آموزش های سرور ویندوزعمومی

آموزش ایجاد FTP Site روی ویندوز سرور 2019

آموزش ایجاد FTP Site روی ویندوز سرور 2019
آموزش ایجاد FTP Site روی ویندوز سرور 2019
آموزش ایجاد FTP Site روی ویندوز سرور 2019

در سرور مجازی ویندوز و سیستم عامل ویندوز سرور برای اینکه بتوان از طریق پروتکل FTP اطلاعات را ارسال یا دریافت کرد باید علاوه بر نصب و راه اندازی FTP Server بر روی ویندوز سرور، ساختن کاربر Local User و همچنین ایجاد FTP Site از موارد مهمی محسوب می شوند. به کمک FTP Site می توان فرآیند انتقال اطلاعات با FTP را بین ویندوز سرور و سیستم های دیگر در شبکه انجام داد و پس از اینکه FTP Server را بر روی سرور نصب شد باید FTP Site نیز کانفیگ شود به همین منظور در این مطلب از با آموزش ایجاد FTP Site روی ویندوز سرور 2019 در خدمت شما هستیم تا نحوه راه اندازی و کانفیگ FTP Site بر روی ویندوز سرور را به طور کامل برای شما شرح دهیم.

در ادامه آموزش ایجاد FTP Site روی ویندوز سرور 2019 همراه باشید تا این مطلب آموزشی را به پایان برسانیم.

آموزش ایجاد FTP Site روی ویندوز سرور 2019

توجه داشته باشید همانظور که در مقدمه توضیح دادیم باید پیش از راه اندازی FTP Site سرویس FTP بر روی ویندوز سرور نصب و کانفیگ شده باشد و همچنین یک کاربر Local User نیز ایجاد کرده باشیم.

این آموزش را ما از دو روش ایجاد FTP Site از طریق محیط گرافیکی ویندوز GUI و نصب از طریق PowerShell یا CUI انجام می دهیم اما اگر تا به حال با محیط پاورشل کار نکرده اید پیشنهاد می کنیم از طریق محیط گرافیکی ویندوز مراحل را انجام دهید.

ایجاد FTP Site روی ویندوز سرور با GUI

پس از اینکه Local User را در ویندوز سرور ساختید باید یک پوشه مخصوص FTP بر روی فضای سرور ایجاد کنید و دسترسی کامل گروه Local User را به پوشه FTP فراهم کنید.

برای این مورد به مسیر C:inetpub در ویندوز سرور می رویم و یک فولدر جدید با نام FTP ایجاد می کنیم (در این حالت مسیر پوشه FTP می شود C:inetpubFTP) تا بتوانیم دسترسی های مورد نیاز را به آن فراهم کنیم. پس از ایجاد فولدر بر روی آن کلیک راست کرده و بر روی گزینه Properties کلیک می کنیم.

در پنجره باز شده به تب Security می رویم از قسمت Group or user names گروه Loacal User که پیش از این آن را ایجاد کردیم را برای ارائه دسترسی های لازم انتخاب کرده و بر روی گزینه Edit کلیک می کنیم.

سپس از کادر Permissions for Users چک باکس Allow مربوط به گزینه Full control را فعال می کنیم و بر روی گزینه OK کلیک می کنیم تا به این صورت ابتدا دسترسی کامل گروه User را به پوشه FTP فراهم کنیم.

حال از طریق بخش سرچ ویندوز عبارت Server Manager را جست و جو کرده و داخل داشبورد Server Manager بر روی گزینه Tools رفته و سپس گزینه Internet Information Services (IIS) Manager را انتخاب می کنیم.

در پنجره جدید از بخش مربوط به Connections بر روی سرور خود کلیک می کنیم تا دایرکتوری Sites نمایان شود. بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه Add FTP Site را انتخاب می کنیم.

در پنجره Add FTP Site در کادر مربوط به FTP site name یک نام دلخواه وارد کنید و از طریق گزینه Physical path مسیر دایرکتوری FTP که در مرحله قبلی آن را در مسیر C:inetpubFTP ایجاد کردیم را انتخاب می کنیم و بر روی Next کلیک می کنیم.

در مرحله یا همان Binding and SSL Settings باید تنظیمات مربوط به اتصال را انجام دهید. در کادر IP Address می توانید IP سرور را وارد کنید و یا بر روی حالت پیش فرض All Unassigned که آی پی 0.0.0.0 می باشد، قرار دهید. همچنین پورت پیش فرض 21 است که در صورت تمایل می توانید آن را تغییر دهید اما معمولا پیشنهاد می شود اطلاعات پیش فرض را برای این بخش در نظر بگیرید.

قسمت SSL را نیز بر روی حالت No SSL قرار دهید مگر اینکه قصد داشته باشید برای اتصال FTP Site از SSL استفاده کنید. در نهایت بر روی گزینه Next کلیک کنید.

در مرحله Authentication and Authorization Information گزینه Authentication را برای روی Basic قرار دهید و گزینه Allow access to را بر روی حالت Specified roles or user groups قرار دهید. پس از انتخاب این گزینه یک کادر در زیر آن نمایان می شود که باید گروهی که دسترسی های FTP را برای آن ایجاد کردید را وارد کنید. برای بخش Permissions چک باکس گزینه های Read و Write را فعال کنید.

در نهایت بر روی Finish کلیک کنید.

حال FTP Site در Internet Information Services (IIS) Manager و دایرکتوری Sites ایجاد شده و باید IP را برای اتصال با کلاینت ها تنظیم کنیم.

بر روی FTP Site که ایجاد کردیم کلیک کرده، گزینه FTP Firewall Support را انتخاب کرده و سپس از بخش Actions گزینه Open Feature را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده در کادر External IP Address of Firewall آی پی را وارد کرده و بر روی گزینه Apply کلیک کنید.

ایجاد FTP Site روی ویندوز سرور با PowerShell

در ادامه آموزش ایجاد FTP Site روی ویندوز سرور 2019، برای ایجاد FTP Site با استفاده از پاورشل بر روی ویندوز سرور دستورات زیر را به ترتیب با دسترسی ادمین (باز کردن پاورشل با Run As Administrator) اجرا کنید.

دستور ساخت گروه برای FTP با نام FTPGroup

New-LocalGroup -Name "FTPGroup"

دستور اضافه کردن کاربر به FTPGroup برای دادن اجازه دسترسی و استفاده از FTP

Add-LocalGroupMember -Group "FTPGroup" -Member ""
Get-LocalGroupMember -Name "FTPGroup"

دستور ایجاد FTP Site با نام FTP Site، آدرس IP و پورت 21 پیش فرض

New-WebFtpSite -Name "FTPSite" -IPAddress "*" -Port 21

دستور ساخت دایرکتوری FTP در مسیر C:inetpubFTP

mkdir 'C:inetpubFTP'
Set-ItemProperty "IIS:SitesFTPSite" -Name physicalPath -Value 'C:inetpubFTP'

دستور تنظیم بدون SSL

Set-ItemProperty "IIS:SitesFTPSite" -Name ftpServer.security.ssl.controlChannelPolicy -Value "SslAllow"
Set-ItemProperty "IIS:SitesFTPSite" -Name ftpServer.security.ssl.dataChannelPolicy -Value "SslAllow"

دستور تنظیم تایید اعتبار Basic

Set-ItemProperty "IIS:SitesFTPSite" -Name ftpServer.security.authentication.basicAuthentication.enabled -Value $true

دستور تنظیم دسترسی های خواندن و نوشتن

Add-WebConfiguration "/system.ftpServer/security/authorization" -Location FTPSite -PSPath IIS: -Value @{accessType="Allow";roles="FTPGroup";permissions="Read,Write"}

تنظیم IP برای ارتباط با کلاینت ها

Set-ItemProperty "IIS:SitesFTPSite" -Name ftpServer.firewallSupport.externalIp4Address -Value "10.0.0.101"
icacls "C:inetpubFTP" /grant "FTPGroup:(OI)(CI)(F)"

ریست FTP Site

Restart-WebItem -PSPath 'IIS:SitesFTPSite'

در اینجا به پایان آموزش ایجاد FTP Site روی ویندوز سرور 2019 از رسیدیم و امیدواریم که با استفاده از آموزش ایجاد FTP Site روی ویندوز سرور 2019 توانسته باشید FTP Site را بر روی سرور مجازی ویندوز خود راه اندازی و کانفیگ کرده باشید تا به انتقال اطلاعات با FTP بپردازید.آموزش ایجاد FTP Server در ویندوز 10
آموزش ایجاد FTP Server در ویندوز 10


آموزش ایجاد و مدیریت سرور FTP در ویندوز
آموزش ایجاد و مدیریت سرور FTP در ویندوز 10 نت وی


آموزش راه اندازی سرور FTP در ویندوز 10
آموزش راه اندازی سرور FTP در ویندوز 10


آموزش ایجاد FTP Server در ویندوز 10
میتوانید از FTP برای انتقال فایل بین یک سرور ریموت و کامپیوتر شخصی استفاده کنید. در این آموزش شما ایجاد FTP Server در ویندوز 10 را فرا میگیرید.


آموزش نصب FTP سرور در ویندوز آموزش نصب FTP سرور در windows
26.10.2017 آموزش نصب ftp سرور در ویندوز. برای راه اندازی ftp سرور در سرورهای ویندوزی ابتدا باید اکانت کاربری ایجاد کنین سپس اقدام به نصب و کانفیگ ftp سرور کنین. 1. آموزش ایجاد اکانت کاربری جدید در ویندوز


نصب FTP سرور در ویندوز سرور 2008
ftp یک سرویس انتقال داده بین سرور و کلاینت است که بر روی پورت 21 فعالیت می کند. در این مطلب از سری آموزشهای ویندوز سرور قصد داریم با نصب ftp سرور در ویندوز سرور 2008 در خدمت شما باشیم.. ftp سرور در ویندوز سرور 2008 در کنار رول iis


آموزش IIS جامع قسمت 5 معرفی و راه اندازی FTP سرور در IIS
ftp نسخه 7.5 همانطوری که اشاره شد در ویندوز سون و ویندوز سرور 2008 نسخه r2 موجود است این قسمت مربوط به نصب سرویس ftp بر روی ویندوز سرور 2008 است که کمی با ویندوز سرور 2008 نسخه r2 متفاوت است . برای نصب ftp سرور بر روی ویندوز سرور 2008 از


همراه ساپورت سرور مجازی هاستینگ
همراه ساپورت سرور مجازی هاستینگ


آرماندار چگونه یک سرور ftp روی ویندوز سرور 2012 راه
- در این آموزش سعی دارم نحوه ایجاد یک ftp server بر روی ویندوز سرور 2012 r2 را آموزش دهم. روند کلی در بقیه نسخههای ویندوز یکیست فقط ممکن است کمی متفاوت باشد. ابزارهای مختلفی مثل Filezilla جهت استفاده به


آموزش ایجاد محدودیت ریموت در ویندوز
آموزش ایجاد محدودیت ریموت در ویندوز سرور 2012سروای تی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 7 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن