آموزش های پلسکعمومی

آموزش انتقال دیتابیس در پلسک

آموزش انتقال دیتابیس در پلسک
آموزش انتقال دیتابیس در پلسک
آموزش انتقال دیتابیس در پلسک

با آموزش انتقال دیتابیس در پلسک از وبلاگ و دسته آموزش های پلسک در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا نحوه کپی کردن و انتقال دیتابیس در کنترل پنل پلسک از یک سرور به سروری دیگر را آموزش دهیم.

در کنترل پنل پلسک شما این قابلیت را دارید که پس از ایجاد دیتابیس ها ، دیتابیس سرور را به یک دیتابیس دیگر و یا حتی به یک سرور دیگر از راه دور منتقل کنید اما باید توجه داشته باشید که این مورد زمانی امکان پذیر است که نوع دیتابیس هر دو سرور مبدا و مقصد یکسان باشد و به طور مثال هر دو سرور دیتابیسی از نوع MySQL داشته باشند یا سایر انواع دیتابیس که مشابه هم باشند در دو سرور مبدا و مقصد.

توجه داشته باشید که پیش از انتقال از اطلاعات دیتابیس خود بک آپ گیری کنید زیرا دیتابیس از مهم ترین بخش های سرور و هاست محسوب می شود و با داشتن یک نسخه پشتیبان می توانید در صورت بروز هر گونه مشکل احتمالی ، دیتابیس را بازگردانی کنید. برای آموزش بک آپ گیری از قسمت های مختلف پلسک می توانید از آموزش بک آپ گیری در پلسک استفاده کنید.

در ادامه با آموزش انتقال دیتابیس در پلسک همراه باشید.

آموزش انتقال دیتابیس در پلسک

برای شروع ابتدا وارد کنترل پنل پلسک سرویس خود شوید.

به بخش Databases بروید و دیتابیس مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در میان گزینه های مدیریت دیتابیس بر روی گزینه Copy کلیک کنید.

سپس به صفحه Copy database منتقل می شوید که در این صفحه باید اطلاعات مربوط به انتقال دیتابیس را وارد کنید.

اولین گزینه Database destination server می باشد که از طریق این گزینه می توانید دیتابیس مقصد در سرور فعلی را مشخص کنید.

در صورتی که شما قصد دارید دیتابیس انتخابی را به دیتابیسی در سرور دیگر منتقل کنید کافی است که این گزینه را بر روی Other تنظیم کنید.

کادر Host name or IP address: در صورتی که قصد دارید دیتابیس از روی سرور فعلی به سرور دیگری منتقل شود ، باید در این کادر IP آدرس یا هاست نیم سرور مقصد را وارد کنید.

در کادر Username باید یوزرنیم دیتابیس در سرور مقصد را وارد کنید.

در کادر Password نیز باید رمز دیتابیس در سرور مقصد را وارد کنید.

این اطلاعات برای دسترسی به دیتابیس در سرور مقصد است.

گزینه Destination database نیز دارای دو گزینه Create database with name و Copy to existing database می باشد.

گزینه Create database with name برای ساخت یک دیتابیس جدید در سرور مقصد با اسم دلخواه شما و انتقال دیتابیس به این دیتابیس است.

گزینه Copy to existing database برای انتقال دیتابیس به دیتابیس از پیش ساخته شده در سرور مقصد است که کافی است در کادر نام آن دیتابیس را وارد کنید.

در صورتی که قصد دارید دیتابیس به طور کامل (جداول و اطلاعات) کپی شود چک باکس مربوط به گزینه Create a full copy را فعال کنید اما اگر می خواهید تنها ساختار دیتابیس منتقل شود این گزینه را فعال نکنید.

در نهایت بر روی گزینه OK کلیک کنید تا مراحل انتقال دیتابیس انجام شود.

به پایان این مطلب رسیدیم و امیدواریم آموزش انتقال دیتابیس در پلسک مورد توجه شما قرار گرفته باشد.انتقال Data Base در Plesk - مرکز آموزش
انتقال Data Base در Plesk - مرکز آموزش - ایران سرور


ایمپورت دیتابیس در پلسک - مرکز آموزش
ایمپورت دیتابیس در پلسک - مرکز آموزش - وب رمز


آموزش ریستور دیتابیس MSSQL در پلسک
آموزش ریستور دیتابیس MSSQL در پلسک - هاست نگار


بکاپ گیری و بازگردانی دیتابیس در Plesk
بکاپ گیری و بازگردانی دیتابیس در Plesk - مرکز آموزش - سرورپارس


آموزش ساخت دیتابیس در کنترل پنل پلسک
امیدواریم آموزش ساخت دیتابیس در کنترل پنل پلسک برای شما مفید واقع شده باشد. در ادامه شما می توانید ویدئو آموزش ساخت دیتابیس در کنترل پنل پلسک را ملاحظه فرمایید.


آموزش ایجاد بک آپ در پلسک - هاست نگار
آموزش ایجاد بک آپ در پلسک - هاست نگار


آموزش جامع کنترل پنل پلسک - بخش کاربری ویکـی کانـفیـگ
به دلیل اموزش این بخش در قسمت های قبل از توضیحات اضافه پرهیز میکنیم و به سراغ بخش بعدی خواهیم رفت. 3. آشنایی با بخش Application. یکی از ویژگی های مناسب پلسک نصب اسکریپت فقط با یک کلیک میباشد. در این


آموزش آپلود سایت mvc روی هاست plesk انتقال دیتابیس به
آموزش آپلود سایت mvc روی هاست plesk همراه با انتقال دیتابیس از کامپیوتر به هاست ما در این مطلب از سری مقالات آموزش ASP.NET MVC سعی داریم تا شما را با نحوه آپلود کردن سایت asp.net mvc همراه با دیتابیس روی هاست پلسک آشنا کنیم.


آموزش ساخت دیتابیس در پلسک - هاست نگار
در این بخش میتوانید با کلیک بر روی Add Database User کاربر جدیدی برای دیتابیس خود بسازید و یا با کلیک بر روی هر یک از کاربر های موجود در این صفحه آنها را ویرایش کنید.


آموزش import دیتابیس در هاست plesk
13.11.2017 ابتدا در سیستم خود با برنامه sql server management studio به دیتابیس وصل شوید و یک بکاپ با فرمت bak از دیتابیس بگیرید اگر هنوز در هاست پلسک خود دیتابیس نساخته اید طبق این آموزش دیتابیس بسازید آموزش ساخت دیتابیس در Plesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن