آموزش های سرور ویندوزعمومی

بک آپ گیری زمان بندی شده در ویندوز سرور

بک آپ گیری زمان بندی شده در ویندوز سرور
بک آپ گیری زمان بندی شده در ویندوز سرور
بک آپ گیری زمان بندی شده در ویندوز سرور

در ویندوز سرور با استفاده از قابلیت Windows server backup می توان از اطلاعات سرور مجازی به صورت خودکار در بازه روزانه و ساعتی بک آپ گیری کرد اما متاسفانه این قابلیت دارای یک محدودیت اساسی می باشد و آن هم این است که شما با تنظیم قابلیت Windows server backup تنها امکان بک آپ گیری به صورت روزانه یا ساعتی از اطلاعات خود را دارید که در آموزش بک آپ گیری خودکار و زمان بندی شده در ویندوز سرور به طور کامل نحوه انجام آن را بیان کردیم. حال اگر قصد بک آپ گیری در بازه های زمانی دیگری مثل بک آپ گیری به صورت هفتگی یا بک آپ گیری به صورت دو روز خاص در هفته را داشته باشید ، تنظیم Windows server backup چندان برای شما کاربردی نخواهد بود و تفاوت اصلی این آموزش با آموزشی که در بالا ذکر کردیم نیز در همین مورد می باشد. برای حل این مشکل می توان به سادگی با استفاده از بخش Task Scheduler در ویندوز سرور ، Windows server backup را به صورت مستقیم زمان بندی کرد که در این حالت شما می توانید در هر بازه زمانی که تمایل به بک آپ گیری از اطلاعات سرور ویندوز خود دارید Windows server backup را با استفاده از Task Scheduler تنظیم کنید که در مطلب بک آپ گیری زمان بندی شده در ویندوز سرور قصد داریم این مورد را برای شما آموزش دهیم.

در ادامه آموزش بک آپ گیری زمان بندی شده در ویندوز سرور همراه ما باشید.

بک آپ گیری زمان بندی شده در ویندوز سرور

پیش از شروع توجه داشته باشید که قابلیت Windows Server Backup در سرور شما نصب و فعال شده باشد و در صورتی که این قابلیت فعال نیست می توانید برای فعالسازی آن از آموزش نصب Windows Server Backup در ویندوز سرور استفاده کنید.

ابتدا از طریق قسمت سرچ در ویندوز Server Manager را سرچ کرده و بر روی آن کلیک کنید تا پنجره داشبورد Server Manager برای شما باز شود سپس از سمت راست بالای این بخش بر روی گزینه Tools رفته سپس بر روی گزینه Task Scheduler کلیک کنید.

از طریق کادر دسترسی سمت چپ پنجره Task Scheduler مسیر زیر را دنبال کنید Task Scheduler Liberary > Microsft > Windows > Backup و پس از باز شدن قسمت Backup در کادر سمت راست پنجره بر روی گزینه Microsoft Windows Server Backup کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید.

با باز شدن پنجره Microsoft Windows Server Backup Properties به تب Triggers رفته و زمان بندی موجود در کادر را انتخاب و بر روی گزینه Edit کلیک کنید.

توجه : شما باید از قبل یک بک آپ گیری خودکار در Windows Server Backup زمان بندی و تنظیم کرده باشید تا در این بخش بتوانید آن را Edit کنید که برای این مورد می توانید از آموزش بک آپ گیری خودکار و زمان بندی شده در ویندوز سرور استفاده کنید.

اگر تا به حال در Windows Server Backup زمان بندی برای بک آپ گیری تنظیم نکرده اید ، می توانید بجای مراحل بالا در پنجره Task Scheduler از طریق تب Actions در سمت راست صفحه بر روی گزینه Create Task کلیک کنید.

سپس در پنجره Create Task از تب General در کادر Name یک نام وارد کرده و گزینه Run whether user is logged on or not را انتخاب کرده و بر روی گزینه OK کلیک کنید و در ادامه مراحل زیر را دنبال کنید.

حال پنجره Trigger برای شما باز می شود که در این پنجره شما می توانید زمان بندی برای بک آپ گیری خودکار را به صورت گسترده تری متناسب با نیاز خود تنظیم کنید.

در این پنجره شما از بخش Settings می توانید بازه های زمانی مورد نیاز خود را از بین چهار حالت One Time (یک بار) ، Daily (روزانه) ، Weekly (هفتگی) و Monthly (ماهانه) انتخاب کنید و با انتخاب هر یک از حالت ها می توانید مواردی مثل تاریخ شروع ، انتخاب روز هفته ، تعداد تکرار و … را مشخص کنید.

همچنین شما از بخش Advanced Settings نیز می توانید تنظیمات پیشرفته تری مثل تاریخ پایان این Task ، بازه زمانی های تکرار به صورت ساعتی ، روزانه و … را مشخص کنید.

در نهایت پس از تنظیم بازه زمانی مورد نظر خود برای بک آپ گیری از سرور با Windows Server Backup بر روی گزینه OK کلیک کنید تا تغییرات در Task Scheduler ذخیره شود و از این پس Task Scheduler قابلیت Windows Server Backup را در بازه های زمانی تعیین شده برای بک آپ گیری از اطلاعات سرور کنترل کند.

در اینجا به پایان آموزش بک آپ گیری زمان بندی شده در ویندوز سرور از رسیدیم و امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.Windows Server Backup در ویندوز
پیاده سازی Windows Server Backup در ویندوز سرور - تجهیزات شبکه


پیکربندی بکاپ گیری زمانبندی شده در
پیکربندی بکاپ گیری زمانبندی شده در ویندوز سروربه جهت تنظیم بک آپ


Backup در ویندوز سرور 2016
آموزش نصب و پیکربندی Backup در ویندوز سرور 2016 قسمت اول


آموزش بک آپ گیری از اکتیو دایرکتوری
چگونه از اکتیو دایرکتوری در ویندوز بک آپ بگیرم دو روش بک آپ از اکتیو دایرکتوری در ویندوز سرور 2000 و 2003 بک آپ از اکتیو دایرکتوری در ویندوز سرور 2008 اکتیو دایرکتوری یک ساختار شبکه است که اطلاعات دامنه و شبکه در مورد تمام


آموزش گرفتن بک آپ و بازگردانی دیتابیس در SQL سرور
مراحل گرفتن بک آپ از دیتابیس SQL سرور توسط SQL Server Management. جهت گرفتن بک آپ بر روی پایگاه داده خود کلیک راست کنید و به منوی tasks و Backup بروید. در پنجره باز شده نحوه بک آپ خود را مشخص کنید.


آموزش بکاپ گیری از فایل ها و اطلاعات مهم قبل از نصب مجدد
صفحه بک آپ گیری به گوشه تصویر میرود. میتوانید آیکون آن را در کنار ساعت مشاهده کنید. عملیات پشتیبان گیری زمان زیادی میبرد. Restore. برای بازگرداندن اطلاعات از نسخه پشتیبان کافیست آن را باز کنید.


بک آپ گیری از اکتیو دایرکتوری R2 2008
بک آپ گیری از اکتیو دایرکتوری R2 2008 fa-IR - TechNet Articles


بک آپ گیری از اکتیو دایرکتوری R2 2008 fa-IR - TechNet
one a day در زمان مشخص شده یک بار در روز بک آپ گرفته می شود. more than once day در این قسمت می توانید بیشتر از یک بار در روز بک آپ بگیرید.فقط کافی است زمان مورد نظرتان را به قسمت راست اضافه کنید.


نصب و راه اندازی سرور بکاپ نگهداری سرور نت وب
بک آپ گیری یکی از روش های نگه داری سرور در بهترین و پایدارترین حالت است و داده های شما را در برابر بروز خرابی و مشکلاتی از این قبیل ایمن می کند.


راهکارهای پشتیبان گیری Backup قسمت
راهکارهای پشتیبان گیری Backup قسمت اول - پاناکام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن