آموزش های WHMعمومی

آموزش دسترسی به WHM با کلید SSH

آموزش دسترسی به WHM با کلید SSH
آموزش دسترسی به WHM با کلید SSH

با آموزش دسترسی به WHM با کلید SSH از وبلاگ و دسته آموزش های WHM و آموزش های SSH در خدمت شما هستیم و قصد داریم نحوه مدیریت کلیدهای SSH با WHM و دسترسی به Web Host Manager با استفاده از کلید های SSH را آموزش دهیم.

امروزه با توجه به گسترش اینترنت در دنیا ، این فضا به محلی ناامن تبدیل شده که افراد سودجو به دنبال راه های نفوذ و استفاده از حفره های امنیتی هستند و در صورتی که آنها را شناسایی کنند اقدام به سو استفاده از آنها می کنند بدون اینکه خود شما متوجه این موضوع شوید.

یکی از مواردی که می تواند امنیت سرور ها و اطلاعات را به شکل قابل توجهی افزایش دهد ، استفاده از کلید های SSH است و شامل یک جفت کلید عمومی و خصوصی برای رمزنگاری و رمزگشایی هستند که در مورد کلید های SSH به طور کامل در مقاله کلید SSH چیست؟ توضیح دادیم و نحوه ساخت کلید های SSH را در آموزش کامل ساخت کلید SSH به طور کامل آموزش دادیم که از طریق لینک های قرار گرفته می توانید به این مطالب دسترسی داشته باشید.

همچنین در آموزش اتصال به هاست سی پنل با کلید SSH نحوه دسترسی به cPanle با استفاده از کلید SSH را آموزش دادیم که می توانید در صورت نیاز از این مقاله آموزشی نیز استفاده کنید.

در ادامه با آموزش دسترسی به WHM با کلید SSH همراه باشید.

آموزش دسترسی به WHM با کلید SSH

برای شروع آموزش دسترسی به WHM با کلید SSH ، شما باید کلید های SSH را در سیستم WHM ایجاد کنید.

آموزش ساخت کلید SSH در WHM

وارد WHM خود شوید از قسمت Home گزینه Security Center را انتخاب کنید و در صفحه جدید بر روی گزینه Manage root’s SSH Keys کلیک کنید.

همچنین می توانید این قسمت را از طریق کادر سرچ در منو سمت چپ ، جست و جو کنید.

در صفحه Manage root’s SSH Keys از قسمت Create a New Key ، گزینه Generate New Key را انتخاب کنید تا وارد صفحه دریافت اطلاعات برای ساخت کلید شوید.

در کادر Key Name یک نام برای کلید SSH وارد کنید که این نام به صورت پیش فرض id_rsa می باشد.

در کادر های Key Password و Password یک رمز برای امنیت بیشتر کلید ها وارد کنید. ( می توانید از گزینه Password Generator برای انتخاب یک رمز ایمن استفاده کنید )

از طریق گزینه Key Type نوع کلید را انتخاب کنید که پیشنهاد ما نوع RSA می باشد.

نوع RSA زمان تایید سریع تری دارند و نوع DSA زمان های تولید و امضای سریع تری دارند اما نوع DSA فقط شامل اندازه کلید 1024 می شود که چندان ایمن نیستند.

از طریق گزینه Key Size اندازه کلید 2048 یا 4096 را انتخاب کنید. ( اندازه کلید 4096 سطح امنیت بالاتری نسبت به 2048 دارد اما به طور معمول به دلیل سرعت بیشتر احراز هویت ، در اکثر سیستم ها از مقدار پیش فرض 2048 استفاده می شود. )

در نهایت بر روی گزینه Generate Key کلیک کنید تا کلید SSH ساخته شود.

پس از ساخت کلید شما باید کلید عمومی را بر روی سرور Import کرده و کلید خصوصی را بر روی سیستم خود ذخیره کنید ، سپس کلید را مجاز یا Authorize کنید.

آموزش Import کردن کلید SSH در WHM

برای import کلید SSH وارد قسمت Manage root’s SSH Keys شوید و از بخش Create a New Key گزینه Import Key را انتخاب کنید.

از طریق گزینه Choose a name for this key نام کلید را انتخاب کنید.

اگر از PuTTY Key Generator یا PPK استفاده می کنید ، در کادر Private key passphare رمز کلید SSH را وارد کنید.

در کادر Paste the Private Key در صورتی که می خواهید از طریق سرور WHM به سرور و سیستم دیگری متصل شوید ، کلید خصوصی را وارد کنید.

در کادر Paste the Public Key نیز کلید عمومی SSH را وارد کنید.

در نهایت بر روی گزینه Import کلیک کنید.

آموزش Authorize کلید SSH در WHM

برای تایید و مجاز کردن کلید عمومی SSH در WHM نیاز است دوباره به قسمت Manage root’s SSH Keys بروید و از قسمت Public Keys از تب Actions در مقابل نام کلید مورد نظر خود گزینه Manage Authorization را انتخاب کنید.

سپس در صفحه جدید بر روی گزینه آبی رنگ Authorize کلیک کنید تا کلید عمومی انتخابی در WHM مجاز و تایید شود.

حال به صفحه Manage root’s SSH Keys برگشته و از قسمت Private Keys و از تب Actions در مقابل کلیدی که ساختید گزینه View/Download را انتخاب کنید.

در صفحه جدید شما کلید خصوصی را در کادر Private Key مشاهده می کنید که می توانید آن را کپی کنید( برای لینوکس و MacOS ) یا در کادر پایین صفحه رمز کلید یا passphare را وارد کنید و بر روی گزینه Convert کلیک کنید.( برای ویندوز )

حال این کلید خصوصی را بر روی سیستم خود ذخیره کنید.

نحوه دسترسی با کلید SSH به WHM

ویندوز

پس از اینکه private key را در سیستم خود ذخیره کردید ، نرم افزار Putty را باز کنید.

حال باید برای ورود خودکار با کلید SSH به سرور ، از کادر Category به مسیر Connection و سپس SSH رفته و زیر پوشه Auth را انتخاب کرده و از قسمت سمت راست از طریق گزینه Browse که مربوط به Private key file for authentication می باشد ، کلید خصوصی را که بر روی سیستم خود ذخیره کرده اید را انتخاب کنید.

بر روی Session کلیک کنید در کادر Host Name باید هاست نیم یا IP سرور را وارد کنید و در کادر Port نیز در صورتی که پورت SSH را تغییر نداده اید عدد 22 را وارد کنید.

در کادر Saved Sessions که نام دلخواه وارد کنید و بر روی گزینه Save و سپس Open کلیک کنید تا دسترسی به سرور فراهم شود.

لینوکس و MacOS

ترمینال را در لینوکس یا MacOS باز کنید سپس دستور زیر را در محیط ترمینال وارد کنید.

vim /Users/USERNAME/.ssh/mykey.ppk

جای USERNAME باید نام کاربری خود را وارد کنید و Enter بزنید.

کلید های Shift A را زده سپس Command V را بزنید و دکمه ESC را فشار داده و wq را تایپ کرده و در نهایت Enter بزنید تا کلید ذخیره شود.

حال دستور زیر را در ترمینال وارد کنید.

chmod 700 /Users/USERNAME/.ssh/mykey.ppk

جای USERNAME باید نام کاربری خود را وارد کنید و بجای mykey نام کلید خصوصی را وارد کنید.

حال دستور زیر را بزنید.

ssh -i /Users/USERNAME/.ssh/mykey.ppk root@ -p

برای USERNAME نام کاربری خود را وارد کنید.

برای server’s IP address باید IP سرور خود را وارد کنید.

برای port number نیز باید عدد پورت را وارد کنید.

بر روی Enter کلیک کنید تا سیستم از شما درخواست رمز کلید را بکند ، با وارد کردن passphrase می توانید به سرور متصل شوید.

به پایان آموزش دسترسی به WHM با کلید SSH رسیدیم و امیدواریم که آموزش دسترسی به WHM با کلید SSH مورد توجه شما قرار گرفته باشد.دسترسی به SSH سرور با کلید وبلاگ
دسترسی به SSH سرور با کلید وبلاگ شتابان هاست


اتصال به سرور لینوکس با Putty و کلید امنیتی SSH وبنولوژی
حالا اگر اتصال شما به درستی انجام شده میتوانید دوباره به پروندۀ پیکربندی SSH مراجعه کنید sshd-config و طبق آموزشهای گذشته ورود با رمز عبور را به طور کامل غیرفعال کنید. در هر صورت اگر با مشکلی مواجه شدید باید به مراحل قبل


مدیریت سرور در VIRTUALIZOR
آموزش قدم به قدم مدیریت سرور در VIRTUALIZOR - دایرکت فا


مدیریت کلیدهای SSH از طریق WHM وبلاگ شتابان هاست
شاید برخی از شما همراهان عزیز در پنل WHM با گزینه Manage roots SSH Keys مواجه شده باشید ولی نمی دانید این ابزار چه کارآیی و کاربردی دارد. ما در این مقاله به شما همراهان عزیز نحوه مدیریت کلیدهای SSH از طریق WHM را آموزش می دهیم. ما را


اتصال به ssh هاست سی پنل - آموزش کار با SSH Access در سی
آموزش SSH Access در هاست سی پنل. شما برای اتصال به ssh در هاست سی پنل نیازمند دو نوع کلید خصوصی Private Key و کلید عمومی Public Key هستید که باید به روش زیر آنها را ایجاد کنید. 1- ابتدا وارد هاست سی پنل خود شوید .


دسترسی به سرور میزبان با استفاده از کلید SSH و ابزار PuTTY
20.08.2019 برای اتصال به سرور میزبانی با استفاده از کلید SSH دو راه وجود دارد استفاده از cPanel details و استفاده از کلید SSH که در این مقاله از لیداوب به آنها خواهیم پرداخت.


آموزش اتصال به SSH با کلیدهای Private key و Public key
SSH سرویسی است که شما توسط آن به لینوکس خود متصل شده و دستورات مورد نیاز خود را وارد می کنید.. برای اتصال به سرویس SSH لینوکس شما می توانید از 2 روش مختلف استفاده کنید. 1- اتصال به SSH با پسورد 2- اتصال به SSH با کلیدهای Private key و


آموزش دسترسی به سرورهای لینوکس از طریق SSH
اما با استفاده از کدهای SSH دسترسی به به سرورهای لینوکس به راحتی قابل مدیریت میباشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا با نحوه دسترسی به سرورهای لینوکس از طریق SSH آشنا شوید. 1 جهت دسترسی به SSH یک سرور لینوکس همواره


اتصال به هاست از طریق SSH در سیپنل - هاست نگار
اتصال به هاست از طریق SSH در سیپنل - learn راه های مختلفی برای ورود به سرور و هاست وجود دارد که یکی از آنها از طریق SSH میباشد. که برای اینکار نیازمند ساخت کلید هستید.


اتصال به SSH با کلیدهای Private key و
اتصال به SSH با کلیدهای Private key و Public key وبلاگ شتابان هاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن