آموزش های سرور ویندوزعمومی

آموزش ایجاد APTR Record در ویندوز سرور 2019

آموزش ایجاد APTR Record در ویندوز سرور 2019
آموزش ایجاد APTR Record در ویندوز سرور 2019
آموزش ایجاد APTR Record در ویندوز سرور 2019

عملکرد سرویس DNS در اینترنت به طور کلی شامل ترجمه نام دامنه سایت به IP سرویس هاست آن سایت است که این عمل باعث می شود مرورگر ها توانایی نمایش محتویات یک سایت را داشته باشند و کاربران بتوانند به استفاده از وب سایت ها و اپلیکیشن های اینترنتی بپردازند. پس اینکه در ویندوز سرور DNS را نصب کردید و Forward و Reverse Lookup Zones را بر روی DNS اضافه کردید باید اقدام به ایجاد رکورد های A و PTR کنید که با A Record می توان نام دامنه را به IP و با PTR Record می توان IP را به دامنه ترجمه کرد به همین دلیل در این مطلب از با آموزش ایجاد A/PTR Record در ویندوز سرور 2019 در خدمت شما هستیم تا نحوه ایجاد این دو رکورد بر روی DNS ویندوز سرور 2019 را به طور کامل آموزش دهیم.

در ادامه آموزش ایجاد A/PTR Record در ویندوز سرور 2019 همراه ما باشید تا این مطلب را همراه هم به پایان برسانیم.

آموزش ایجاد A/PTR Record در ویندوز سرور 2019

یکی از مزایا و ویژگی هایی که در ویندوز سرور 2019 وجود دارد این است که کاربران می توانند A Record و PTR Record را همزمان با هم بر روی DNS ایجاد کنند که برای انجام آن در مرحله اول با استفاده از ریموت دسکتاپ به ویندوز سرور خود متصل شوید.

از طریق قسمت سرچ عبارت Server Manager را جست و جو کنید و بر روی آن کلیک کنید تا داشبورد Server Manager برای شما باز شود.

در داشبورد سرور منیجر بر روی گزینه Tools رفته و سپس سرویس DNS را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که شما از قبل باید مراحل نصب DNS و ایجاد Zone ها را انجام داده باشید. در صورتی که تا الان این کار را انجام نداده اید پیشنهاد می کنیم با ابتدا با استفاده از آموزش کامل نصب و کانفیگ DNS در ویندوز سرور 2019 این موارد را که به عنوان پیش نیاز های این آموزش شناخته می شوند را انجام دهید.

در پنجره DNS Manager بر روی نام سرویس دهنده کلیک کرده و سپس بر روی نام دامنه کلیک راست کنید و گزینه New Host A or AAA را انتخاب کنید.

در کادر Name یک نام دلخواه که نشان دهنده ارتباط این رکورد با دامنه شما است انتخاب کنید.

در کادر Fully qualified domain name نام دامنه مورد نظر خود را به طور کامل وارد کنید.

در کادر IP address نیز IP سرویس میزبانی یا سرور خود را وارد کنید.

در صورتی که می خواهید همزمان با رکورد A یک PTR Record که وظیفه ای عکس رکورد نوع A دارد ایجاد کنید، چک باکس گزینه Create associated pointer (PTR) record را فعال کنید.

در نهایت بر روی دکمه Add Host کلیک کنید تا رکورد ها ساخته شوند. اگر سیستم پیامی برای شما نمایش داد بر روی دکمه OK کلیک کنید.

حال با کلیک بر روی همان Forward Zone که رکورد ها را برای آن ایجاد کردید، از طریق کادر سمت راست پنجره DNS Manager می توانید رکورد های ساخته شده بر روی Forward Zone را مشاهده کنید.

ایجاد A/PTR Record در ویندوز سرور 2019 با PowerShell

مراحل بالا با استفاده از محیط گرافیکی یا GUI ویندوز سرور انجام شد اما اگر شما تمایل دارید که به جای روش بالا، ایجاد رکورد ها را از طریق محیط پاورشل ویندوز انجام دهید می توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

ابتدا از طریق قسمت سرچ PowerShell را جست و جو کرده و آن را با استفاده از دسترسی Admin یا Run as Administrator باز کنید.

حال برای ایجاد رکورد های A و PTR از دستور زیر استفاده کنید. در این دستور شما باید اطلاعات مورد نظر خود را جایگزین نام ، دامنه vmizban.ir و IP سرور کنید.

Add-DnsServerResourceRecordA -Name "" -ZoneName "vmizban.ir" -IPv4Address "Your IP Address" -TimeToLive 01:00:00 -CreatePtr -PassThru

Get-DnsServerResourceRecord -ZoneName “vmizban.ir” | Format-Table -AutoSize -Wrap

در اینجا به پایان آموزش ایجاد A/PTR Record در ویندوز سرور 2019 از رسیدیم و امیدواریم با استفاده از این آموزش توانسته باشید مراحل ایجاد رکورد های نوع A و PTR را بر روی سرور مجازی یا سرور اختصاصی ویندوزی خود انجام دهید.رکورد های DNS ویندوز سرور 2019 آموزش
رکورد های DNS ویندوز سرور 2019 آموزش ویندوز سرور 2019


ایجاد رکورد PTR در دایرکت ادمین
ایجاد رکورد PTR در دایرکت ادمین


نحوه نصب و پیکربندی DNS در ویندوز سرور
نحوه نصب و پیکربندی DNS در ویندوز سرور 2016قسمت چهارم


سامانه نام دامنه چه نقشی در ویندوز سرور 2019 دارد شبکه
در شماره آینده آموزش رایگان ویندوز سرور 2019 مبحث سامانه نام دامنه را ادامه خواهیم رفت. برای مطالعه تمام بخشهای آموزش ویندوز سرور 2019 روی لینک زیر کلیک کنید آموزش رایگان ویندوز سرور 2019


یادگیری ویندوز سرور 2019
04.04.2019 در این دوره با اصول اولیه نصب و راه اندازی ویندوز سرور 2019 آشنا می شوید. نحوه مدیریت ذخیره سازی را بررسی خواهید کرد و با برخی از Role های اساسی در ویندوز سرور 2019 آشنا خواهید شد. همه اینها با رویکرد دنیای واقعی real-world انجام می


DNS در ویندوز سرور 2016
آموزش نصب و پیکربندی رکورد DNS در ویندوز سرور 2016


ویدیو آموزش نصب Windows Server 2019
طبق گفته شرکت مایکروسافت Windows Server 2019 از لحاظ امنیتی بسیار پیشرفت داشته و مانند Windows Server 2016 دارای دو نسخه گرافیگی دارای محیط GUI و نسخه Server Core است. در این سری آموزشی قصد داریم نحوه نصب ویندوز سرور 2019 را آموزش دهیم.


آموزش مدیریت Record ها در ویندوز سرور 2012
آموزش مدیریت Record ها در ویندوز سرور 2012 در آموزش های قبل به ایجاد DNS server و Zone ها و پرداختیمدر حقیقت DNS server در ویندوز سرور 2012 تفاوت خاصی با نسخه های قبلی آن ندارد. توجه کنید که رکوردها به صورت اتوماتیک در DNS اضافه


DNS SERVER چیست _ آموزش نصب DNS _
DNS SERVER چیست _ آموزش نصب DNS _ آموزش کامل و کاربردی از DNS


نصب و پیکربندی DNS در ویندوز سرور 2016 کوشا شبکه اریکه
نصب و پیکربندی DNS دو روش در ویندوز سرور 2016 وجود دارد یک روش استفاده از PowerShell ویندوز میباشد و روش دیگر استفاده از حالت GUI می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 16 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن