آموزش های وردپرسعمومی

آموزش غیرفعال کردن ویرایشگر وردپرس

آموزش غیرفعال کردن ویرایشگر وردپرس
آموزش غیرفعال کردن ویرایشگر وردپرس
آموزش غیرفعال کردن ویرایشگر وردپرس

با آموزش غیرفعال کردن ویرایشگر وردپرس از وبلاگ و دسته آموزش های وردپرس در خدمت شما هستیم و در این مطلب قصد داریم تا نحوه غیرفعال سازی ویرایشگر افزونه و پوسته وردپرس را آموزش دهیم.

ویرایشگر وردپرس از قسمت های مورد توجه پلاگین نویس ها و افراد آشنا با کد نویسی است که از طریق آن به راحتی می توانند در کد های پلاگین ها و افزونه های وردپرسی تغییرات ایجاد کنند و همچنین می توانند از طریق ویرایشگر ، در پوسته ها و قالب های وردپرسی نیز تغییرات دلخواه و مورد نظر خود را اعمال کنند.

اما گاهی ممکن است افراد مبتدی و یا افرادی که آشنایی با کد نویسی برای پوسته ها و افزونه ها ندارند ، به طور ناخواسته در کد های پلاگین ها و پوسته سایت خود تغییراتی را ایجاد کنند که باعث اختلال در عملکرد پلاگین ها و یا اشکال در نمایش درست سایت وردپرسی شود. همچنین ویرایشگر وردپرس از بخش های حساس سایت های وردپرسی می باشد که اگر هکر ها و افراد سودجو بتوانند به آن دسترسی داشته باشند ، می توانند با ایجاد تغییرات در کد نویسی افزونه ها یا پوسته سایت باعث اختلال در عملکرد سایت باشند و از این طریق به دنبال کسب درآمد از مدیران سایت های وردپرسی باشند.

برای جلوگیری از مواردی که بالا ذکر کردیم یکی از بهترین کار های ممکن این است که شما ویرایشگر سایت وردپرس خود را غیرفعال کنید تا خود شما به صورت ناخواسته و چه هکر ها به صورت تعمدی نتوانند در کد های حساس تغییراتی ایجاد کنند.

همچنین هر فردی که دسترسی به پیشخوان وردپرس سایت شما داشته باشد می تواند به ویرایشگر دسترسی داشته باشد. در صورتی که قصد دارید برای وردپرس سایت خود دسترسی های مشخص برای افراد ایجاد کنید ، پیشنهاد می کنیم ویرایشگر وردپرس را غیرفعال کنید.

در ادامه با آموزش غیرفعال کردن ویرایشگر وردپرس همراه باشید.

آموزش غیرفعال کردن ویرایشگر وردپرس

برای غیرفعال کردن ویرایشگر افزونه و پوسته وردپرس ابتدا باید وارد سرویس میزبانی سایت وردپرس خود شوید.

در سرویس خود باید قسمت File Manager که فایل های سایت شما در این قسمت قرار دارد بروید.

در میان فایل های سایت خود باید فایل wp-config.php را پیدا کرده و گزینه Edit را با راست کلیک بر روی این فایل انتخاب کنید.

سپس شما باید کد زیر را در فایل wp-config.php وارد کنید.

// Disallow file edit

define( ‘DISALLOW_FILE_EDIT’, true);

پس از وارد کردن این کد باید تغییرات انجام شده در فایل wp-config.php را Save کنید.

پس از ذخیره سازی ، امکان ویرایش پلاگین ها و قالب سایت وردپرسی از طریق پیشخوان وردپرس غیر فعال می شود و در صورتی که نیاز داشتید ویرایشگر را دوباره فعال کنید کافی است که کد بالا را از داخل فایل wp-config.php حذف کنید.

این روش از طریق کد و فایل wp-config.php بود اما افزونه ای نیز برای غیرفعال کردن ویرایشگر وردپرس با نام Sucuri وجود دارد که شما می توانید آن را از مخزن وردپرس جست و جو و نصب کنید.

روش پیشنهادی ما در این آموزش ترجیحا روش اول که استفاده از کد می باشد ، است.

امیدواریم آموزش غیرفعال کردن ویرایشگر وردپرس مورد توجه شما قرار گرفته باشد.آموزش غیرفعال کردن ویرایشگر گوتنبرگ و
آموزش غیرفعال کردن ویرایشگر گوتنبرگ و استفاده از ویرایشگر کلاسیک


آموزش غیرفعال کردن ویرایشگر فایل های
آموزش غیرفعال کردن ویرایشگر فایل های قالب و افزونه در وردپرس


قالب و افزونه وردپرس
آموزش غیرفعال کردن ویرایشگر داخلی فایل های قالب و افزونه وردپرس


آموزش غیرفعال کردن ویرایشگر گوتنبرگ در
آموزش غیرفعال کردن ویرایشگر گوتنبرگ در وردپرس وبلاگ مشهدهاست


حذف ویرایشگر وردپرس برای امنیت بیشتر - غیرفعال سازی editor
در این جلسه آموزشی نحوه حذف ویرایشگر کدهای وردپرس را به شما آموزش دادیم. غیرفعال سازی این ویرایشگر به امنیت سایت شما کمک می کند و افراد دیگر قادر نخواهند بود تا کدی را به سایت شما تزریق کنند و باعث صدمه به آن شوند.


آموزش غیرفعال کردن ویرایشگر کدهای وردپرس - داتیس پرو
آموزش غیرفعال کردن ویرایشگر کدهای وردپرس - ویرایشگر کدها در وردپرس این قابلیت را در اختیار شما قرار می دهد که کد های قالب و افزونه ها را از داخل مدیریت وردپرس ویرایش کنید - روش غیرفعال کردن ویرایشگر Code Editor در وردپرس


ویرایشگر پیشفرض
آموزش غیرفعال کردن گوتنبرگ و کار با ویرایشگر پیشفرض وردپرس - طراحی


غیرفعال کردن گوتنبرگ-آموزش غیرفعال کردن
غیرفعال کردن گوتنبرگ-آموزش غیرفعال کردن ویرایشگر گوتنبرگ-حذف


آموزش غیرفعال کردن ویرایشگر داخلی فایل های قالب و افزونه
22.04.2019 آموزش نصب وردپرس در لوکال هاست Xampp با تصویر چگونه در وردپرس امکان ویرایش کامنت ها توسط خود کاربر را ایجاد کنیم هاست وردپرس. آموزش غیرفعال کردن ویرایشگر داخلی فایل های قالب و افزونه وردپرس آیا میدانستید که وردپرس برای


آموزش غیرفعال کردن ویرایشگر وردپرس
آموزش غیرفعال کردن ویرایشگر وردپرس. ابتدا وارد کنترل پنل هاستینگ خود شوید. سپس وارد بخش File Manager سیپنل خود شوید. به دایرکتوری Public_html رفته و فایل wp-config.php را پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن