آموزش های سرور ویندوزعمومی

آموزش نصب FTP Server در ویندوز سرور 2008

آموزش نصب FTP Server در ویندوز سرور 2008
آموزش نصب FTP Server در ویندوز سرور 2008
آموزش نصب FTP Server در ویندوز سرور 2008

با آموزش نصب FTP Server در ویندوز سرور 2008 از وبلاگ و دسته آموزش های سرور ویندوز در خدمت شما هستیم و در این مطلب قصد داریم تا نحوه راه اندازی و کانفیگ FTP Server در سرور ویندوزز 2008 را آموزش دهیم.

توجه داشته باشید که پیش از شروع این آموزش شما باید IIS را بر روی سرور مجازی ویندوز خود نصب کنید که برای این مورد می توانید از آموزش کامل نصب IIS در ویندوز سرور 2008 استفاده کنید.

یک از قابلیت های سرور های مجازی که از سیستم عامل ویندوز بهره می برند قابلیت FTP یا همان File Transfer Protocol می باشد که به عنوان راهی برای انتقال اطلاعات بین سرور ویندوز و سیستم های مجاز دیگر از آن استفاده می شود. به طور معمول از IIS برای نصب و راه اندازی FTP Server در سرور های ویندوزی استفاده نمی شود اما اگر به طور مثال به ویژگی Signle Sign On توجه داشته باشید ، نصب FTP بر روی IIS پیشنهاد می شود.

همچنین از مواردی که باید به آن توجه داشت Firewall ویندوز سرور است ، به این دلیل که Firewall اجازه دسترسی پورت ها و FTP را به دلیل مسائل امنیتی نمی دهد و شما برای استفاده از FTP باید Firewall ویندوز سرور خود را غیرفعال کنید و پس از نصب FTP ، پورت رنج 49152 تا 65535 را در فایروال سرور باز کنید تا دیگر مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد.

در ادامه با آموزش نصب FTP Server در ویندوز سرور 2008 همراه باشید.

آموزش نصب FTP Server در ویندوز سرور 2008

ابتدا مراحل اتصال ریموت به VPS ویندوز را انجام داده و به ویندوز سرور خود متصل شوید و از طریق منو Start به قسمت Administrative Tools رفته و گزینه Server Manager را انتخاب کنید.

پنجره Server Manager برای شما باز می شود که در این پنجره از بخش (Web Server (IIS باید گزینه Add Role Services را پیدا و بر روی آن کلیک کنید.

یک پنجره جدید با عنوان Select Role Services باز می شود و در مرحله Role Services باید از میان گزینه هایی که برای قابلیت های IIS نمایش داده می شوند ، چک باکس مربوط به گزینه FTP Server را فعال کرده و بر روی گزینه Next کلیک کنید.

در مرحله Confirmation اطلاعات قابلیت هایی که برای نصب در IIS انتخاب کرده اید نمایش داده می شود که باید بر روی گزینه Install کلیک کنید تا وارد مرحله Progress و فرآیند نصب FTP Server شوید.

پس از پایان نصب ، در مرحله Results باید پیام Installation Succeeded نمایش داده شود و بر روی گزینه Close کلیک کنید.

آموزش کانفیگ FTP Server در ویندوز سرور 2008

از طریق منو Start به قسمت Administrative Tools رفته و گزینه Internet Information service (IIS) Manager را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده ، از طریق کادر سمت چپ تصویر باید بر روی اسم سرور راست کلیک کنید و بر روی گزینه Add FTP Site کلیک کنید.

پنجره Add FTP Site باز می شود و باید در کادر FTP site name یک نام برای سایت FTP وارد کرده و از طریق Content Directory یک آدرس فیزیکی برای آن در فضای سرور ویندوز مشخص کنید و بر روی گزینه Next کلیک کنید.

در مرحله بعد که Binding and SSL Settings می باشد ، از قسمت Binding در کادر IP Address باید IP سرور را انتخاب کرده و در کادر Port نیز می توانید پورت مورد نظر خود برای ارتباط با FTP را وارد کنید.

چک باکس گزینه Start FTP site automatically را فعال کنید و از قسمت SSL باید مشخص کنید که ارتباط با FTP تحت پروتکل امن SSL است یا خیر؟ در صورتی که SSL ندارید گزینه No SSL را انتخاب کنید و بر روی گزینه Next کلیک کنید. ( در صورت داشتن SSL باید اطلاعات آن را وارد کنید )

در مرحله Authentication and Authorization Information ، از قسمت Authentication گزینه Basic ( به معنای وارد کردن یوزر و پسورد توسط هر کاربر جهت استفاده از FTP ) را انتخاب کنید و از قسمت Authorization گزینه Allow access to را بر روی All Users ( اجازه دسترسی به تمام یوزر های سرور ویندوز برای دسترسی به FTP ) قرار دهید و برای Permissions یا سطح دسترسی ها چک باکس گزینه های Read و Write را فعال کنید.

در نهایت بر روی گزینه Finish کلیک کنید تا مراحل تنظیم FTP در ویندوز سرور 2008 پایان یابد.

تنظیمات فایروال FTP در ویندوز سرور 2008

در ادامه آموزش آموزش نصب FTP Server در ویندوز سرور 2008 ، شما باید برای قطع نشدن دسترسی FTP به دلیل مسائل امنیتی توسط Firewall ، تنظیماتی را در فایروال اعمال کنید.

از طریق منو Start به قسمت Administrative Tools رفته و گزینه Windows Firewall with Advanced Security را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده از طریق کادر سمت چپ صفحه ، گزینه Inbound Rules را انتخاب کنید و سپس از کادر Actions در سمت راست صفحه بر روی گزینه New Rule کلیک کنید.

در پنجره New Inbound Rules Wizard و مرحله Rule Type باید حالت Predefined را انتخاب کرده و از طریق نوار کشویی آن FTP Server را انتخاب کرده و بر روی گزینه Next کلیک کنید.

در مرحله Predefined Rules ، از طریق کادر Rules باید چک باکس 3 گزینه FTP Server Passive و FTP Server Secure و FTP Server را فعال کرده و گزینه Next را انتخاب کنید.

در مرحله Action باید حالت Allow the connection را انتخاب کنید و بر روی گزینه Finish کلیک کنید تا رول های جدید در فایروال سرور ویندوز اضافه شوند.

همچنین شما می توانید مطابق توضیحی که در مقدمه آموزش بیان کردیم ، رنج پورت های مجاز را به فایروال معرفی کنید که برای این مورد باید در مرحله Rule Type جای انتخاب Predefined ، حالت Port را انتخاب کنید و بر روی گزینه Next کلیک کنید.

در مرحله Portocol and Ports ، پروتکل TCP را انتخاب کنید و سپس حالت Specific local ports را انتخاب و در کادر مقابل آن رنج پورت 49152-65535 را وارد کرده و بر روی گزینه Next کلیک کنید.

در مرحله Action باید حالت Allow the connection را انتخاب کنید و گزینه Next را زده و سپس در مرحله Profile چک باکس گزینه های Domain و Private و Public را فعال کرده و دوباره Next بزنید.

در مرحله Name باید برای رول جدید در کادر Name یک نام وارد کنید و بر روی گزینه Finish کلیک کنید.

در اینجا به پایان آموزش نصب FTP Server در ویندوز سرور 2008 از رسیدیم و امیدواریم به کمک این مطلب توانسته باشید FTP را بر روی ویندوز سرور خود نصب کنید.نصب FTP سرور در ویندوز سرور 2008
نصب FTP سرور در ویندوز سرور 2008


آموزش راه اندازی و کانفیگ FTP Server بر
آموزش راه اندازی و کانفیگ FTP Server بر روی سرورهای ویندوز 2008


FTP سرور در IIS
آموزش IIS جامع قسمت 5 معرفی و راه اندازی FTP سرور در IIS


آموزش وب سرور IIS معرفی سرویس FTP و
آموزش وب سرور IIS معرفی سرویس FTP و راه اندازی یک FTP سرور


آموزش تصویری و گام به گام نصب نسخه اکسپرس اس کیو ال سرور 2008
در این آموزش به صورت تصویری و گام به گام به چگونگی نصب نرم افزار اس کیو ال سرور اکسپرس نسخه 2008 می پردازیم. نرم افزار Microsoft SQL Server Express 2008 یک نرم افزار رایگان می باشد و برای اجرای نرم افزارهای بانک اطلاعاتی تحت اس کیو ال سرور


آموزش راه اندازی و تنظیمات FTP Server
آموزش نصب FTP Server برای ویندوز 7 از کانال آرین اول . نرو بعدی. 640. ویدیو بعدی Configure FTP server in Windows Server 2019 از کانال آرین اول. 1057. ویدیو بعدی من با خرج خانهی خودم و علیرغم مخالفتها این تعاونی را به راه انداختم از کانال baaham


نصب FTP سرور در ویندوز سرور 2008
ftp یک سرویس انتقال داده بین سرور و کلاینت است که بر روی پورت 21 فعالیت می کند. در این مطلب از سری آموزشهای ویندوز سرور قصد داریم با نصب ftp سرور در ویندوز سرور 2008 در خدمت شما باشیم.. ftp سرور در ویندوز سرور 2008 در کنار رول iis


FTP Server در ویندوز سرور 2012
آموزش پیکربندی FTP Server در ویندوز سرور 2012


نصب FTP SERVER بر روی ویندوز سرور 2008
05.08.2012 نصب همزمان Cache server و DNS server بر روی ویندوز سرور 2008 R2 کلمات کلیدی در جستجوها راه اندازی ftp server در ویندوز سرور 2008


آموزش نصب iis در ویندوز 2008 - azaronline.com
امیدواریم آموزش نصب iis در ویندوز 2008 سرور برای شما مفید واقع شده باشد. در آموزش های بعدی با نصب FTP سرور در ویندوز سرور 2008 در خدمت شما خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + هفده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن