آموزش های Gtmetrixعمومی

حل ارور Add Expires headers در GTmetrix

حل ارور Add Expires headers در GTmetrix
حل ارور Add Expires headers در GTmetrix
حل ارور Add Expires headers در GTmetrix

با آموزش حل ارور Add Expires headers در GTmetrix از وبلاگ و دسته آموزش های Gtmetrix در خدمت شما هستیم.

در این مطلب نحوه رفع خطا Add Expires headers که در بخش YSlow سایت GTmetrix نمایش داده می شود را آموزش دهیم.

در سایت GTmetrix خطا Add Expires headers از خطا های نوع Server یا سرور است و میزان اهمیت آن نیز بالا می باشد. همچنین میزان دشواری حل این خطا آسان بوده و Average Score یا امتیاز میانگینی برابر با 25% دارد.

در مطالب قبلی ما به آموزش حل خطا Reduce the number of DOM element در GTmetrix نیز پرداختیم که در صورت نیاز می توانید از این مطلب نیز استفاده کنید.

در ادامه با آموزش حل ارور Add Expires headers در GTmetrix همراه باشید.

Expires headers چیست؟

ابتدا بیایید تا کمی با مفهوم Expires headers آشنا شویم. هر صفحه وب از محتوایی مشخص مثل عکس ها ، فایل ها ، استایل ها ، کدنویسی ها و … تشکیل شده که این اطلاعات بر روی سرور سایت قرار دارند و مرورگر کاربر برای نمایش صفحه مورد نظر درخواست هایی برای سرور ارسال می کند تا محتوای صفحه دانلود و سپس در مرورگر برای کاربر نمایش داده شود.

حال ممکن است شما دفعات بعد دوباره به این صفحه وارد شوید و یا اینکه به صفحه ای دیگر از این سایت مراجعه کنید که برخی از المان ها و اطلاعات این صفحات مشترک هستند. در حالت عادی شاید تصور کنید که در هر دو حالتی که بالا توضیح دادیم نیاز است دوباره تمام اطلاعات دانلود شوند و با هر دفعه ورود به این صفحات این فرآیند تکرار شود اما در اینجا پای کش به میان می آید.

برخی از محتوا و اطلاعات مشترک بین صفحات در مرورگر به صورت کش ذخیره می شوند تا در دفعات بعد دیگر نیاز به لود شدن مجدد تمام اطلاعات از روی سرور نباشد و به این طریق مدت زمان بارگذاری صفحات کاهش پیدا می کند و تعداد درخواست هایی که از مرورگر به سمت سرور ارسال می شود نیز کم می شود.

اما باید توجه داشت اطلاعاتی که به صورت کش ذخیره می شوند دارای تاریخ انقضا هستند و هر فایل و محتوایی متناسب با نوع آن باید دارای تاریخ انقضایی مشخص باشند و پس از گذشت این مدت زمان از لود شدن و کش بودن آن محتوا ، دوباره نیاز به بروزرسانی و لود شدن آن باشد.

در صورتی که این تاریخ انقضا تعریف نشده باشد هر بار که کاربر وارد یک صفحه می شود تمام اطلاعات لود می شود و این موقع است که ارور Add Expires headers به وجود می آید.

حل ارور Add Expires headers در GTmetrix

برای رفع خطا Add Expires headers در YSlow و حل ارور Add Expires headers در GTmetrix شما باید دستوری را در فایل htaccess. قرار دهید که به وسیله دستورات مدت زمان انقضا فایل هایی که کش می شوند را تعیین کنید.

نکته قابل ذکر این است که شما باید متناسب با نوع فایل ها و فرمتشان برای آنها تاریخ انقضا کش تعریف کنید که در ادامه شما را برای تعیین درست تاریخ انقضا فایل ها متناسب با فرمت آنها راهنمایی می کنیم.

برای دسترسی به فایل htaccess. وارد سرویس میزبانی سایت خود شوید و از قسمت File Manager به فایل های هاست و سایت خود دسترسی خواهید داشت. در میان فایل ها و دایرکتوری ها به دنبال به فایل htaccess. بگردید.

توجه داشته باشید که به صورت پیش فرض در کنترل پنل سی پنل فایل های حساسی مثل htaccess. در وضعیت مخفی قرار دارند که باید آنها را از این حالت خارج کنید که برای این مورد می توانید از آموزش نمایش فایل های مخفی در cPanel استفاده کنید.

بر روی فایل htaccess. راست کلیک کرده و گزینه Edit را انتخاب کنید و سپس دستور زیر را در این فایل وارد کنید.

## Expires CACHING ##
# Enable expirations
ExpiresActive On
# Default directive
ExpiresByType image/jpg "access plus 1 month"
ExpiresByType image/jpeg "access plus 1 month"
ExpiresByType image/gif "access plus 1 month"
ExpiresByType image/png "access plus 1 month"
ExpiresByType text/css "access plus 1 month"
ExpiresByType application/pdf "access plus 1 month"
ExpiresByType text/x-javascript "access plus 1 month"
ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access plus 1 month"
ExpiresByType image/x-icon "access plus 1 year"
ExpiresByType application/javascript "access plus 1 year"
ExpiresDefault "access plus 2 days"
## Expires CACHING ##

حال به توضیح خط به خط دستور بالا می پردازیم.

در خط های 3 و 4 ما وضعیت تاریخ انقضا فایل های کش را فعال کردیم و بر روی On قرار دادیم.

در خطوط 5 تا 9 ما تاریخ انقضا برای نوع فایل (عکس) با فرمت های مختلف را مشخص کرده ایم که برای فایل های عکس با فرمت های jpg ، jpeg ، gif و png تاریخ انقضا 1 ماهه مشخص کرده ایم.

در خط های 10 و 12 برای فایل های متنی مثل CSS و JS ها نیز تاریخ انقضا 1 ماهه تعریف کرده یم.

به طور معمول فایل ها و اطلاعاتی که بیشتر احتمال دارد دچار تغییر شوند در دارای تاریخ انقضا کمتری هستند و به صورت ماهانه به روز می شوند اما فایل هایی مثل فاوآیکون ها که کمتر احتمال تغییر دارند تاریخ انقضایی سالانه می توانند داشته باشند.

همچنین شما می توانید تعیین کنید که به طور پیش فرض برای فایل هایی که مشخص نشده اند نیز تاریخ انقضا تعریف شود که در اینجا ما در خط آخر آن را مشخص کرده و آن را 2 روز تعیین کرده ایم.

در نهایت امیدواریم که آموزش حل ارور Add Expires headers در GTmetrix مورد توجه شما قرار گرفته باشد.


(1) رفع خطای add expires headers در
رفع خطای add expires headers در GTmetrix و استفاده کش سایت


(2) رفع ارور Add Expires headers - افزایش
رفع ارور Add Expires headers - افزایش سرعت سایت


(3) رفع ارور leverage browser caching در GTmetrix و مدیریت کش سایت
17.10.2018 1. رفع ارور leverage browser caching با متد Expires در htaccess. در این روش ابتدا وارد هاست خودتون شده و سپس به File Manager هاست مراجعه کنید. فایل htaccess. رو پیدا کرده و سپس قطعه کدهای زیر رو به ابتدای این فایل قرار بدین. دقت کنید که این دستورات باید در اولین سطر این فایل قرار بگیرند.


(4) ویدئوی آموزشی خطای Add Expires headers در YSlow جی تی
خطای Add Expires headers در YSlow جی تی متریکس درباره کش مرورگر هست. من در اینباره و همچنین نحوه کش مرورگرها در خطای Leverage Browser Caching نوشتم. اگه یادتون باشه تو اون مطلب نوشته بودم که ما میتونیم از Cache Control یا


(5) Fix GTMetrix Add expires Headers Error - Blog
Fix GTMetrix Add expires Headers Error. GTmetrix is a popular website to measure website performance. You can fix GTMetrix Add Expires Headers error


(6) رفع خطای add expires headers در GTmetrix و استفاده کش سایت
09.05.2020 آموزش رفع خطای add expires headers در GTmetrix وقتی که قصد دارید مشکل add expires headers رو در جی تی متریکس برطرف کنید باید بدونید که هر کدوم از فایلها بر اساس استفادهای که دارند باید از یک بازه زمانی درست برای موندن در حافظه کش انتخاب بشن.


(7) آموزش اضافه کردن Expire Header به فایل .htaccess - استودیو
آیا در سایت GTmetrix با ارور add Expires header مواجه شدهاید در این مقاله اضافه کردن Expire Header به فایل .htaccess را آموزش میدهیم.


(8) رفع خطای Add Expires headers در YSlow سایت GTmetrix
در این مقاله دوبست با اررور Add Expires headers در سایت GTmetrix آشنا شده و میآموزیم چگونه میتوان آن را برطرف کرد.. خواهیم آموخت که چگونه بررسی و رفع این مشکل باعث بهبود سئو و رفزایش سرعت سایت میشود.


(9) رفع خطای Add Expires headers ارور Add Expires headers
اولین ارور موجود در این بخش خطای Add Expires headers است که در ادامه مقاله درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد و بررسی میکنیم که چگونه رفع این مشکل کمک به بالا بردن سرعت سایت ما میکند پس با ما همراه باشید.


(10) آموزش رفع خطای add expires headers در GTmetrix - سئوراز
09.05.2020 بعد از آپلود اطلاعات سایت روی هاست و گذر زمان یکی از خطاهای بسیار رایجی که در هنگام تست سرعت سایت توسط GTmetrix باهاش مواجه می شیم ارور add expires headers هست. همونطور که از معنای لغوی این خطا مشخص هست اینه که به ما میگه برای برخی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − پنج =

دکمه بازگشت به بالا