آموزش های SSHعمومی

اتصال به هاست سی پنل با کلید SSH

اتصال به هاست سی پنل با کلید SSH
اتصال به هاست سی پنل با کلید SSH
اتصال به هاست سی پنل با کلید SSH

با آموزش اتصال به هاست سی پنل با کلید SSH از وبلاگ و دسته آموزش های SSH و سی پنل در خدمت شما هستیم و قصد داریم نحوه دسترسی به هاست سی پنل با استفاده از کلید های SSH را آموزش دهیم.

شما می توانید از روش های مختلفی برای دسترسی به سرور و هاست خود استفاده کنید که یکی اتصال به سرور از طریق SSH که به طور کامل در مورد آن توضیح دادیم. اما روش ایمن تر که می تواند برای دسترسی به شل مورد استفاده قرار گیرد استفاده از کلید های عمومی و خصوصی است.

تنظیم یک جفت کلید عمومی و خصوصی روشی امن برای ورود به سرور و تایید هویت با استفاده از SSH محسوب می شود که کلید عمومی در سرور مورد نظر و کلید عمومی در سیستم شخصی ما ذخیره می شوند و برای ورود در صورت منطبق بود کلید عمومی و خصوصی با یکدیگر امکان دسترسی فراهم می شود.

همچنین در مقاله های کلید SSH چیست؟ و پروتکل SSH چیست؟ به طور کامل در مورد کلید های SSH و پروتکل SSH صحبت کردیم که می توانید در صورت تمایل این مطالب را مطالعه کنید.

در ادامه با مطلب اتصال به هاست سی پنل با کلید SSH همراه باشید.

اتصال به هاست سی پنل با کلید SSH

در ابتدا نیاز است شما جفت کلید های SSH را تولید کنید.

در صورتی که پیش از این کلید های عمومی و خصوصی خود را ساخته اید نیازی نیست دوباره مراحل ساخت کلید را دنبال کنید و فقط کافی است مجوز کلید عمومی را تایید و آن را در سرویس سی پنل خود Import کنید.

ساخت کلید یک جفت کلید SSH

وارد سی پنل سرویس خود شوید و از قسمت SECURITY گزینه SSH Access را انتخاب کنید.

سپس در صفحه SSH Access از طریق قسمت Manage SSH Keys بر روی گزینه آبی رنگ Manage SSH Keys کلیک کنید.

در صفحه جدید بر روی گزینه Generate a New Key کلیک کنید تا مراحل ایجاد کلید عمومی و کلید خصوصی آغاز شود.

در صفحه Generating a Public Key در کادر های Key Password و Reenter Password یک رمز برای امنیت بیشتر کلید ها وارد کنید و از طریق گزینه Key Type نوع کلید و از طریق گزینه Key Size اندازه کلید را مشخص کنید.

نوع کلید DSA حداکثر اندازه 1024 را برای کلید فراهم می کند که چندان امنیت کافی را ندارد برای همین پیشنهاد می کنیم از نوع RSA که اندازه کلید های 2048 و 4096 را فراهم می کند ، استفاده کنید.

بر روی گزینه Generate Key کلیک کنید تا کلید ها تنظیم شوند و پیام Key Generation Complate نمایش داده شود و در نهایت بر روی گزینه Go Back کلیک کنید.

تایید دسترسی کلید عمومی

حال باید مجوز کلید عمومی را تنظیم کنید. جهت تایید دسترسی SSH به سرویس خود در صفحه Manage SSH Keys از قسمت Public Keys در مقابل کلید عمومی که ساختید از تب Actions بر روی گزینه Manage کلیک کنید و در صفحه جدید گزینه Authorize را انتخاب کنید.

سپس در قسمت Public Keys باید در تب Authorization Status کلمه authorized نمایش داده شود.

حال باید کلید های عمومی و خصوصی را از قسمت Public Keys و Private Keys با کلیک بر روی گزینه View/Download دانلود کنید.

با زدن این گزینه کلید برای شما نمایش داده می شود که باید گزینه Download Key را انتخاب کرده و رمزی که برای کلید ها در حین ساخت آنها را مشخص کردید در کادر passphrase وارد کنید.

Import کلید عمومی در سی پنل

به قسمت SSH Access و Manage SSH Keys رفته و اینبار گزینه Import key را انتخاب کنید.

در صفحه Import SSH key باید اطلاعات مربوط به کلید عمومی خود را وارد کنید.

از طریق گزینه Choose a name for this key باید نام کلید خود را انتخاب کنید که به طور پیش فرض بر اساس نوع کلید id_dsa یا id_rsa می باشد.

کادر مربوط به Paste the Private Key in this box را خالی بگذارید. ( این گزینه برای استفاده از SSH سی پنل خود جهت دسترسی به سرور های دیگر با استفاده از کلید است )

در کادر Passphrase رمز کلید را وارد کنید.

در کادر Paste the public key into the following text box باید محتویات فایل کلید عمومی که در مرحله قبل دانلود کردید را وارد کنید.

در نهایت بر روی گزینه Import کلیک کنید.

ورود به سرور با استفاده از کلید SSH

نرم افزار Putty را اجرا کنید ( puttygen.exe ) و از تب File گزینه Load Private key را انتخاب کنید و کلید خصوصی خود را انتخاب کرده و آن را در برنامه بازگذاری کنید ( فیلتر All files را فعال کنید ) و passphare کلید را وارد کنید تا پیام موفقیت آمیز بودن Import نمایان شود.

داخل برنامه از قسمت Actions بر روی گزینه Save private key کلیک کنید تا کلید خصوصی با پسوند ppk در سیستم ذخیره شود.

حال نرم افزار Putty را اجرا کنید ( putty.exe ) و از قسمت Category مسیر Connection>SSH>Auth را دنبال کنید و با کلیک بر روی Auth گزینه Browse که مربوط به Private Key file for Authentication می باشد را انتخاب کنید و کلید خصوصی با پسوند ppk را لود کنید.

حال به قسمت Session رفته و اطلاعات سرور را وارد کنید و گزینه Open را انتخاب کنید.

حال محیط فرمان SSH برای شما باز می شود که نام کاربری و رمز عبور ورود به cPanel را از شما درخواست می کند که با وارد کردن اطلاعات می توانید به شل سرویس دسترسی داشته باشید.

به پایان مطلب اتصال به هاست سی پنل با کلید SSH رسیدیم و امیدواریم آموزش اتصال به هاست سی پنل با کلید SSH مورد توجه شما قرار گرفته باشد.اتصال به SSH در هاست سی پنل وبلاگ
اتصال به SSH در هاست سی پنل وبلاگ سون هاست


اتصال به ssh هاست سی پنل - آموزش کار
اتصال به ssh هاست سی پنل - آموزش کار با SSH Access در سی پنل


اتصال به هاست از طریق SSH در سیپنل
اتصال به هاست از طریق SSH در سیپنل - هاست نگار


نرم افزار اتصال SSH - azaronline.com
نرم افزار اتصال ssh ثبت دامنه. ثبت آنی دامنه های ملی و بین المللی با قیمت های ویژه دامنه آی آر 7900 تومان


اتصال به هاست از طریق SSH در سیپنل - هاست نگار
اتصال به هاست از طریق SSH در سیپنل - learn راه های مختلفی برای ورود به سرور و هاست وجود دارد که یکی از آنها از طریق SSH میباشد. که برای اینکار نیازمند ساخت کلید هستید.


اتصال به SSH در هاست سی پنل وبلاگ سون هاست
در چنین حالتی کلید عمومی یا Public Key در سرور قرار می گیرد و از کلید خصوصی Private Key که در اختیار شماست جهت اتصال به SSH در هاست سی پنل استفاده می کنید.


نحوه اتصال به ssh هاست آموزش متصل شدن به ssh در هاست
در صفحه ای که باز می شود شما باید در قسمت Login نام یوزر هاست خود را بنویسید و در قسمت Password نام رمز عبور هاست که همان پسورد سی پنل می باشد را وارد می کنید تا بتوانید به ssh متصل شوید.


وبلاگ تک کلود آموزش اتصال به SSH
مدیریت سرورهای لینوکسی معمولا از طریق SSH انجام می شود و کسانی که از سیستم عامل ویندوز استفاده میکنند باید از نرم افزارهای کمکی جهت اتصال به SSH استفاده کنند که مشهورترین و آسانترین نرم افزار نرم افزاز Putty می باشد.


اتصال به ssh هاست سی پنل - آموزش کار با SSH Access در سی
خب تا به اینجای کار شما توانستید از قسمت SSH Access در هاست سی پنل اقدام به تولید کلید های عمومی و خصوصی برای اتصال به ssh در هاست سی پنل کنید و سپس از طریق نرم افزار پوتی به هاست خود دسترسی داشته باشید.


دسترسی به SSH سرور با کلید وبلاگ
دسترسی به SSH سرور با کلید وبلاگ شتابان هاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن