آموزش های وردپرسخانهسیستم مدیریت محتواعمومی

آموزش نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس

آموزش نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس
آموزش نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس
آموزش نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس

مدیریت یک وب سایت وردپرسی یکی از اصلی ترین اقداماتی است که کاربران برای بهبود شرایط کسب و کار خود به آن روی می آورند. در واقع افراد بعد از خرید هاست برای وب سایت خود مثل هاست مخصوص وردپرس باید به این نکته توجه داشته باشند که وبسایت خود را به شکلی بهینه مدیریت نمایند. یکی از اقداماتی که می توانند در این راستا داشته باشند، استفاده از دسته بندی مناسب محتواهای وب سایت است. با دسته بندی وب سایت شما نظم خوبی پیدا کرده، سئو بهتری را خواهد داشت. اما آیا تاکنون برای شما پیش آمده است تا بخواهید برای دسته بندی های وب سایت خود توضیحات مشخصی را رج و سپس نمایش دهید؟ در برخی قالب ها امکان نمایش توضیحات دسته بندی وجود ندارد و می بایست آن را سفارشی سازی نمایید. در این مقاله از پایگاه دانش وی میزبان ایرانیان تصمیم داریم به شما نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس را آموزش دهیم. پس اگر می خواهید بدانید که به چه شکلی می توانید برای دسته بندی های وب سایت وردپرسی خود توضیحات مناسبی درج کرده و سپس آن را در معرض نمایش قرار دهید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

 • نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس به چه شکل است؟
 • نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس

امکان نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس

به طور کلی وب سایت هایی که با استفاده از سیستم مدیریت محتوا وردپرس راه اندازی می شوند این امکان را دارند که با استفاده از دو قابلیت کلی موجود محتواهای قرار گرفته در وب سایت خود را مدیریت نمایند. این قابلیت ها در واقع همان دسته بندی و تگ ها است. هر یک از آنها ویژگی های مخصوص به خود را دارند و شما می توانید با داشتن دانش کافی درباره آنها به شکل مناسبی از این قابلیت ها برای مرتب سازی وب سایت خود استفاده نمایید. با توجه به اینکه دسته بندی یک روش معمول برای مرتب سازی و نظم دادن به محتواهای قرار گرفته در یک وب سایت است لازم است که دقت بیشتری را روی آن داشته و بیشترین استفاده را از ویژگی های آن داشت. چرا که اگر بتوانید به شکل مناسبی از آنها استفاده کنید، می توانید این اطمینان را داشته باشید که رضایت کاربران را جلب کرده و سئو وب سایت خود را به شکل مناسبی بهبود می بخشید.

دسته بندی ها به شما این امکان را می دهند که بتوانید به راحتی محتوای وب سایت خود را منظم کنید. همچنین نمایش توضیحات دسته بندی به کاربران این امکان را می دهند تا به شکل بهتری به محتواهای قرار گرفته در وب سایت شما دسترسی پیدا کنند و این امر موجب بهبود سئو وب سایت شما خواهد شد. در صورتی که قالب شم قابلیت نمایش توضیحات دسته بندی ها را ارائه نکرده نران نباشید، با درج چند قطعه کد این مشکل رفع می شود!

همان طور که می دانید یکی از امکانات مناسبی که وردپرس در همین راستا در اختیار کاربران خود قرار می دهد، نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس است. با وجود اینکه افراد می توانند با قرار دادن توضیحات مرتبط با دسته بندی ها به شکل بهتری کاربران را به مقصدی که می خواهند هدایت کنند، خیلی از افراد با این موضوع آشنایی کافی ندارند و نمی دانند که به شکلی باید این قابلیت را برای محتواهای خود مورد استفاده قرار دهند. در ادامه به شما خواهیم گفت که به شکلی برای دسته بندی های خود توضیحات کوتاه قرار دهید تا بتوانید که مقدمه کار است در نهایت می آموزید چطور این توضیحات را در معرض نمایش قرار دهید.

نحوه اضافه کردن توضیحات دسته بندی در وردپرس

در گام اول اگر هنوز دسته بندی های وبسایت خود را تعیین نکرده اید به منظور اضافه کردن توضیحات دسته بندی در وردپرس شما باید به شکل پیش بروید:

 1. به منظور ورود به پیشخوان وردپرس وب سایت خود، نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید.
 2. سپس از طریق منو نوشته ها زیر منو دسته ها را انتخاب نمایید.
 3. در صفحه ای که به شما نمایش داده می شود تمامی دسته بندی های فعلی شما قابل مشاهده خواهد بود. در صورتی که قصد ایجاد یک دسته بندی جدید را دارید روی دکمه افزودن دسته تازه کلیک کنید تا وارد صفحه مربوطه شوید. سپس اطلاعات مربوط به دسته بندی مورد نظر خود را وارد کرده و بعد از پر کردن فیلد توضیح روی دکمه افزودن دسته تازه کلیک کنید. اگر در این مورد سولی ارید توصیه می کنیم آموزش ایجاد دسته بندی نوشته ها در وردپرس را مطالعه کنید.

  آموزش نحوه اضافه کردن توضیحات دسته بندی در وردپرس

 4. اما اگر قصد دارید یک دسته بندی موجود روی وب سایت خود را تغییر داده و قابلیت نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس را برای آن فعال نمایید، باید روی گزینه ویرایش قرار گرفته در پایین عنوان دسته بندی کلیک کنید.
  افزودن قابلیت نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس
 5. سپس در بخش توضیحات اطلاعات مورد نظر خود را وارد کرده و در نهایت روی دکمه به روز رسانی کلیک کنید تا تغییرات اعمال شده ذخیره شود. بدین ترتیب شما برای دسته بندی مورد نظر خود توضیحات دلخواهی را تهیه و قرار داده اید. در مراحل بعدی تنظیم می کنید که این توضیحات در سایت نمایش داده شوند.
  قابلیت نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس

همانطور که گفته شد در برخی از قالب های وردپرسی گاهاً با وجود پر کردن فیلد توضیحات همچنان چیزی به کاربران نمایش داده می شود. برای اینکه ببینید آیا برای دسته بندی های شما قابلیت نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس فعال شده است یا نه باید وارد صفحه آرشیو دسته بندی شوید. اگر قالب شما قابلیت نمایش توضیحات را داشت و شما توانستید توضیحات وارد کرده را در این صفحه مشاهده نمایید، کارتان در همین قسمت به پایان می رسد. اما اگر محتوایی که وارد کرده اید در این بخش نشان داده نشد، باید اقدامات دیگری را نیز داشته باشید که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

چگونگی نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس

به منظور نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس شما باید مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. در اولین مرحله شما باید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبورتان و با توجه به نوع کنترل پنل هاست در خصوص ورود به هاست سی پنل یا ورود به هاست دایرکت ادمین اقدام کنید. در این مقاله ما به صورت پیش فرض از سی پنل استفاده خواهیم کرد.
 2. بعد از ورود به پنل مدیریتی هاست خود باید از طریق بخش Files گزینه File Manager را انتخاب نمایید.
  چگونگی نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس
 3. در ادامه نیز با کلیک روی public_html وارد مسیر اصلی وب سایت خود شوید.
  نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس
 4. حال از میان گزینه های موجود پوشه wp-content را پیدا کرده و روی آن کلیک نمایید.
  آموزش نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس
 5. در پوشه فوق شما باید فولدری که تحت عنوان themes وجود دارد را پیدا کرده و وارد آن شوید. در این پوشه تمام قالب های سایت شما ذخیره شده اند.
  همه چیز درباره نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس
 6. از میان پوشه های مربوط به قالب هایی که تاکنون روی وب سایت خود نصب نموده اید، پوشه قالبی که در حال حاضر فعال است را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.
  نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس به چه شکل است؟
 7. در میان فایل های موجود فایلی تحت عنوان archive.php وجود دارد. روی آن کلیک کرده و از میان گزینه هایی که به شما نمایش داده می شود گزینه Edit را انتخاب نمایید.
  چگونگی نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس
 8. حال در فایل مربوطه کد زیر را در هر بخشی که می خواهید توضیحات در آنجا نمایش داده شود، قرار دهید.


  نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس takinwp.com
  نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس - تکین وردپرس


  نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس websoft3.com
  نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس و لزوم انجام این کار


  نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس themefars.com
  نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس به سادگی تم فارس


  دسته بندی در وردپرس mellatweb.com
  آموزش نحوه نمایش توضیح دسته بندی در وردپرس-ملت وب


  نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در wpsho.com
  نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست به صورت آموزش جز به جز


  نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس و لزوم انجام این کار
  دسته بندی ها به کاربران کمک می کنند که به راحتی مطالب را پیدا کنند. در این مقاله ما به شما نحوه نمایش توصیف در وردپرس را آموزش می دهم.


  نمایش توضیحات دسته ها در وردپرس-ملت وبmellatweb.com
  نمایش توضیحات دسته ها در وردپرس-ملت وب


  نحوه نمایش توضیحات دسته در وردپرس وبمستر 98
  نحوه نمایش توضیحات دسته در صفحه ی بایگانی دسته بیشتر پوسته های وردپرس به حالت اتوماتیک توضیحات دسته را در صفحه بایگانی دسته نشان می دهند ولی ممکن است پوسته وردپرس شما توضیح های دسته را نمایش ندهد.


  دسته بندی در وردپرس virgool.io
  آموزش نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس - ویرگول


  نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس ariawp.com
  نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس - آریا وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − شش =

دکمه بازگشت به بالا
بستن