آموزش های عمومیعمومی

ایمیل catch-all چیست

ایمیل catch-all چیست
ایمیل catch-all چیست
ایمیل catch-all چیست

شاید برای شما سوال شده باشد که آدرس ایمیل catch-all چیست؟ و دقیقا این نوع از ایمیل چه کاربردی می تواند داشته باشد؟ بیشترین کاربرد ایمیل catch-all برای حساب های ایمیل سایت ها و دامنه ها می باشد و می تواند در دریافت ایمیل هایی که به آدرس اشتباهی از ایمیل دامنه ارسال می شوند کاربرد فراوانی داشته باشد.

یک اکانت ایمیل catch-all به این جهت ایجاد و فعال می شود از دریافت ایمیل های ارسالی به آدرس های اشتباه ایمیل از یک دامنه مطمئن شوید. پیشنهاد می کنیم برای درک صحیح اینکه catch-all چیست؟ و چگونه کار می کند در ادامه با مطلب ایمیل catch-all چیست؟ همراه باشید.

ایمیل catch-all چیست؟

آدرس ایمیل catch-all یا ایمیل همه گیر ، یک آدرس ایمیل است که برای دریافت تمام پیام هایی که به آدرس ایمیل نادرست از یک نام دامنه ارسال می شوند تعیین شده. برای توضیح دقیق تر این آدرس تمام ایمیل هایی که به آدرس ایمیل های ساخته نشده از دامنه شما ارسال می شود را دریافت می کند.

تصور کنید که آدرس دامنه شما vmizban.ir می باشد و شما برای دامنه خود یک حساب ایمیل با آدرس info@vmizban.ir ساخته اید و حال تعدادی از کاربران شما پیام هایی را برای آدرس های اشتباهی مثل webmaster@vmizban.ir یا sales@vmizban.ir که ساخته نشده اند و سرور شناسایی نمی شوند اما مربوط به دامنه شما (vmizban.ir) است ارسال می کنند که در حالت عادی شما این پیام ها را دریافت نمی کنید! اما اگر آدرس ایمیل info@vmizban.ir که ساخته اید و سرور آن را می شناسد را به عنوان یک اکانت ایمیل catch-all تعریف کنید از آن پس تمام پیام هایی که به آدرس های ایمیل اشتباه و ناموجود از دامنه شما با فرمت cool@vmizban.ir ارسال می شود را در آدرس ایمیل info@vmizban.ir دریافت می کنید.

البته باید به این نکته توجه داشت که این قابلیت در کنار اینکه می تواند بسیار مفید باشد ، امکان دردسر ساز شدن برای شما را هم دارد که در ادامه این مطلب به آن اشاره می کنیم تا بتوانید با درکی درست از این قابلیت برای حساب ایمیل و دامنه خود استفاده کنید.

آدرس catch-all چگونه کار می کند؟

تصور کنید آدرس سایت شما domain.com است و ایمیل دامنه شما mehdi@domain.com است اما کاربران سایت اشتباها به آدرس ایمیل mahdi@domain.com هم پیام هایی را ارسال می کنند. به کمک catch-all بجای برگشت خوردن پیام ارسالی برای فرستنده می توانید ایمیل را در حساب اصلی خود دریافت کنید و این بیشتر برای مواقعی کاربرد دارد که افراد زیادی آدرس ایمیل شما را اشتباه می گیرند و این مورد یک مشکل برای شما حساب می شود.

با توجه به این توضیحات درک می کنیم که خب فعالسازی و استفاده از ایمیل catch-all می تواند بسیار مفید باشد اما دقیقا همین جا باید برای شما توضیح دهیم catch-all همانطور که می تواند مفید باشد می تواند دردسر ساز هم باشد.

اسپمر ها و ارسال کننده هرزنامه ها معمولا در تلاش هستند تا با حدس زدن آدرس های ایمیل یک دامنه ، پیام های خود را به صورت اسپم برای آنها ارسال کنند و در حالت عادی اگر یک آدرس ایمیل وجود نداشته باشد و برای دامنه نیز قابلیت catch-all فعال نباشد ، آن ایمیل برگشت میخورد و مشکلی ایجاد نمی کند اما وقتی که catch-all فعال باشد تمام پیام های اسپم و هرزنامه ای که برای آدرس های ایمیل دامنه شما ارسال می شود دریافت شده و باعث مشکلات فراوانی می شود.

حتی گوگل (Gmail) نیز در این رابطه پیشنهاد کرده که به دلیل مشکلات احتمالی استفاده از catch-all که در اثر حجم بالای دریافت پیام ایجاد می شود ، از catch-all استفاده نشود تا مواردی مثل مسود شدن یا محدود شدن اکانت مواجه نشوید.

در اینجا به پایان مطلب ایمیل catch-all چیست؟ رسیدیم و امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.What is a Catch-All email address
What is a Catch-All email address - ProtonMail Support


What is a catch-all address Support
What is a catch-all address Support One.com


What is a Catch-all or Accept-all Email
What is a Catch-all or Accept-all Email - DeBounce


منظور از قابلیت catch all در سرویس های
منظور از قابلیت catch all در سرویس های ایمیل چیست - پرتال


آموزش ساخت ایمیل catch-all در دایرکت ادمین ارائه شده
ساخت ایمیل catch-all در دایرکت ادمین. گاهی پیش می آید که شخصی ایمیلی را برای شما ارسال میکنه اما ایمیل مورد نظر تعریف نشده است فرض کنید ایمیلی به عنوان info@domain.com داریم ولی شخص مورد نظر ایمیل را برای admin@domain.com میفرستد در این


ساخت ایمیل catch-all - cisco.tosinso.com
ساخت ایمیل catch-all میخوام یه اکانت جیمیل بسازم و از اون به عنوان یه ایمیل catch-all برای ایمیل های درون سازمانیم استفاده کنم و اون روی forwarding همه ایمیل های کاربرانم تعریف کنم.


آدرس Catch-all چیست - مرکز آموزش - مارال هاست
آدرس Catch-all چیست پرینت این مقاله catch-all در واقع یک سرویس استدر این سرویس شما میتوانید تنظیم کنید که تمام ایمیلهایی که به آدرسهای ایمیل نامعتبرinvalid در سایت شما ارسال میشوند به inbox یک ایمیل دلخواه وارد شود.


ساخت ایمیل ساده ترین روش ساخت ایمیل gmail آموزش
آموزش ساخت ایمیل gmail را به صورت آموزش تصویری قدم به قدم در این مقاله بخوانید.


آدرس catch all چیست آشنایی با آدرس Catch-All و کاربرد های
آدرس catch all چیست فرض کنید شخصی به یک آدرس ایمیل دامنه ی شما ایمیلی ارسال میکند اما چنین ایمیلی در اکانت های ایمیل شما وجود ندارد که ایمیل به آن برسد . قبل از خرید در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام از مشاوره رایگان استفاده


آدرس catch-all چیست
آدرس catch-all چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن