آموزش های دایرکت ادمینعمومی

آموزش فعالسازی SNI در سرور دایرکت ادمین

آموزش فعالسازی SNI در سرور دایرکت ادمین
آموزش فعالسازی SNI در سرور دایرکت ادمین
آموزش فعالسازی SNI در سرور دایرکت ادمین

با آموزش فعالسازی SNI در سرور دایرکت ادمین از سایت در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا نحوه فعال کردن قابلیت SNI در سرور های دایرکت ادمین را آموزش دهیم. برای دنبال کردن مراحل این مطلب نیاز است تا شما به محیط SSH سرور دایرکت ادمین خود دسترسی داشته باشید.

در سال های دور که اینترنت به نوعی در ابتدا راه خود بود و مثل امروز چندان فراگیر و پیشرفته نشده بود ، برای هر گواهی امنیتی SSL که می خواستیم آن را بر روی سرور نصب و فعال کنیم نیاز به یک IP Address بود بدین صورت که اگر شما قصد نصب 10 گواهی SSL را داشتید باید از 10 IP Address مختلف استفاده می کردید و امکان نصب و فعالسازی 2 یا تعداد بیشتری SSL بر روی یک دامنه وجود نداشت که همین باعث ایجاد محدودیت های زیاد و همچنین تحمیل هزینه های اضافی برای تهیه IP می شد.

پس از پیشرفت اینترنت و فناوری های مربوط به آن ، یک فناوری با نام Server Name Identification توسعه پیدا کرد که امروزه این قابلیت به صورت مخفف SNI شناخته می شود. این فناوری مشکلی که در بالا توضیح داده شد را از بین می برد و به کمک آن امکان نصب و فعالسازی چندین گواهی SSL بر روی یک IP واحد فراهم می شود که این امر باعث کاهش هزینه های مربوط به IP می شود.

کنترل پنل دایرکت ادمین یکی از جلمه کنترل پنل هایی است که از SNI پشتیبانی می کند اما برای بهره بردن از این قابلیت باید آن را به صورت دسترسی در سرور مورد نظر فعال کرد که به همین منظور ما قصد داریم تا آموزش فعالسازی SNI در سرور دایرکت ادمین را برای شما ارائه کنیم. در ادامه همراه باشید.

آموزش فعالسازی SNI در سرور دایرکت ادمین

برای شروع شما باید فایل کانفیگ و پیکربندی دایرکت ادمین را با استفاده از دستور زیر ویرایش کنید.

vi /usr/local/directadmin/conf/directadmin.conf

در این فایل به دنبال گزینه enable_ssl_sni باشید که مقدار مقابل این دستور برابر با 0 است که به معنی غیرفعال بودن sni در سرور است.

برای فعالسازی sni در سرور باید مقدار enable_ssl_sni را برابر با 1 قرار دهید.

همچنین شما با استفاده از دستور زیر نیز می توانید به صورت مستقیم sni را در سرور خود فعال کنید.

echo 'enable_ssl_sni=1' >> /usr/local/directadmin/conf/directadmin.conf

پس از فعال کردن sni نیاز است تا شما دایرکت ادمین را یک بار به طور مجدد راه اندازی کنید که به این منظور از دستور زیر استفاده کنید.

service directadmin restart

در نهایت شما می توانید گواهی SSL مورد نیاز خود را چه از نوع Let’s Encrypt باشد چه از انواع معتبر DV ، OV و EV را بر روی سایت یا سرور خود فعال کنید.

پیشنهاد می کنیم که آموزش های زیر را برای نصب و فعالسازی انواع گواهینامه SSL از دست ندهید.

آموزش نصب گواهی SSL در دایرکت ادمین

آموزش فعالسازی گواهی SSL در دایرکت ادمین

آموزش کامل نصب و فعالسازی Let’s Encrypt در دایرکت ادمین

به پایان این مطلب آموزشی رسیدیم و امیدواریم که آموزش فعالسازی SNI در سرور دایرکت ادمین مورد توجه شما قرار گرفته باشد.فعالسازی SNI در پنل دایرکت ادمین و سی
فعالسازی SNI در پنل دایرکت ادمین و سی پنل وبلاگ شتابان هاست


جی بلاگ فعال سازی SNI در دایرکت ادمین
جی بلاگ فعال سازی SNI در دایرکت ادمین


آموزش نصب Lets Encrypt در دایرکت
آموزش نصب Lets Encrypt در دایرکت ادمین Directadmin - پایگاه دانش


آموزش نصب Lets Encrypt در دایرکت
آموزش نصب Lets Encrypt در دایرکت ادمین وبلاگ شتابان هاست


نحوه فعالسازی SNI در دایرکت ادمین - کانفیگ سرور
نحوه فعالسازی sni در دایرکت ادمین 18 اسفند 1395 0 نظر لینک کوتاه Direct admin سرور لینوکسی SNI امکانیست در وب سرور که به کاربران اجازه می دهند از کاربران از یک آی پی به اشتراک گذاشته شده برای ست کردن SSL استفاده نمایند.


فعال کردن SNI در دایرکت ادمین
فعال کردن sni در دایرکت ادمین یکی از مشکلات تهیه گواهی دیجیتال SSL داشتن ای پی اختصاصی هست تکنولوژی SNI به ما کمک میکند که این مشکلاتو برطرف کنیم و با ای پی اشتراکی هم بتوانیم گواهی دیجیتال SSL اقدام به نصب گواهی SSL بکنید.


فعالسازی SNI در پنل دایرکت ادمین و سی پنل وبلاگ شتابان هاست
ما در این مطلب به مضوع نحوه فعالسازی sni در پنل دایرکت ادمین و سی پنل پرداختیم. با مطالعه این مطلب به راحتی می توانید که این ویژگی را فعال کنید. شتابان هاست


فعال کردن SNI در کنترل پنل های سی پنل دایرکت ادمین و پلسک
در این جا ما به شما نحوه فعال کردن SNI در کنترل پنل های سی پنل دایرکت ادمین و پلسک را آموزش می دهیم فعالسازی SNI در کنترل پنل سی پنل cPanel به صورت پیش فرض در کنترل پنل cPanel این ویژگی فعال است. اگر این ویژگی فعال نبود برای فعال سازی در WHM بخش Tweak Settings را اجرا کنید.


دایرکت ادمین و پلسک
فعال کردن SNI در کنترل پنل های سی پنل دایرکت ادمین و پلسک - پرشین


فعال سازی SNI در دایرکت ادمین بهینه سرور
SNI که مخفف عبارت Server Name Indication یا اعلانگر نام کارگزار است یک قابلیت اضافی در در پروتکل TLS است که به وسیله آن کاربر نام دامنه مورد نظری که تلاش برای برقراری ارتباط با آن دارد را از ابتدای شروع اتصال به سرور اعلام میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + هفده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن