آموزش های میکروتیکعمومی

آموزش آپدیت سیستم عامل Mikrotik

آموزش آپدیت سیستم عامل Mikrotik
آموزش آپدیت سیستم عامل Mikrotik
آموزش آپدیت سیستم عامل Mikrotik

سیستم عامل میکروتیک نیز مثل هر سیستم دیگری به طور مداوم آپدیت می شود و با ارائه آپدیت های جدید مشکلات و باگ هایی که در ورژن های قبلی این سیستم عامل وجود داشته را رفع می کند. این به روز رسانی ها معمولا باعث بهبود عملکرد کلی سیستم عامل و سرور میکروتیک می شود و به همین دلیل ما در این مطلب قصد داریم آموزش آپدیت سیستم عامل Mikrotik را برای شما ارائه کنیم.

در ادامه با همراه باشید تا آموزش آپدیت سیستم عامل Mikrotik بتوانیم به سادگی MikroTik RouterOS و Firmware را به روز رسانی کنیم.

آموزش آپدیت سیستم عامل Mikrotik

برای شروع ابتدا با استفاده از نرم افزار Winbox به سرور مجازی میکروتیک خود متصل شوید. یکی از مزایای Winbox این است که با رابط گرافیکی خود به سادگی امکان آپدیت میکروتیک را برای کاربران فراهم می کند و کاربر می تواند سیستم عامل را به یک نسخه دلخواه و یا به آخرین نسخه از MikroTik RouterOS آپدیت کند. در ادامه هر دو راه را برای شما شرح می دهیم.

آپدیت میکروتیک به یک ورژن دلخواه

ممکن است شما در کار با میکروتیک به این نتیجه برسید که یک ورژن خاص از سیستم عامل بهترین عملکرد را برای نیاز شما دارد به همین منظور نیاز دارید تا سرور میکروتیک خود را ورژن دلخواه خود ارتقا دهید.

پس از اتصال به سرور میکروتیک با Winbox وارد محیط سیستم عامل شده و از منو دسترسی سمت چپ صفحه بر روی گزینه System رفته و سپس گزینه Resources را انتخاب کنید.

با باز شدن پنجره Resources کزینه Architecture Name را پیدا کنید.

حال با سیستم خود به آدرس mikrotik.com/download/archive رفته و ورژن دلخواه خود را بر روی سیستم خود دانلود کنید. مجدد وارد سرور شده و بر روی دکمه Files کلیک کنید تا لیست فایل های سرور باز شود. حال فایل دانلود شده بر روی سیستم خود را با انتخاب کرده و با موس آن را گرفته و داخل پنجره File List سرور میکروتیک رها کنید تا به سرور منتقل شود.

پس از آپلود شدن فایل بر روی سرور با کلیک بر روی گزینه های System و Reboot کلیک کنید تا سیستم مجدد راه اندازی شود.

بعد از چند دقیقه نسخه جدید نصب و سیستم عامل میکروتیک سرور شما به ورژن جدید آپدیت شود.

توجه داشته باشید پس از مراحل آپدیت MikroTik RouterOS در صورتی که از RouterBOARD Firmware استفاده می کنید باید مراحل آپدیت RouterBOARD Firmware میکروتیک که در انتها مطلب قرار دارد را دنبال کنید.

آپدیت میکروتیک به آخرین ورژن

در صورتی که می خواهید سرور مجازی میکروتیک خود را به آخرین ورژن آپدیت کنید دیگر نیازی به انجام کار های مرحله قبل نیست زیرا برای این مورد میکروتیک با دسترسی Winbox این امکان را می دهد تا به صورت خودکار به آخرین ورژن آپدیت کنیم.

پس از اتصال به Winbox از منو سمت چپ بر روی گزینه System رفته و بر روی گزینه Packages کلیک کنید.

پس از باز شدن پنجره Package List بر روی گزینه Check For Update کلیک کنید.

در پنجره جدید شما از طریق گزینه Channel می توانید حالت های مختلفی مثل testing و bugfix only را انتخاب کنید.

گزینه های testing و development معمولا نسخه های پایداری نیستند و در این قسمت بهترین گزینه bugfix only می باشد و شما نیز همین گزینه را انتخاب کنید. در قسمت Installed Version نسخه فعلی سیستم عامل و Lastest Version آخرین نسخه موجود را نمایش می دهد.

در نهایت بر روی گزینه Download&Install کلیک کنید. در پایین پنجره Check For Update روند دانلود و نصب ورژن جدید به صورت درصدی نمایش داده می شود.

توجه داشته باشید پس از مراحل آپدیت MikroTik RouterOS در صورتی که از RouterBOARD Firmware استفاده می کنید باید مراحل آپدیت RouterBOARD Firmware میکروتیک که در انتها مطلب قرار دارد را دنبال کنید.

آپدیت RouterBOARD Firmware میکروتیک

بعد از اینکه با هر یک از روش های بالا سرور مجازی میکروتیک را آپدیت کردید مجدد بر روی گزینه System رفته و این بار Routerboard را انتخاب کنید تا پنجره مربوطه باز شود.

در پنجره Routerboard شما اطلاعات کلی مثل نسخه های میکروتیک و … را مشاهده می کنید.

بر روی گزینه Upgrade کلیک کنید و آن را تایید کنید تا بعد از چند دقیقه RouterBOARD Firmware میکروتیک نیز به روز رسانی شود.

در اینجا به پایان آموزش آپدیت سیستم عامل Mikrotik از رسیدیم و امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.آموزش آپدیت میکروتیک - روش های بروز
آموزش آپدیت میکروتیک - روش های بروز رسانی سیستم عامل میکروتیک


آموزش آپدیت میکروتیک به صورت آنلاین
آموزش آپدیت میکروتیک به صورت آنلاین


آموزش آپگرید کردن Mikrotik Router OS
آموزش آپگرید کردن Mikrotik Router OS


آموزش نصب سیستم عامل Mikrotik بر روی VMware
آموزش نصب سیستم عامل Mikrotik بر روی VMware. 1386. Rahinco.com 23 دنبال کننده 1386 بازدید . 6 آموزش نصب سیستم عامل کالی لینوکس از کانال @ASHRAR_HACKER12X. 2732. ویدیو بعدی نصب و راه اندازی ماشین حمله سیستم عامل کالی بر روی VMware از کانال شکاف. 1235


ارتقا دادن Upgrade سیستم عامل میکروتیک
25.07.2010 آموزش سیستم عامل mikrotik روش آپدیت کردن میکروتیک آموزش آپدیت میکروتیک نحوه آپدیت کردن میکروتیک اپدیت کردن میکروتیک اپدیت میکروتیک update mikrotik چگونگی راهنمای فارسی آپدیت کردن میکروتیک روش آپدیت میکروتیک آموزش upgrade


بروزرسانی روتر میکروتیک - آپدیت
بروزرسانی روتر میکروتیک - آپدیت RouterOS میکروتیک - قسمت دوم


مشکل آپدیت نشدن خودکار سیستم عامل RouterOS میکروتیک
آموزش نصب سیستم عامل میکروتیک بر روی VMware Workstation سلام به همه ی دوستان ITPRO شاید بنا به دلایلی نیاز پیدا کردید که روتر میکروتیک را به صورت مجازی نصب کنید.برای نصب سیستم عامل میکروتیک به صورت مجازی کا


آموزش آپدیت OS mikrotik
آموزش آپدیت OS mikrotik


آموزش Upgrade و Downgrade سیستم عامل
آموزش Upgrade و Downgrade سیستم عامل روتر میکروتیک RouterOs


MikroTik RouterOS 6.46.6 Level 6 کرک
دانلود میکروتیک MikroTik RouterOS 6.46.6 Level 6 کرک شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 9 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن