آموزش غیر از ویبولتینآموزش های عمومیانجمنبخش عمومی و مفید سایتعمومی

راهنمای استفاده از کتابچه ترکیب رنگ پروسس

راهنمای استفاده از کتابچه ترکیب رنگ پروسس
راهنمای استفاده از کتابچه ترکیب رنگ پروسس
راهنمای استفاده از کتابچه ترکیب رنگ پروسس

سلام دوستان عزیز
شاید شما هم به دنبال یک کتابچه راهنمای ترکیب رنگهای پروسس چاپی باشید. در این کتاب درصدهای مختلف ترکیب 4 رنگ چاپی به صورت شماتیک نشون داده شدن یعنی ترکیب 2 رنگ، 3 رنگ و 4 رنگ رنگهای سیستم cmyk با هم و البته ویژه یک روش خاص چاپ و البته نه مثلا طراحی وب یا نقاشی . شما با نگاه کردن به درصد ها می تونین رنگی رو که مثلا از ترکیب 30 درصد ماژنتا با 70 درصد سایان بدست می یاد رو بصورت نمونه رنگ ببینید و از اون برای تنظیم رنگ ها هنگام طراحی یا چاپ و یا ساخت رنگ ترکیبی استفاده کنید. منتهی در استفاده از این کتابچه باید به نکات زیر توجه کرد:

1. ترکیب های نشون داده شده صرفا بر روی همون کاغذی که کتابچه با اون چاپ شده اعتبار دارن. بعضی از این کتابچه ها البته درصدها رو روی انواع کاغذ نشون می دن و بهتره که شما اونها رو تهیه کنید.

2 . درصد ها عموما با توجه به یک روش خاص چاپی تعریف شده مثلا مخصوص روش افست هست و نمی شه که برای سیستم چاپ اسکرین از اون استفاده کرد و شما باید برای یافتن درصدهای پروسس برای هر نوع چاپی کتابچه اون روش چاپی رو تهیه کنید. چون هم روشها مختلفند و هم مرکب ها. اغلب کتابچه هایی که در بازار ایران هستند مخصوص چاپ افست هستند.

3. از خریداری کتابچه هایی که نمونه رنگها در اونها از روی کتاب ارجینال اسکن و چاپ شدن خودداری کنید. نمونه های چاپ داخل گاها این طور هستند. البته بهتره که شما نمونه خارجی رو تهیه کنید هر چند قیمت بالاتری داره. البته همیشه قیمت بالا نشون دهنده کارایی نیست پس اول مطمئن بشید و بعد خرید کنید .

4. عموما روش کار گرافیست ها با این کتابچه ها این هست که از اونها برای تنظیم رنگ در نرم افزار ها هنگام طراحی استفاده می کنند. اما باید بدونید که صرف انجام این کار عامل رسیدن به رنگ مورد نظر نیست و عموما باید نهایتا در هنگام عمل چاپ نظارت صورت بگیره در کنار اپراتور بود و رنگ ها ی نمونه چاپی رو با درصد های کتابچه مقایسه کرد و در صورت لزوم با تنظیم مرکب کار رو به نمونه رنگ نزدیک کرد (البته با در نظر گرفتن نور استاندارد محیط).

5. همیشه توجه کنید که به نمونه های درون کتابچه با استفاده از نور مناسب نگاه کنید. در واقع میزان نور محیط و نوع اون مثل : نور خورشید ، لامپ فلورسنت ، سایه و هوای ابری هر کدوم در نوع دیده شدن رنگ تاثیر خواهد داشت. بهترین کار استفاده از نور سفیدی هست که مستقیم می تابه.
6. از طرفی چون نمونه های رنگ کتابچه در کنار هم دیده می شن بهتره فقط به نمونه رنگ مورد نظر نگاه کرد برای این کار باید همراه کتابچه یک قطعه مقوای ماسکه کردن باشه این مقوا عموما مسطتیل شکل به رنگ مشکی یا خاکستری خنثی هست و در وسط اون یک مربع به اندازه نمونه رنگ که شما باید اون مربع رو روی نمونه رنگ بیندازید تا با این کار رنگهای اطراف نمونه رنگ ماسکه شده و تاثیری در دید شما نگذارند اگر به هر دلیلی این مقوا نیست خودتون به راحتی می تونید بسازید.

7 . در کنار این کتابچه ها البته اطلس رنگ های دیگه ای هم هستند. یکی از اون ها اطلس ترکیب رنگ و همسان سازی رنگ های پنتون هست. پنتون یک نام تجاری ثبت شده هست که کارش تولید و ارائه یک سیستم ترکیب رنگ با همون نام یعنی پنتون هست. کار این شرکت به زبان ساده در واقع ارائه سیستم های استانداردی هست که می گه یک رنگ چه طوری باید مشابه سازی بشه. البته نه فقط برای چاپ بلکه برای خیلی از صنایع مثل نساجی محیط های دیجیتال و غیره راهکارهای استاندارد ارائه می کنه.

8 . باید بدونید که کتابچه های نمونه رنگ مادام العمر نیستند. یعنی این نیست که شما یک کتابچه بخرین و تا 100 سال !* ازش استفاده کنید . بهتره بدونین عمر مفید هر کتابچه 2 تا 3 سال و حداکثر 5 سال هست. حالا چرا ؟ چون مرکب و کاغذی که کتابچه با اون چاپ شدن تحت تاثیر عوامل محیطی تغییر می کنند و بنابراین سندیت خود شون رو از دست می دن. اگر شما تا حالا با استفاده از نور خورشید و یا در رطوبت بالا از این کتابچه ها استفاده می کردین (* البته جدای از این که روش آبگوشت ریخته باشین !!) بهتره کتابچه خودتون رو با یک نمونه نو مقایسه کنید.

9 . با استفاده از این کتابچه ها می تونید علاوه بر اونچه که بیان شد بصورت چشمی اختلاف رنگ مانیتور رو هم تشخیص بدین . برای مثال شما می تونین در یک نرم افزار وکتور و در یک نرم افزار پیکسلی یک مربع رو با ترکیبی از 2 رنگ cmyk داخل یک زمینه مشکی یا خاکستری 50 درصد ایجاد کنید و بعد اون رو با نمونه داخل کتاب در درصد مشابه مقایسه کنید. بدین ترتیب شما با مقایسه درصد ها متوجه می شین که مثلا نمونه روی مانیتور 15 درصد روشن تر هست و این می تونه در واقع یک مقایسه نسبی باشه که در روند کار به درد می خوره. همین کار رو می تونین در رابطه با مقایسه نمونه چاپی پرینت شده هم بکنید و اختلاف رو بدست بیارین. البته این یک روش بصری هست و همونطور که گفتم نسبی و همراه با خطا ولی کمک کننده هست.

10 . اغلب نرم افزار های طراحی با خودشون جدولی از ترکیب رنگهای cmyk رو به صورت ایندکس شده دارن حتی ترکیبهای سیستم رنگ پنتن هم در میان آنها دیده میشه. شما می تونید از این ترکیبهای پیش فرض هم استفاده کنید اما دقت کنید که نوع دیدن شدن این رنگها از طریق مانیتور هست پس بهتره دنبال یک کتابچه رنگ مناسب باشین


(1) راهنمای استفاده از کتابچه ترکیب رنگ
راهنمای استفاده از کتابچه ترکیب رنگ پروسس انجمنهای مجیدآنلاین


(2) Samsung UA46C6200UR راهنمای کاربر
Samsung UA46C6200UR راهنمای کاربر Manualzz


(3) 2 پودمان رسانی و ترکیب رنگ دهی مرکب رطوبت
2 پودمان رسانی و ترکیب رنگ دهی مرکب رطوبت


(4) Samsung SAMI6-B راهنمای کاربری Manualzz
Samsung SAMI6-B راهنمای کاربری Manualzz


(5) فراگرافیک ترفند های فتوشاپ
شاید شما هم به دنبال یک کتابچه راهنمای ترکیب رنگهای پروسس چاپی باشید. در این کتاب درصدهای مختلف ترکیب 4 رنگ چاپی به صورت شماتیک نشون داده شدن یعنی ترکیب 2 رنگ 3 رنگ و 4 رنگ رنگهای سیستم cmyk با هم و البته ویژه یک روش خاص چاپ و


(6) راهنمای استفاده از کتابچه ترکیب رنگ پروسس - - واضح
راهنمای استفاده از کتابچه ترکیب رنگ پروسس --راهنمای استفاده از کتابچه ترکیب رنگ پروسس lpi 18 آبان 1386 0330سلام دوستان عزیز شاید شما هم به دنبال یک کتابچه راهنمای ترکیب رنگهای پروسس چاپی باشید.


(7) راهنمای جامع استفاده از دو یا چند مانیتور در ویندوز 10 - زومیت
با استفاده از کتابچه راهنمای مانیتور خود بهراحتی قادر خواهید بود تمام اتصالات را برقرار سازید. نحوه تنظیم نمایشگرهای متعدد در ویندوز 10 . اگرچه میتوانید مانیتور یا مانیتورهای خود را به هر یک از درگاه های ویدئویی


(8) راهنمای استفاده از کتابچه ترکیب رنگ پروسس انجمنهای
راهنمای استفاده از کتابچه ترکیب رنگ پروسس شروع موضوع توسط lpi 9 نوامبر 2007 در انجمن اصول چاپ. وضعیت موضوع موضوع بسته شده است. lpi مدیر انجمن اصول چاپ. ارسالها 432 تشکر شده 812 امتیاز دستاورد 16. سلام دوستان عزیز شاید شما هم


(9) راهنمای استفاده از کتابچه ترکیب رنگ پروسس
18.01.2008 سلام دوستان عزیز شاید شما هم به دنبال یک کتابچه راهنمای ترکیب رنگهای پروسس چاپی باشید. در این کتاب درصدهای مختلف ترکیب 4 رنگ چاپی به صورت شماتیک نشون داده شدن یعنی ترکیب 2 رنگ 3 رنگ و 4 رنگ رنگهای سیستم cmyk با هم و البته


(10) راهنمای استفاده از کتابچه ترکیب رنگ پروسس [آرشیو
سلام دوستان عزیز شاید شما هم به دنبال یک کتابچه راهنمای ترکیب رنگهای پروسس چاپی باشید. در این کتاب درصدهای مختلف ترکیب 4 رنگ چاپی به صورت شماتیک نشون داده شدن یعنی ترکیب 2 رنگ 3 رنگ و 4 رنگ رنگهای سیستم cmyk با هم و البته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا