دانستنیهای وردپرس - هیگزیوم


کاربرد و استفاده برگه در وردپرس چیست تحقیقستان
کاربرد و استفاده برگه در وردپرس چیست وقتی نصب وردپرس را انجام میدهید بهصورت پیشفرض دو بخش در پنل مدیریت شما ظاهر میشود که یکی از آنها نوشتهها و دیگری برگهها نام دارد.


وردپرس با طعم فارسی تفاوت برگه با نوشته در وردپرس
26.07.2012 معمولا کاربران تازه وارد با مفهوم و تفاوت برگه با نوشته آشنا نیستند پس اگر شما جزو این افراد نیستید وقت گرانبهای خود را با خواندن این مقاله هدر ندهید برای شما عزیزان مطالب مفید زیادی در سایت گذاشته ایم.


تفاوت نوشته و برگه در وردپرس چیست
تفاوت نوشته و برگه در وردپرس چیست - وردپرس دون


تفاوت برگه با نوشته در وردپرس اکتیو وردپرس
ما در این مقاله تفاوت برگه با نوشته در وردپرس را توضیح خواهیم داد. نوشته وردپرس چیست نوشته ها در وردپرس برای تولید محتواهایی مانند وبلاگ آخرین اخبار و مقالات استفاده میشوند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن