آموزش های سرور ویندوزعمومی

آموزش ایجاد رکورد MX در ویندوز سرور 2019

آموزش ایجاد رکورد MX در ویندوز سرور 2019
آموزش ایجاد رکورد MX در ویندوز سرور 2019
آموزش ایجاد رکورد MX در ویندوز سرور 2019

رکورد MX یا Mail Exchanger Record یکی از انواع رکورد های DNS است که معمولا بر روی سرویس های میزبانی هاست و همچنین سرور مجازی یا اختصاصی ایجاد می شود تا به کمک آن بتوان از طریق هاست یا سرور میزبانی ارتباطات ایمیلی برقرار کرد (ارسال و دریافت ایمیل) و همچنین یکی از پیش نیاز های لازم برای راه اندازی میل سرور یا سرور ایمیل است و در صورتی که شما قصد استفاده از ایمیل یا راه اندازی میل سرور بر روی سرور مجازی ویندوز خود را دارید باید یک رکورد MX بر روی DNS ایجاد کنید تا به آن میل سرور اشاره کند به همین منظور در مطلب از با آموزش ایجاد رکورد MX در ویندوز سرور 2019 همراه شما هستیم.

در ادامه آموزش ایجاد رکورد MX در ویندوز سرور 2019 همراه باشید تا این مطلب را به پایان برسانیم. در صورتی که پیش از این بر روی ویندوز سرور خود DNS و Forward Lookup Zones و Reverse Lookup Zones ایجاد نکرده اید پیش از شروع آموزش از مطلب نصب و کانفیگ DNS در ویندوز سرور 2019 برای این مهم استفاده کنید.

آموزش ایجاد رکورد MX در ویندوز سرور 2019

لازم به ذکر است که این آموزش را ما از دو روش انجام می دهیم که یک روش از طریق محیط گرافیکی ویندوز GUI و دیگری از طریق PowerShell یا CUI است.

ایجاد رکورد MX در ویندوز سرور (GUI)

برای شروع ابتدا با استفاده از ریموت دسکتاپ به ویندوز سرور خود متصل شوید.

در محیط ویندوز سرور از طریق قسمت جست و جو عبارت Server Manager را سرچ کرده و وارد داشبورد Server Manager شوید. در پنجره Server Manager بر روی گزینه Tools رفته و سپس گزینه DNS را انتخاب کنید.

پنجره DNS Manager برای شما باز می شود که بر روی دایرکتوری Forward Lookup Zones رفته و بر روی نام دامنه یا Zone که از قبل ایجاد کرده اید راست کلیک کرده و بر روی گزینه New Mail Exchanger MX کلیک کنید.

در کادر Host or child domain یک نام یا پسوندی مطابق نام که می خواهید برای ایمیل آدرس استفاده کنید وارد کنید.

در کادر Fully qualified domain name آدرس دامنه خود را به طور کامل وارد کنید.

در کادر Fully qualified domain name (FQDN) of mail server در این کادر نام دامنه یا آدرس کامل مربوط به سرور ایمیل را وارد کنید و یا با کلیک بر روی گزینه Browse می توانید یک میل سرور یا رکورد A یا CNAME را انتخاب کنید.

در کادر Mail server priority می توانید اولویت میل سرور را با عددی بین 0 تا 65535 مشخص کنید که این مقدار به طور پیش فرض 10 است.

در نهایت پس از وارد کردن اطلاعات بر روی گزینه OK کلیک کنید تا رکورد MX روی ویندوز سرور ساخته شود.

ایجاد رکورد MX در ویندوز سرور (CUI)

برای تنظیم MX Record روی DNS ویندوز سرور از این روش ابتدا شما باید از طریق قسمت سرچ عبارت powershell را جست و جو کرده و بر روی آن کلیک راست کنید و گزینه Run As Administrator را انتخاب کنید تا پاورشل با دسترسی ادمین باز شود.

حال دستور زیر را اجرا کنید.

Add-DnsServerResourceRecordMX -Name "pardaz" -MailExchange "mail.vmizban.ir" -ZoneName "vmizban.ir" -Preference 10 -TimeToLive 01:00:00 -PassThru

در این دستور شما باید اطلاعات مورد نظر خود را جایگزین کنید.

Get-DnsServerResourceRecord -ZoneName "vmizban.ir" | Format-Table -AutoSize -Wrap

در اینجا به پایان آموزش ایجاد رکورد MX در ویندوز سرور 2019 از رسیدیم و امیدواریم این مطلب آموزشی مورد توجه شما قرار گرفته باشد.رکورد های DNS ویندوز سرور 2019 آموزش
رکورد های DNS ویندوز سرور 2019 آموزش ویندوز سرور 2019


تغییر حجم هارد سرور مجازی ویندوز سرور
تغییر حجم هارد سرور مجازی ویندوز سرور 2016 - مرکز آموزش - سرورپارس


سرور DHCP چیست و چه نقشی در شبکههای مبتنی بر ویندوز سرور
ویندوز سرور 2019 - آموزش ویندوز سرور 2019 - Windows Server 2019 - آموزش جامع ویندوز سرور 2019 - آموزش رایگان ویندوز سرور 2019 - Mail Exchanger record MX - Mail Exchanger record - دامنه DHCP برای


آموزش ایجاد MX Record در CPanel - هاست نگار
آموزش ایجاد MX Record در سیپنل برای ساخت MX Record در سیپنل ابتدا وارد پنل مدیریتی هاست سیپنل خود شوید. سپس از بخش Domains بر روی گزینه Zone Editor کلیک کنید.


رکورد های DNS ویندوز سرور 2019 آموزش ویندوز سرور 2019
24.05.2019 جلسه رکورد های dns ویندوز سرور 2019 شامل چهار ویدیو می باشد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم. ویدیو اول نحوه ساخت PTR Record را در DNS بررسی می کند.


آموزش نصب نسخه اینسایدر ویندوز سرور 2019
امیدواریم از آموزش نصب نسخه اینسایدر ویندوز سرور 2019 استفاده لازم را برده باشید. درمطلب بعدی به آموزش نصب Admin Center بر روی ویندوز سرور 2019 خواهیم پرداخت.


آموزش مدیریت Record ها در ویندوز سرور 2012
آموزش مدیریت Record ها در ویندوز سرور 2012 در آموزش های قبل به ایجاد DNS server و Zone ها و پرداختیمدر حقیقت DNS server در ویندوز سرور 2012 تفاوت خاصی با نسخه های قبلی آن ندارد.


نحوه نصب و پیکربندی DNS در ویندوز سرور
نحوه نصب و پیکربندی DNS در ویندوز سرور 2016قسمت چهارم


نصب وپیکربندی Exchange Server 2019
نصب وپیکربندی Exchange Server 2019 - پارت هفتم - گیک بوی GEEKBOY


رکورد SRV Service Record چیست
رکورد SRV Service Record چیست - آموزش و دانلود و انجمن تخصصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 14 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن