آموزش های سرور ویندوزعمومی

آموزش اتصال دامنه به DNS در سرور ویندوز

آموزش اتصال دامنه به DNS در سرور ویندوز
آموزش اتصال دامنه به DNS در سرور ویندوز
آموزش اتصال دامنه به DNS در سرور ویندوز

با آموزش اتصال دامنه به DNS در سرور ویندوز از وبلاگ و دسته آموزش های سرور ویندوز در خدمت شما هستیم و در این مطلب قصد داریم تا نحوه متصل کردن دامنه به DNS در ویندوز سرور را آموزش دهیم.

اولین موردی که شما جهت اتصال دامنه به DNS در ویندوز سرور باید انجام داده باشید نصب DNS بر روی ویندوز سرور است و اگر تا به الان این مورد را انجام نداده اید ، حتما از آموزش نصب Microsoft DNS در ویندوز سرور استفاده کنید و سپس اقدام به متصل کردن دامنه به DNS کنید.

اگر نمی دانید که DNS چیست؟ باید به طور خیلی خلاصه بیان کنیم که DNS مخفف Domain Naming System و هدف آن تغییر نام دامنه به IP Address یا تغییر IP Address به نام می باشد. به طور مثال هنگامی که شما آدرس یک سرور یا صفحه ای از وب را داخل مرورگر خود وارد می کنید ، DNS Server در اینجا نام وارد شده را IP تغییر می دهد تا شما قادر به دیدن صفحه وب یا دسترسی به سرور مورد نظر خود باشید.

به طور کلی اگر شما بخواهید DNS سروری اختصاصی را راه اندازی کنید که بتوانید آن را مدیریت و کنترل کنید باید پس از نصب DNS بر روی ویندوز سرور خود ، دامنه را از طریق ایجاد یک Zone به آن متصل کنید. همچنین باید به این نکته دقت داشته باشید که برای اتصال چند دامنه به DNS Server نیاز است که برای هر دامنه یک Zone جدید و جداگانه ساخته شود.

در ادامه با آموزش اتصال دامنه به DNS در سرور ویندوز همراه باشید تا تمام موارد ذکر شده را خدمت شما ارائه کنیم.

آموزش اتصال دامنه به DNS در سرور ویندوز

برای شروع ابتدا از طریق قسمت سرچ یا از طریق منو Start ویندوز پنجره DNS Manager را باز کنید.

از طریق ستون سمت چپ و بر روی زیر گزینه Forward Lookup Zone کلیک راست کرده و گزینه New Zone را انتخاب کنید.

در پنجره New Zone Wizard و مرحله Zone Type حالت Primary Zone را انتخاب و بر روی گزینه Next کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

در مرحله Zone Name و در کادر مربوط باید نام دامنه مورد نظر خود را وارد کنید و بر روی گزینه Next کلیک کنید.

در مرحله Zone File حالت Create a new file with this file name را انتخاب و در کادر نیز نام فایل Zone را وارد کنید و گزینه Next را انتخاب کنید.

در مرحله Dynamic Update حالت Do not allow Dynamic updates را انتخاب کنید و سپس گزینه Next را انتخاب کنید و در نهایت نیز بر روی گزینه Finish کلیک کنید تا Zone ساخته شود.

آموزش تنطیم NS در ویندوز سرور

پس از ساخته شدن Zone باید Name Server ها را در DNS ویندوز سرور از طریق New Host A تنظیم کنیم که در ادامه به آن می پردازیم.

در پنجره DNS Manager بر روی Zone که پیش از آن ساختیم کلیک کرده و در کادر سمت راست صفحه راست کلیک کرده و سپس گزینه New Host را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده در کادر اول که Host می باشد ns1 را تایپ کنید و در کادر دوم که FQDN می باشد باید آدرسی به شکل ns1.yourdomain.com وجود داشته باشد.

در کادر سوم نیز IP Address سرور خود را وارد کنید و در نهایت گزینه OK را انتخاب کنید و برای ns2 یا تعداد بیشتری ns نیز همین مراحل را دوباره تکرار کنید و به جای کلمه ns1 این دفعه ns2 را وارد کنید.

حال باید دوباره در پنجره DNS Manager بر روی Zone که ساختیم راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید.

به تب SOA یا همان Start Of Authority رفته و در کادر Primary server آدرس ns1 را وارد کنید و بر روی Apply کلیک کنید.

سپس در همین قسمت به تب Name Server بروید و در صورتی که در کادر Name Servers از پیش NS وجود دارد آن را انتخاب و با استفاده از گزینه Remove آن را حذف کنید.

روی گزینه Add کلیک کرده و در کادر FQDN باید آدرس Name Server اول یا ns1 را وارد کنید.

در قسمت IP Address of this NS record نیز باید IP Address سرور را وارد کرده و در نهایت گزینه OK را انتخاب کنید و برای ns2 همین مراحل را انجام دهید.

پس از این شما باید Name Server هایی که ایجاد کرده اید را در پنل دامنه خود تنظیم کنید.

امیدواریم آموزش اتصال دامنه به DNS در سرور ویندوز مورد توجه شما قرار گرفته باشد.آموزش اتصال دامنه به سرور مجازی ویندوز
آموزش اتصال دامنه به سرور مجازی ویندوز 2003


متصل کردن دامنه به DNS در ویندوز سرور 2016
متصل کردن دامنه به DNS در ویندوز سرور 2016


دامنه به ویندوز سرور
آموزش تصویری اتصال دامنه به ویندوز سرور مرکز آموش ترا هاست


آموزش اتصال دامنه به سرور مجازی ویندوز 2003
مراحل نصب DNS در ویندوز سرور 2003. 1- به کنترل پنل ویندوز خود بروید. 2- گزینه Add or Remove Programs را انتخاب کنید. 3- Add or Remove Windows Components را کلیک کنید. 4- گزینه


آموزش عیب یابی و رفع اشکال DNS سرور مایکروسافت به زبان ساده
و در نهایت می توان آن DNS سرور ها را در روتر جستجو کرد.پس گفتیم که باید مطمئن شویم که DNS سرور مان درست تنظیم شده است.در اینصورت به طور کلی شما دو حالت را پیش روی خواهید داشت اولا اگر بخواهید که یک local DNS Server داشته باشید و کلیه


آموزش نصب اکتیو دایرکتوری در ویندوز سرور 2016 به صورت تصویری
25.09.2019 آموزش نصب اکتیو دایرکتوری در ویندوز سرور 2016 به پایان رسید. امیدوارم از این آموزش استفاده کافی رو برده باشید و اکتیو دایرکتوری را به خوبی نصب کرده باشید. در جلسه بعد قصد داریم یک سیستم را عضو دامنه کنیم . با ما همراه باشید.


ست کردن DNS یا اتصال دامنه به هاست
ست کردن DNS یا اتصال دامنه به هاست - مرکز آموزش - سرورپارس


آموزش کانفیگ ویندوز سرور 2016 تحت شبکه
dns dhcp این سرویسها به تنظیمات شبکه ما سرعت دقت و نظم می بخشد و بستری را ایجاد می کند تا شبکه کامپیوتری خود را راحت تر کنترل و مدیریت کنیم و تمامی objectها که شامل حساب کاربران و پرینترها و فایل های به اشتراک گذاشته شده همگی


آموزش تصویری اتصال دامنه به ویندوز سرور مرکز آموش ترا هاست
مشاهده می فرمائید که به پنجره مدیریت DNS بازگشته اید و با نام دامنه خود یک سند از تنظیمات DNS در اختیار دارید. بر روی دامنه خود کلیک فرمائید. در قسمت خالی صفحه همانطور که در تصویر مشاهده می کنید راست کلیک نمائید و گزینه New


دامنه به ویندوز سرور
آموزش تصویری اتصال دامنه به ویندوز سرور - راهکارهای تخصصی شبکه و

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن