آموزش های سرور ویندوزعمومی

آموزش کانفیگ Domain Controler در ویندوز سرور 2019

آموزش کانفیگ Domain Controler در ویندوز سرور 2019
آموزش کانفیگ Domain Controler در ویندوز سرور 2019
آموزش کانفیگ Domain Controler در ویندوز سرور 2019

کنترل کننده دامنه یا Domain Controler در ویندوز سرور قابلیتی است که امنیت حوضه دامنه را فراهم کرده و از AD Datastore محافظت می کند. به طور کلی می توان گفت DC یا Domain Controler به درخواست های امنیتی مثل ورود به سیستم، بررسی مجوزها و … مربوط به دامنه پاسخ می دهد و همچنین با ذخیره سازی Datastore اکتیو دایرکتوری ویندوز سرور از آن محافظت می کند به همین منظور در این مطلب از با آموزش کانفیگ Domain Controler در ویندوز سرور 2019 همراه شما هستیم تا نحوه فعالسازی DC بر روی سرور ویندوزی را توضیح دهیم.

آموزش کانفیگ Domain Controler در ویندوز سرور 2019

پیش از شروع باید به این نکته دقت داشت که از قبل باید Active Directory بر روی ویندوز سرور نصب شده باشد تا بتوان یک دامین کنترلر برای آن ایجاد کرد که برای این مورد می توانید از آموزش نصب و فعالسازی Active Directory در ویندوز سرور استفاده کنید.

ما این آموزش را به دو روش مختلف نصب از طریق محیط گرافیکی ویندوز سرور یا GUI و نصب از طریق PowerShell یا CUI انجام می دهیم که شما می توانید به دلخواه یکی از این دو روش را انتخاب کنید. اگر با محیط PowerShell ویندوز سرور آشنایی ندارید پیشنهاد می کنیم از محیط گرافیکی نصب را انجام دهید.

نصب Domain Controler روی سرور با GUI

برای شروع ابتدا با استفاده از Remote به سرور ویندوز خود متصل شوید و از قسمت سرچ عبارت Server Manager را جست و جو کنید.

در پنجره Server Manager از کادر سمت چپ بر روی گزینه AD DS کلیک کنید. در این قسمت یک خطا با علامت هشدار مانند تصویر زیر نمایش داده می شود که باید بر روی گزینه More کلیک کنید.

پنجره All Servers Task Details برای شما می شود که در کادر All Tasks باید از تب Action بر روی گزینه Promote this server to domain کلیک کنید.

در مرحله Deployment Configuration حالت Add a new forest را انتخاب کرده و در کادر Root domain name نام دامنه دلخواه خود را وارد کنید.

در مرحله Domain Controller Options چک باکس گزینه Domain Name System server فعال باشد و در کادر Password و Confirm Password یک رمز برای حالت DSRM مشخص کنید.

در مرحله DNS Options نیاز به انجام کاری نیست و تنها بر روی گزینه Next کلیک کنید.

مرحله Additional Options برای تنظیم کردن نام NetBIOS می باشد.

در مرحله Paths باید محل ذخیره شدن اطلاعات را مشخص کنید. پیشنهاد می کنیم اگر مسیر خاصی مدنظر دارید بر روی همان مسیر های پیش فرض سیستم قرار دهید.

در مرحله Review Options اطلاعات کلی که تنظیم کرده اید به طور خلاصه برای شما نمایش داده می شود.

در مرحله Prerequisites Check نیز بر روی دکمه Install کلیک کنید تا فرآیند نصب آغاز شود. پس از به پایان رسیدن مراحل نصب Domain Controler روی سرور مجازی ویندوز، سیستم عامل به صورت خودکار ریستارت می شود.

پس از اینکه ویندوز سرور مجدد راه اندازی شد، Domain name به عنوان نام ورود تنظیم شده است.

توجه داشته باشید که پس از نصب و کانفیگ Domain Controler در صورتی که از قبل تنظیمات نصب و کانفیگ DNS را انجام نداده اید باید DNS را تنظیم کنید که در صورت نیاز می توانید از آموزش نصب و کانفیگ DNS روی ویندوز سرور استفاده کنید.

در اینجا به پایان آموزش کانفیگ Domain Controler در ویندوز سرور 2019 از رسیدیم و امیدواریم که این مطلب آموزشی مورد توجه شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید دامین کنترلر را بر روی ویندوز سرور خود نصب و راه اندازی کنید.Active Directory در ویندوز سرور
آموزش نصب و راه اندازی Active Directory در ویندوز سرور


آموزش نصب و پیکربندی اکتیو دایرکتوری
آموزش نصب و پیکربندی اکتیو دایرکتوری در ویندوز سرور 2016


Additional Domain Controller
آموزش نصب و راه اندازی Additional Domain Controller - آرکاسافت


دوره آموزش ویندوز سرور 2019 نصب پیکربندی آموزش نصب و
30.04.2019 در دوره کامل تمامی مباحث بررسی خواهند شد از نصب و پیکربندی اولیه تا پیاده سازی Container ها و استفاده از Hyper-V. اما در این دوره کوتاه به آموزش ویندوز سرور 2019 نصب و پیکربندی اکتفا خواهیم کرد.


آموزش نصب و پیکربندی اکتیو دایرکتوری در ویندوز سرور 2016
توجه کنید که اگر Forest Functional Level را برای مثال ویندوز سرور 2012 در نظر بگیرید قادر نخواهید بود که Domain Functional Level را بالاتر از آن قرار دهید چون Domain بخشی از Forest است در بخش انتخاب DNS روی next کلیک کنید. به هشداری که در بالای صفحه نشان داده میشود توجه نکنید.


پیاده سازی DHCP ویندوز سرور 2019 دوره
پیاده سازی DHCP ویندوز سرور 2019 دوره آموزش ویندوز سرور 2019


آموزش نصب Active Directory در ویندوز
آموزش نصب Active Directory در ویندوز سرور 2016 گروه متخصصین


کانفیگ سرور آموزش کانفیگ سرور و امنیت لینوکس ویندوز
غیرفعال کردن ریستارت خودکار در ویندوز سرور 19 آبان 1396 0 نظر لینک کوتاه سرور ویندوزی سیستم عامل ها یکی از علت های ریستارت خودکار در ویندوز سرور ریستارت خودکار پس از آپدیت هست.


متصل کردن دامنه به DNS در ویندوز سرور 2016
در ادامه با آموزش متصل کردن دامنه به dns در ویندوز سرور 2016 همراه ما باشید. 1- ابتدا باید سرویس dns را در ویندوز سرور 2016 خود نصب کرده باشید.


آموزش کانفیگ ویندوز سرور 2016 تحت شبکه
در دوره آموزش کانفیگ سرور ویندوزی به سوالاتی همچون سوالات زیر پاسخ داده میشود. کانفیگ سرور ویندوزی چگونه است کانفیگ اکتیو دایرکتوری چگونه است کانفیگ Active Directory چگونه است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن