آموزش های سی پنلعمومی

آشنایی با بخش Domains در cPanel

آشنایی با بخش Domains در cPanel
آشنایی با بخش Domains در cPanel
آشنایی با بخش Domains در cPanel

با مطلب آشنایی با بخش Domains در cPanel از وبلاگ و دسته آموزش های سی پنل در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا در مورد قسمت Domains در کنترل پنل سی پنل صحبت کنیم و به معرفی و توضیح در مورد گزینه های مربوط به این قسمت در سی پنل بپردازیم.

از طریق قسمت Domains در کنترل پنل سی پنل شما می توانید به مدیریت موارد مربوط به دامنه مثل ساب دامین ها ، ریدایرکت ها و … بپردازید.

در ادامه با مطلب آشنایی با بخش Domains در cPanel همراه باشید.

آشنایی با بخش Domains در cPanel

قسمت Site Publisher

گزینه Stie Publisher یک رابط است که به کاربر اجازه می دهد از لیست قالب های موجود یک سایت راه اندازی و ایجاد کند.

قسمت Addon Domians

از طریق این گزینه شما می توانید دامنه های دیگری را به غیر از دامنه اصلی ، بر روی سی پنل اضافه کرده و این دامنه ها را بر روی هاست یا سرور سی پنل خود میزبانی کنید.

قسمت Subdomains

با استفاده از قسمت ساب دامین یا زیر دامنه ها شما می توانید زیر دامنه های جدیدی برای سایت و دامنه اصلی خود ایجاد کنید. از ساب دامین معمولا برای بلاگ سایت ، مجله خبری و … استفاده می شود و فرم یا آدرس آن به صورت vmizban.ir می باشد.

نحوه ساخت زیردامنه یا ساب دامین در cpanel

آموزش تنظیم IP روی ساب دامین در cPanel

قسمت Aliases

قسمت Domain Alias که ممکن است با نام Parkdomain نیز شناخته شود در حقیقت قابلیتی است که شما به کمک آن می توانید آدرس و سایت خود را با پسوند های مختلف یا حتی دامنه های متفاوت دیگر ، در دسترس کاربران قرار دهید.

به طور مثال آدرس اصلی سایت شما vmizban.ir است و شما دامنه .ir را نیز دارید ، به طور معمول نمی توان دو سایت مجزا را بر روی دو دامنه ایجاد کرد. در اینجا شما می توانید به کمک Domain Alias سایر دامنه های غیر اصلی از سایت خود را بر روی دامنه و آدرس اصلی به عنوان جانشین معرفی و تنظیم کنید.

آموزش Park Domain در cPanel

قسمت Redirects

به کمک گزینه ریدایرکت در سی پنل یا سایر کنترل پنل ها شما می توانید از یک آدرس دامنه به آدرس دامنه دیگری سایت و کاربران خود را تغییر مسیر دهید.

به طور مثال ممکن است آدرس سایت شما از دامنه x به یک آدرس جدید با دامنه y تغییر پیدا کرده باشد ، در اینجا شما به کمک Redirect دامنه x را به دامنه y تغییر مسیر می دهید تا کاربرانی که آدرس دامنه x را وارد می کنند ، به آدرس جدید و دامنه y منتقل شوند.

ریدایرکت کردن دامنه در cpanel

توجه کنید که ریدایرکت با پارک دامین یا Domain Alias متفاوت است.

قسمت Simple Zone Editor

این گزینه برای ویرایش و یا اضافه کردن Record های جدید مربوط به DNS است. ممکن است در نسخه های جدید سی پنل این گزینه حذف شده باشد.

آشنایی با انواع DNS Record

قسمت Advanced Zone Editor

ویرایشگر پیشرفته DNS یا Advanced DNS Zone Editor به شما این امکان را می دهد تا توانایی اضافه کردن گسترده تر ورودی های متنوع از DNS را می دهد. این قسمت نیز ممکن است در نسخه های جدید سی پنل وجود نداشته باشد.

قسمت Zone Editor

گزینه Zone Editor مربوط به ویرایشگر DNS است و در حقیقت شامل هر دو ویرایشگر Simple DNS Zone Editor و Advanced DNS Zone Editor می شود.

از طریق این بخش شما می توانید رکورد های مربوط به DNS را تنظیم کنید و یا اینکه رکورد های قبلی را حذف یا ویرایش کنید.

این قسمت ، رابط اصلی و استاندارد مربوط به قسمت DNS ها پس از حذف دو ویرایشگر Simple Zone Editor و Advanced Zone Editor می شود.

در اینجا به پایان این مطلب آموزشی رسیدیم و امیدواریم مقاله آشنایی با بخش Domains در cPanel مورد توجه شما قرار گرفته باشد.آشنایی با محیط Cpanel
آشنایی با محیط Cpanel


آشنایی با بخش های سی پنل پویش سرور
آشنایی با بخش های سی پنل پویش سرور بزرگترین مرکز خرید هاست و


آموزش cpanelآموزش کار با کنترل پنل
آموزش cpanelآموزش کار با کنترل پنل محبوب cpanelآموزش آپلود فایل


Add a DMARC record to your domain in cPanel
Add a DMARC record to your domain in cPanel


آموزش تصویری کار با cPanel - اتصال به دیتابیس و فرستادن
در بخش دوم آموزش تصویری کار با cPanel شما با نحوه اتصال به دیتابیس MySQL و کار با phpMyAdmin و مدیریت پایگاه داده های خود در سی پنل آشنا می گردید.


آموزش اضافه کردن دامین جدید یا Addon Domain در cPanel
مطابق تصویر زیر در قسمت Domains به ناحیه ی Addon Domains مراجعه نمایید. پس از ورود به بخش Addon Domains با فرمی مشابه شکل زیر روبرو خواهید شد. در فیلد New Domain Name نام دامنه ی خود را به فرم domain.tld وارد کنید


آشنایی با محیط Cpanel - azaronline.com
آشنایی با محیط Cpanel. در ابتدا توسط لینک و یوزرنیم و پسوردی که از طریق ایمیل برای شما ارسال شده به محیط Cpanel بروید. پس از ورود شما 3 قسمت کلی را می بینید که به شرح زیر است.


آموزش کار با Addon Domains در cPanel - اتصال یک دامنه جدید
آموزش کار با Addon Domains در cPanel اگر قصد اجرای تعداد زیادی از وبسایت های مختلف با استفاده از یک هاست را دارید می توانید از Addon Domains استفاده کنید. برای ساخت Addon Domains مراحل زیر را طی کنید. مرحله 1 مانند تصویر زیر به


ساخت ایمیل اکانت در سی پنل و روش دسترسی
ساخت ایمیل اکانت در سی پنل و روش دسترسی به آن - Knowledgebase


Cpanel چیستآشنایی با محیط کنترل پنل صدور گواهینامه
Cpanel از محبوب ترین کنترل پنل های لینوکسی است.سی پنل دارای دو رابط است یک رابط کاربری به نام cPanel و یک رابط مدیریت سرور به نام Web Host Manager WHM.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 17 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن