آموزش های SSHعمومی

آموزش کامل ساخت کلید SSH

آموزش کامل ساخت کلید SSH
آموزش کامل ساخت کلید SSH
آموزش کامل ساخت کلید SSH

با آموزش کامل ساخت کلید SSH از وبلاگ و دسته آموزش های SSH و امنیت در خدمت شما هستیم و قصد داریم نحوه ساخت کلید SSH یا ساخت SSH KEY در ویندوز و ساخت SSH KEY در لینوکس را برای شما به طور کامل آموزش دهیم.

کلید SSH یکی از روش های رمزنگاری نامتقارن است که شامل دو کلید عمومی و خصوصی می باشد. کلید عمومی برای رمزگذاری اطلاعات و امن کردن آنها استفاده می شود اما کلید خصوصی برای رمزگشایی اطلاعاتی که با کلید عمومی رمزگذاری شده اند استفاده می شود. کلید های عمومی فقط برای رمزگذاری اطلاعات قابل استفاده هستند و امکان رمزگشایی اطلاعات با استفاده از کلید عمومی وجود ندارد که به همین منظور باید از کلید خصوصی جهت رمزگشایی استفاده کرد.

کلید های عمومی را می توان بر روی هر سرور یا در اختیار هر شخصی که تمایل دارید ، قرار داد اما در نگهداری از کلید خصوصی باید دقت کرد و آن را فقط بر روی سیستم خود ذخیره کنید تا بتوان امنیت اطلاعات رمزگذاری شده را تایید کرد.

در صورتی که تمایل دارید اطلاعات بیشتری در مورد کلید های SSH یا همان SSH Keys به دست آورید و همچنین با پروتکل SSH نیز به طور کامل آشنا شوید ، پیشنهاد می کنیم که مقاله های کلید SSH چیست؟ و پروتکل SSH چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ وبلاگ را مطالعه بفرمایید.

در ادامه با آموزش کامل ساخت کلید SSH همراه باشید.

آموزش کامل ساخت کلید SSH

نحوه ایجاد کلید SSH در سیستم عامل های ویندوز و لینوکس متفاوت است و همچنین با نرم افزار های مختلفی می توان برای تولید کلید های SSH اقدام کرد اما نتیجه تمام آنها یکسان است. در این آموزش ابتدا نحوه تولید کلید SSH در ویندوز را آموزش می دهیم و سپس به ارائه آموزش تولید کلید SSH در لینوکس می پردازیم.

آموزش ساخت کلید SSH در ویندوز

برای تولید کلید SSH در سیستم عامل ویندوز نرم افزار های مختلفی وجود دارد که از شناخته شده ترین آنها می توان OpenSSh و PuTTY را نام برد و فایل دانلود این برنامه ها با سرچ در گوگل موجود است که پس از دانلود باید آن را نصب کنید.

پس از نصب یکی از این دو برنامه ها ، در محیط ویندوز سیستم خود کلید های Win Key ( کلید پنجره روی کیبورد ) R را فشار دهید تا پنجره RUN باز شود. در کادر Open کلمه CMD را وارد کرده و بر روی OK کلیک کنید تا پنجره Command Prompt که یک صفحه سیاه است باز شود.

سپس کد دستوری زیر را در این پنجره وارد کرده و بر روی دکمه Enter کلیک کنید.

برای برنامه OpenSSh :

ssh -t rsa -C "your_email@example.com"

برای برنامه Putty :

puttygen -t rsa -C "your_email@example.com"

توجه داشته باشید که جای your_email@example.com باید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

در صورتی که با پیام ‘ssh’ is not recognized as an internal or external command یا ssh’ is not recognized as an internal or external command operable program or batch file. روبرو شدید یعنی برنامه OpenSSh یا Putty به درستی نصب و تنظیم نشده اند.

پس از کلیک بر روی Enter سیستم از شما در مورد محل ذخیره فایل سوال می کند که همان آدرس پیش فرض را انتخاب کنید.

حال برای امنیت بیشتر سیستم از شما برای کلید SSH درخواست تعیین رمز می کند که رمز مورد نظر خود را وارد کرده و برای تایید دوباره وارد کنید و بر روی Enter کلیک کنید.

استفاده از کلید SSH در ویندوز

حال اگر به آدرس پیش فرض بروید ، دو فایل با نام های id_rsa و id_rsa.pub مشاهده می کنید که فایل id_rsa همان کلید خصوصی است و باید آن را نگهداری کنید و فایل id_rsa.pub کلید عمومی است که می توانید آن را برای استفاده و رمزگذاری اطلاعات در سیستم و سرور مورد نظر خود آپلود کنید. ( برای عملکرد درست ، خط ابتدایی کلید عمومی را فقط کپی کنید. )

برای اتصال به سروری که کلید عمومی را در آن قرار داده اید نرم افزار Putty را باز کرده و به مسیر Connection -> SSH -> Auth بروید.

سپس گزینه Browse را انتخاب کرده و کلید خصوصی یا همان Private Key که با پسوند .ppk مشخص است را انتخاب و بر روی گزینه Open کلیک کنید تا به سرور مورد نظر خود متصل شوید.

آموزش ساخت کلید SSH در لینوکس

تولید کلید SSH در لینوکس به کمک ترمینال انجام می شود به همین دلیل از این قسمت می توان برای ساخت کلید SSH در MacOS نیز استفاده کرد.

ترمینال سیستم لینوکس یا MacOS خود را باز کنید و دستور زیر را در ترمینال وارد کنید و Enter بزنید.

ssh-keygen -t rsa

رمزگذاری پیش فرض SSH به صورت 2048 بیتی RSA می باشد اما اگر می خواهید قدرت رمزگذاری بیشتر شود می توانید از دستور زیر استفاده کنید.( پیش از استفاده از دستور بالا )

ssh-keygen -t rsa -b 4096

سپس باید محل ذخیره فایل کلید های SSH را مشخص کنید که می توانید همان آدرس پیش فرض قرار داده و Enter بزنید.

در مرحله بعد باید یک رمز برای افزایش امنیت کلید های SSH وارد کنید و دوباره بر روی Enter کلیک کنید.

سپس کلید ها ساخته می شود ، با وارد کردن دستور زیر می توانید کلید عمومی را برای قرار دادن بر روی سرور وارد کنید.

cat ~/.ssh/id_rsa.pub

برای پشتیبان گیری از کلید خصوصی نیز می توانید از دستور زیر استفاده کنید.

~/.ssh/id_rsa

استفاده از کلید SSH در لینوکس

در سیستم عامل های لینوکس یا مک ، در محل پیش فرض ذخیره کلید های SSH ، دو فایل id_rsa و id_rsa.pub وجود دارد که id_rsa مربوط به کلید خصوصی است و فایل id_rsa.pub مربوط به کلید عمومی می باشد.

برای متصل شدن به سرور نیز در محیط SSH دستور زیر را وارد کنید.

ssh -i /path/to/id_rsa user@x.x.x.x

که user@x.x.x.x همان نام کاربری شما می باشد.

در اینجا به پایان آموزش کامل ساخت کلید SSH رسیدیم و امیدواریم که مقاله آموزش کامل ساخت کلید SSH مورد توجه شما قرار گرفته باشد.آموزش ساخت کلید SSH با PuTTY
آموزش ساخت کلید SSH با PuTTY


ساخت SSh-Key در ویندوز یوشا آل ایوب
ساخت SSh-Key 1- برنامه Command Prompt ویندوز رو از مسیر Start - All Programs - Accessories یا CWindowsSystem32Cmd.exe باز کنید. یا کلید WINODWS R روی کیبورد رو فشار بدید و


آموزش ساخت کلید SSH با PuTTY وبلاگ شتابان هاست
آموزش ساخت کلید ssh با putty پس از نصب برنامه ها برنامه PuTTYgen را از طریق منوی Start یا با ضربه زدن روی کلید Windows و تایپ puttygen شروع کنید.


آموزش اتصال به SSH با کلیدهای Private key و Public key
SSH سرویسی است که شما توسط آن به لینوکس خود متصل شده و دستورات مورد نیاز خود را وارد می کنید.. برای اتصال به سرویس SSH لینوکس شما می توانید از 2 روش مختلف استفاده کنید. 1- اتصال به SSH با پسورد 2- اتصال به SSH با کلیدهای Private key و


آموزش ساخت کلید SSH - پایگاه دانش پارس وی دی اس
تمامی متن مربوط به کلید را کپی کنید این چیزی است که شما برای کپی کردن در کنترل پنل خود برای استفاده از کلید SSH به آن نیاز دارید ساخت SSH key درلینوکس. ابزار هایی برای ساخت کلید SSH به صورت استاندارد وجود دارد


آموزش ساخت و استفاده از کلید SSH در لینوکس
ساخت کلید ssh در لینوکس و استفاده از آن کار سختی نیست و کافیست چند مرحله ساده را انجام دهید در این مقاله داتیس نتورک همراه ما باشید تا روش راه اندازی کلید ssh را در لینوکس به شما عزیزان آموزش دهیم.


کلید SSH و ابزار PuTTY
دسترسی به سرور میزبان با استفاده از کلید SSH و ابزار PuTTY - لیداوب


آموزش ساخت کلید SSH با PuTTY D E D S E C
آموزش ساخت کلید ssh با putty همه ما میدانیم که با پروتکل SSH میتوان به یک سرور از راه دور وصل شد و سرور را مانند سیستم خود کنترل و مدیریت کرد.


آموزش ساخت کلید SSH با PuTTY - kaliboys.com
آموزش ساخت کلید ssh با putty همه ما میدانیم که با پروتکل SSH میتوان به یک سرور از راه دور وصل شد و سرور را مانند سیستم خود کنترل و مدیریت کرد.


ساخت کلید و اتصال به
راهنمای محصولات ابر آروان ساخت کلید و اتصال به ابرکها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن