آموزش غیر از ویبولتینآموزش های عمومیانجمنبخش عمومی و مفید سایتعمومی

چه موارد حقوقی را در طراحی سایت باید رعایت کنید

چه موارد حقوقی را در طراحی سایت باید رعایت کنید
چه موارد حقوقی را در طراحی سایت باید رعایت کنید
چه موارد حقوقی را در طراحی سایت باید رعایت کنید

توجه به موردهای حقوقی در طراحی سایت خیلی اهمیت دارد. در وب سایت های حرفه ای در پایین صفحه اصلی، حقوق کپی رایت سایت درج می شود که این کار برای جلوگیری از کپی برداری هایی است که ممکن است در محیط مجازی از سایت شما اتفاق بیفتد. پس اطلاع از تخلفات و مطلع بودن از موردهای حقوقی قابل پیگیری می تواند سایت شما را در برابر کپی های احتمالی مصون کند. اما چه موردهایی مشمول مسائل حقوقی می شود و شما می توانید در صورت بروز آن موردها دست به اقدامات حقوقی بزنید. در اینجا سعی می کنیم فهرستی از این مسائل حقوقی را که در طراحی سایت مدنظر است را برایتان بیان کنیم. اولین مورد عکس است:

شما وقتی برای تهیه عکس و یا طرح گرافیگی زحمت می کشید بالطبع انتظار دارید که آن عکس فقط متعلق به شما و سایت شما باشد و سایرین از آن استفاده نابجا نکنند. در حالی که برای خیلی از طراحان سایت استفاده کردن از عکس های که در موتورهای جستجو پیدا می کنند کاری متداول است. اما اگر حق کپی رایت عکس ها و طرح گرافیکی ثبت شود موتورهای جستجو نسبت به استفاده دیگران از آنها هشدار می دهدو آنها را از حق کپی رایت این عکس ها مطلع می کند. پس این مسئله خیلی مهمی است که شما به کاربران اجازه استفاده از عکس ها و طرح های استفاده شده در سایت خودتان را می دهید یا نه؟

سورس کد اچ.تی.ام.ال (HTML/Source Code) خیلی از طراحان سایت از سورس کدهای جاسازی شده در سایت های قبلی خود و یا سایر سایت ها استفاده می کنند. استایل شیت و کدهای جاسازی شده در سایت ها جزء مسائل حقوقی شمرده می شود و از قانون کپی رایت تبعیت می کند. مجوز برای پلتفرم دیگر به کارگیری سایت های استاتیک از رده خارج شده اند و کمتر طراحی پیدا می شود که اینگونه سایت ها را طراحی کند. معمولا طراح ها در طراحی سایت از جوملا و ورد پرس استفاده می کنند. و استفاده از این نرم افزارها مستلزم مجوز مربوطه می باشد. رایج ترین مسئله در این باره به کارگیری نرم افزارهای خریدی است که نیازی به مجوز نداشته باشد.
اشتباهات سورس باز (Open Source Blunders) این مسئله وقتی در طراحی سایت اتفاق می افتد که طراحان سایت، کارشان را به صورت سورس کد منتشر کنند علی الخصوص کدهایی مثل GPLed در اکثر تم های وردپرس. کپی محتوا
به کارگیری و کپی برداری از سایت های دیگر هرچند کاری رایج و مرسوم است و خیلی از سایت ها از سایت های دیگر مطالبی را کپی می کنند اما این کار افزون بر مسائل حقوقی باعث می شود رتبه بندی سایت شما در بین سایت های دیگر پایین بیاید و بر بهینه سازی سایت شما نیز تاثیر منفی گذارد. درج کردن خط “رعایت حق کپی رایت” در پایین صفحه های آینم های شما کاری ضروری برای طراحی سایت شما است.

موردهای حقوقی در طراحی سایت!!!حق کپی رایت عکس ها و طرح گرافیکی !!!!
شما تا زمانیکه جهموری اسلامی رو رعایت کنی مشکلی برای سایتت ایجاد نمیشه.مثلا سایت ماهواره و فروش وی پی.ان و مسایل سیاسی جرم هست
کپی رایت کیلویی چند هست

1% فک کن پیگیری کنن…
مسئولین بیشتر به دنبال حفظ ارزش ها هستند تا مسائل این چنینی
پوزش بابت اسپم


(1) 25 شرط لازم برای داشتن یک وب سایت و
25 شرط لازم برای داشتن یک وب سایت و فروشگاه حرفه ای


(2) طراحی سایت حقوقی به صورت تخصصی و
طراحی سایت حقوقی به صورت تخصصی و بهینه سازی شده انواع طراحی سایت


(3) نحوه نوشتن و تنظیم قرارداد طراحی سایت
نحوه نوشتن و تنظیم قرارداد طراحی سایت قراردادها مجله ثبتیار


(4) طراحی سایت شرکت طراحی سایت - آژانس
طراحی سایت شرکت طراحی سایت - آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو


(5) برترین طراحی سایت در سال 99 توسط تیم
برترین طراحی سایت در سال 99 توسط تیم حرفه ای تابان شهر طراحی سایت


(6) طراحی سایت اختصاصی - شرکت طراحی وب
طراحی سایت اختصاصی - شرکت طراحی وب سایت وبرمز


(7) خدمات طراحی سایت طراحی سایت فروشگاهی
خدمات طراحی سایت طراحی سایت فروشگاهی و انواع سایت ساز در شرکت


(8) گزارش کار اصولی که باید در گزارش نویسی رعایت کنید
در گزارش نویسی سعی کنید مواردی که در زمینه کاری مربوط به هم هستند را جدا کرده و عنوان مناسبی برای آن انتخاب کنید. این باعث منظم بودن قابل فهم بودن و کاربردی بودن گزارش شما میشود. باید توجه داشته باشد که مخاطب در آغاز از موضوع و هدف آگاهی نداشته و یا آن را فراموش کرده است.


(9) طراحی لوگو سایت و نکات بسیار مهمی که باید در ساخت لوگو
طراحی لوگو برای کسب و کار. ساخت لوگو و طراحی آن مخصوصا در سایت ها در حال حاضر بسیار گسترش یافته است و هر کسب و کاری که می خواهد شروع به کار کند قبل از شروع کار به فکر این است که برای خود لوگویی را داشته باشد لوگو موجب می


(10) طراحی سایت وردپرس شیراز طراحی سایت
طراحی سایت وردپرس شیراز طراحی سایت وردپرس در شیراز چیارا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا