آموزش غیر از ویبولتینآموزش های عمومیانجمنبخش عمومی و مفید سایتعمومی

توانایی HTML5

توانایی HTML5
توانایی HTML5
توانایی HTML5

یکی از اولین نکاتی که در مورد ظهورHTML5می‌‌دانیم، بی‌نیازی مرورگرها از افزونه‌‌هایی مانند فلش ادوبی برای پخش ویدئوهای آنلاین است. اما به نظر می‌رسد تغییراتی زیربنایی که وب شاهد آنها خواهد بود، بسیارفراتر از این باشند. امروزه بسیاری از وب‌سایت‌‌ها مانند نرم‌افزارهای کاربردی رومیزی عمل می‌کنند. به عنوان مثال امکان ویرایش آنلاین عکس‌ها را در نظر بگیرید. اشکال کار اینجاست که توسعه‌دهندگان برای ایجاد ویژگی‌های پیچیده این وب‌سایت‌ها از زبان‌های گوناگونی مانند اچ.تی.ام.ال، جاوااسکریپت و سی.اس.اس در کنار یکدیگر استفاده کرده‌اند و ازتباط میان این فناوری‌ها می‌تواند گاهی مشکل‌آفرین باشد. در نتیجه وبسایتها آهسته کار میکنند، شیوه عملکرد آنها از یک مرورگر به مرورگر دیگر متفاوت خواهد بود و امکان وجود حفره‌های امنیتی نیز وجود خواهد داشت.
به گزارش تکنولوژی ریویو، بروس لاسون که ایشون جهت بهبود استانداردهای متن‌باز در مرورگر اپرا تلاش می‌کند، می‌گوید: «استاندارد فعلی پیچیده است و همین باعث اشتباهات ناخواسته و از کار افتادن نرم‌افزارها می‌شود. ما به یک استاندارد کاربردی و ساده نیاز داریم که بتواند دقیقا همان کاری را انجام دهد که کاربران می‌خواهند».
یکی دیگر از توانایی‌های این زبان ایجاد رابط برنامه‌نویسی کاربردی «ای.پی.آی» است که می‌تواند باعث ارتباط مداوم میان صفحات باز با سرور شود. در نتیجه تغییرات صفحه هم‌زمان با سرور انجام خواهد شد و صفحه همیشه به‌روز خواهد بود.
این قابلیت اگر شیوه فعلی را شبیه ارسال نامه‌ها به پست الکترونیک بدانیم می‌تواند آنرا به ارسال پیام‌های فوری تبدیل کند و به کاربران شبکه‌های اجتماعی اجازه دهد همیشه به آخرین تغییرات ایجادشده توسط دوستان‌شان دسترسی داشته باشند.

با HTML5 ، امکان دسترسی به بخشی از اطلاعات به صورت آفلاین وجود خواهد داشت. این توانایی یا قابلیت که انبارش شبکه نامیده‌شده به مرورگر اجازه می‌دهد به شکل هوشمند و دسته‌بندی‌‌شده اطلاعات را به گونه‌ای ذخیره کند که صفحات با بالاترین سرعت ممکن نمایان شوند و علاوه بر این امکان بازیابی بخشی از اطلاعات وجود داشته باشد.
توانایی های بیشتر HTML5
در کنار بهبود این استاندارد، تغییراتی نیز در نسخه جدید سی.اس.اس انجام شده است که می‌تواند نوید گرافیک آنلاین بهتری را به کاربران وب بدهد. سی.اس.اس هم مانند html امکان قرار دادن پنجره‌های پویانمایی را در صفحات وب به کاربران خواهد داد. استانداردها ساده‌تر و کاربردی‌تر خواهند شد و در نهایت فضایی امن، با کارکردی مطمئن برای کاربران ایجاد خواهد شد. این همان هدف ایجادکنندگان HTML نسخه 5 است.


(1) HTML5 Web Applications
Do you know about the power of HTML5 Web Applications


(2) Bachelors Degree in any field. 1 - 3
Bachelors Degree in any field. 1 - 3 Years of Strong Experience


(3) VMware NSX introduces new HTML5 UI
Simple Efficient and Modern VMware NSX introduces new HTML5 UI


(4) HTML5 Data Attributes Vegibit
HTML5 Data Attributes Vegibit


(5) آموزش فوق العاده جامع HTML و CSS از صفر تا صد ویدئویی
زبان html در حکم اسکلت ساختمون و زبان css در حکم ظاهر ساختمون هست. اگر هر کدوم از اینا نباشن سایتی به اون شکلی که ما می بینیم وجود نداره. پس css میشه زبان استایل نویسی و نه زبان برنامه نویسی. خب امیدوارم که این مثال بحث رو


(6) HTML5 Data Attributes with JavaScript
Using HTML5 Data Attributes with JavaScript - CodeDromeCodeDrome


(7) HTML چیست توضیح مفاهیم همراه با مثال لیست تگ های HTML
HTML مخفف Hyper Text Markup Language بوده و در فارسی به آن زبان نشانه گذاری ابرمتن میگویند. دقت کنید که HTML یک زبان برنامه نویسی نیست بلکه یک زبان نشانگذاری یا Markup language به حساب میآید.


(8) HTML5 Wikipedia
HTML5 iskusanana. HTML5 viittaa nykyisin usein yleisesti moderneihin web-tekniikoihin. Niihin kuuluvat HTML5-kielen uutuuksien ohella esimerkiksi CSSn uudet piirteet CSS3 sekä sovellusliittymät kuten File API ja Geolocation API. HTML5llä tässä mielessä ei ole selviä rajoja ja tulkinnat vaihtelevat.


(9) PureScroll Responsive Multi-purpose
PureScroll Responsive Multi-purpose HTML5 UXFree.COM


(10) Html5 چیست و چه فرقی با html دارد
Html زبانی برای ساختن و ارائه محتوا برای شبکه جهانی به شمار میرود که HTML5 به عنوان جدیدترین استاندارد آن به شمار می رود که به دلیل ویژگی های منحصر به فرد برتری های زیادی بر انواع قبلی خود پیدا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 10 =

دکمه بازگشت به بالا